Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Warszawa nocą

  1. #11

    Domyślnie

    Michale - oczywiście każdy fot znajdzie swojego amatora. Kolega mjr pokazał jak to powinno wyglądać - z tym że trzebaby przyfocić z większej odległości a przy prostowaniu jeszcze podciągnąć zdjęcie do góry bo teraz budynek jest spłaszczony.
    K5 + S10-20 + 40/2.8 Ltd + 70/2.4 Ltd + 15/4 Ltd + T70-200/2.8 + Lee Filters
    http://bartekkw.deviantart.com/
    "Dwanaście świetnych fotografii każdego roku to wspaniały plon" Ansel Adams

  2. #12

    Domyślnie

    powinno albo nie powinno. jest wiele zdjec robionych do gory i jakos nikt ich w ten sposob nie prostuje, wiec bez przesady. ale dzieki za wskazowki tak czy siak.

  3. #13

    Domyślnie

    Kolega MichalR ma niezłe oko i potrafi wydobyć z banału ciekawe kształty, przedstawic jakąś bardziej artystyczną wizję nocnej strony miasta, a nie katalog obiektów do folderu. Krzywizny tu toleruję, bo są elementem tej wizji. Rażą mnie nieco jedynie w nr 3, co już napisałem wyżej, bo tu tej kreacji najmniej.
    sprzęt: fotografuję sercem

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MichalR Zobacz posta
    powinno albo nie powinno. jest wiele zdjec robionych do gory i jakos nikt ich w ten sposob nie prostuje.
    Jest wiele takich sytuacji - nawet za chwilę sam takie wstawię. Wtedy zazwyczaj po prostu nie da się wyprostować bo budynek jest zajebiś...wysoki a okolica nie pozwala na oddalenie się
    K5 + S10-20 + 40/2.8 Ltd + 70/2.4 Ltd + 15/4 Ltd + T70-200/2.8 + Lee Filters
    http://bartekkw.deviantart.com/
    "Dwanaście świetnych fotografii każdego roku to wspaniały plon" Ansel Adams

  5. #15

    Domyślnie

    MichalR ja tylko pokazałem ci jak "standardowo" przyjmuje się prawidłowo obraz architektury.
    A ty sam ocen jak chcesz ją pokazać.
    Pozdrawiam Krzysztof M.
    Mam co mam i jest mi z tym dobrze ....

  6. #16

    Domyślnie

    mjr, spoko, rozumiem intencje i dziekuje za wskazowki. jak bede robil nastepna sesje architektoniczna to wezme to pod uwage jak bede aparat ustawial narazie to co jest zostawiam jak jest, a ze glosy sa podzielone to mnie to satysfakcjonuje - gorzej by bylo gdyby wszyscy wytykali ze cos tu ogolnie nie pasi, wtedy bym sie powaznie zastanawial

  7. #17

    Domyślnie

    kolejne trzy:

    9.

    10.

    11.

    pozdrawiam,
    Michal

  8. #18

    Domyślnie

    Bartek i mjr operują kanonem dla architektury. Ja się też kiedyś nasłuchałem o walących budynkach nie stosowałem, żadnej korekty perspektywy. Teraz częściej sięgam po takie narzędzia ale... bywa, że w odbiorze kadrów poczynionych szerokim kątem nie przeszkadza krzywizna i w Twoim wątku akurat aż tak bardzo mi to nie przeszkadza
    Bartek pisał o zachowaniu właściwego dystansu od fotografowanego obiektu aby zachować prostolinijność w architekturze. Przeliczona ogniskowa ok 50 mm daje już obraz podobny do widzenia ludzkiego oka bez znacznych wygibasów. Tylko...no właśnie, nie zawsze odpowiednia odległość i ogniskowa zapewnią taki sam kadr a raczej pomysł autora na kadr, to nie to samo. Często kusi takie podejście jak Twoje, blisko obiektu, z innej perspektywy i dlatego to mi się tutaj podoba Nie zawsze musi być pięknie i geometrycznie.

  9. #19

    Domyślnie

    piekny wywod Jacku, dzieki!

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MichalR Zobacz posta
    piekny wywod Jacku, dzieki!
    A ... drobiazg tylko ciekawe czy Bartek się z tym zgodzi???

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •