Close

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 111

Wątek: Sigma sd1

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojteh Zobacz posta
    jeśli nie zobaczyliście sampli i nie mieliście sprzętu Sigmy nie bardzo chyba wiecie co to jest ... ja używam SD10 i DP1 - jest to świetny materiał ...
    Ty też nie widziałeś sampli ))

    NIKT nie widział sampli.

    Na jesieni Rytterfalk wrzucił na YT filmik na którym widać WYDRUKOWANE sample z SD1. To wystarczyło, żeby Sigmowy taliban doznał grupowej ekstazy. Czego oni tam nie widzieli... Tak, w FILMIKU NA YT. Wtedy zrozumiałem jak daleko posunięci w fanatyzmie są użytkownicy Sigmy.

    Milkną jak ich spytać o czerwień i cienie, he he.

    Cytat Zamieszczone przez wojteh Zobacz posta
    mam tez d700, s3pro - tak wiec trochę pokory
    O ja cię...
    Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
    Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mathu Zobacz posta

    NIKT nie widział sampli.
    Sample są już dostępne na stronie Sigmy. Same jpg na iso100

  3. #23

    Domyślnie

    Te sample są odszumiane, popatrzcie tu:

    http://www.sigma-sd.com/SD1/sample-p...SDIM7925AA.jpg

    Popatrzcie na kosmyki włosów nad czołem tam gdzie wychodzą z GO, typowe placki po odszumianiu.

    Tutaj to samo, wszystko wygląda jak akwarela:

    http://www.sigma-sd.com/SD1/sample-p...1_SDIM6315.jpg

    Moim zdaniem nawet ISO100 będzie odszumiane w rawach. W końcu każdy fotodetektor dostaje teraz trzy razy mniej fotonów.

    Ostrość na poziomie D3x, bo po prostu szkła Sigmy nie wyrabiają przy takiej gęstości matrycy:

    http://www.sigma-sd.com/SD1/sample-p...-SDIM0585r.jpg

    Rytterfalk dostanie darmowy egzemplarz i będzie ewangelizował, nikt poza nim tego nie kupi.
    Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
    Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D

  4. #24

    Domyślnie

    Placki mogą zniknąć po update softu, ale banding już nie....

  5. #25

    Domyślnie

    Znikną placki, to wylezie szum.
    Nikon Z6 II, 14-30/4S, 24-120/4S, 50/1.8S, 85/1.8S, 50/2.8MC, 40/2, Tamron 70-180/2.8 G2
    Fuji S5 Pro, 35/2D, 50/1.4D

  6. #26
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Dla niektorych wszystko co nie fufu to syf, na szczescie jest wielu takich, ktorzy porzucili fufu dla np. D700. Sigme mialem jedna- DP1. To swietny kompakcik, dla tych, ktorzy wiedza co z nim zrobic.

  7. #27

    Domyślnie

    Sample - delikatnie mówiąc - niezbyt imponujące. A z tą*ceną to muszą sobie robić jaja...

  8. #28

    Domyślnie

    Niezla wpadka z cieniami, dol tej fotki:
    http://www.sigma-sd.com/SD1/sample-p...1-SDIM0180.jpg

  9. #29

    Domyślnie

    Wyraźnie widać to już na wcześniejszych fotach - ta Sigma szumi w cieniach jak Radio Wolna Europa. Obawiam się, że pod względem dynamiki i gamutu nie będzie rzucać na kolana.

  10. #30

    Domyślnie

    Mi to wyglada na wysyp hot pixeli.

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •