Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: d3s i sb900

  1. #11
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez davnes Zobacz posta
    czyli się zgadzacie ze BL jest niepowtarzalne ?
    W pierwszym poście użyłeś słowa "nieprzewidywalne". jak na mój rozum i skromne doświadczenie, to każdy tryb automatyczny. przy każdym ujęciu jest liczony "od nowa", więc wynik liczenia (parametry ekspozycji) nie muszą być identyczne za każdym razem, ale też nie mogą od siebie dramatycznie odbiegać.
    Jeśli weżmiemy pod uwagę również dynamikę oświetlenia ( słońce ) w plenerze, to takie wyniki nie mogą być w 100% powtarzalne; nie można jednak powiedzieć, że są nieprzewidywalne.
    Każdy wynik i wskazanie jest podstawą do jego interpretacji i ewentualnej korekty; tego bym się trzymał.

  2. #12
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 917

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez davnes Zobacz posta
    czyli się zgadzacie ze BL jest niepowtarzalne ?
    To zalezy od twojej tolerancji Każdy tryb automatyczny może dac niepowtarzalne rezultaty. Ale uwaga - każdy tryb trzeba wiedzieć kiedy można stosować. Np wspomnianego BL nie należy stosować (bo się dostaje głupie wyniki i proszę się domyślec dlaczego - odpowiedź ukryta w nazwie trybu) gdy jest mało światła zastanego. Wtedy stosuje sie sam TTL. W końcu po coś są 2 automatyczne tryby TTL, a nie jeden.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #13

    Domyślnie

    A ja sie zastanawiam ile jeszcze razy zostanie zmieniony pierwszy post...

  4. #14

    Domyślnie

    Kolega wrócił właśnie z objazdowej wycieczki po Włoszech, pokazuje fotki otwartych przestrzeni i mówi: "Wiesz, była mgła, krajobraz był trochę ciemny więc żeby uzyskać dobre zdjęcia doświetlałem lampą".

    Nie pytałem już, czy zauważył różnicę pomiędzy TTL a BL...
    Ostatnio edytowane przez popi ; 17-05-2011 o 08:30
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •