Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Dylemat nikkor 18-70 czy tamron 17-50?

    Przymierzam się do kupienia lustrzanki Nikona D80. Wertuje forum i znalazłem wiele skrajnych opinii o szkle tamrona.O kitowym nikkorze tak naprawde niewiele się pisze.Choć w porównaniu z tamronem ma lepszy autofocus i istnieje wieksza prawdopodobność trafienia dobrego szkła.Tamron posiada stałe światło i tym mnie kusi, ale boje się, że trafie na felerne szkło.
    Mam pytanie do posiadaczy tych szkieł, lub do tych którzy zmienili kitowego nikkora na tamrona.
    Jaka jest różnica w jakości zdjęć z nikkora w porównaniu z tamronem?
    Czy różnica w jasności tych obiektywów jest w praktyce dużym plusem tamrona?
    MOze ma ktoś jakiś test porównawczy tych szkieł.
    Czy warto ryzykować kupno tamrona w związku z dużą ilością szkieł z problemami(nie mam możliwości przetestowania szkła), czy lepiej kupić nikkora 18-70 i spać spokojnie?

  2. #2

    Domyślnie

    jestem posiadaczem co prawda nie tamrona 17-50 ale 28-75 oraz nikkora af-s 18-70

    Tamron to egzemplarz, którego pierwszym posiadaczem był nasz forumowy kolega Krzysztof J i jest to sztuka z okresu, kiedy nie było takich rozrzutów jakościowych - słowem, ani pierwszy właściciel ani ja nie zgłaszam do niego zastrzeżeń. Nikkora 18-70 kupiłem w zestawie z body. No to lecimy:

    Nikkor:
    zalety: szybki, pewny i cichy AF, świetny zakres ogniskowych, fajny rozmiar, cena
    wady: światło, taki sobie bokeh

    Tamron:
    zalety: światło, fajny bokeh, odwzorowanie kolorów
    wady: AF - za wolny dla moich zastosowań (sport)

    Ponieważ robię prawie wyłącznie zdjęcia sportowe, tamron leży sobie w szafie i pewnie niedługo powędruje w świat - wystawię go na forum albo na allegro.

    Zastanów się, jakie zdjęcia chcesz robić i zdecyduj - jeżeli potrzebny jest szybki af, imo tamron odpada - ja np. wole podbić iso i ewentualnie zdać się na soft odszumiający

    pozdr
    Boxing is like Christmas - it's better to give than to receive

  3. #3

    Domyślnie

    Wiadomo,że tamron ma lepsze światło, ale często też wspomina się o lepszym odwzorowaniu kolorów i większym kontraście. Może ma ktoś jakieś fotki porównawcze tych szkieł na których widac te róznice.

  4. #4

    Domyślnie a gdzie kupować Tamrona

    Rozważam zakup Tamrona 17-50/2.8 (po rekomendacjahc z forum). Czy polecilibyście jakiś konkretny sklep w Wawie lub sieci?

    W.
    --
    D80, SB-800, N 105 VR Micro/2.8, N 70-300VR, T 17-50/2.8, pierścienie Kenko i trochę drobiazgów

  5. #5

    Domyślnie

    ja chętnie zamienie mojego 18-70 na tego tamrona, nie moge sie doczekać tylko kiedy .

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szaman Zobacz posta
    Rozważam zakup Tamrona 17-50/2.8 (po rekomendacjahc z forum). Czy polecilibyście jakiś konkretny sklep w Wawie lub sieci?

    W.
    www.bhphotovideo.com
    D70s | N50/1.4D | T17-50/2.8 | N70-300G | Coolpix 5400 | SB-600

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez endrju22 Zobacz posta
    Wiadomo,że tamron ma lepsze światło, ale często też wspomina się o lepszym odwzorowaniu kolorów i większym kontraście. Może ma ktoś jakieś fotki porównawcze tych szkieł na których widac te róznice.
    Moje subiektywne odczucia są bardzo podobne. Lepsze odwzorowanie kolorów i lepszy kontrast w porównaniu z Nikkorem 18-70. Bardzo lubię swojego Tamrona.
    D70s | N50/1.4D | T17-50/2.8 | N70-300G | Coolpix 5400 | SB-600

  8. #8

    Domyślnie

    szaman,sprawdz agito.pl

    a co do tych dwóch obiektywów, nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę że tamron ma 17-50 a nikkor 18-70, jednak 20mm ogniskowej róznicy,
    tamron to bardziej szeroki kąt, a nikkora uważam za szkło o uniwersalnym zakresie ogniskowych, więc warto się zastanowić przed zakupem do czego obiektyw będzie potrzebny, bo jeśli jako podstawowy to ja osobiście jestem za nikkorem, i jego osobiscie postanowiłem kupić. To są dwa obiektywy o innej grupie docelowej odbiorców.
    skład zastrzeżony!
    Fotografie są jak cebula - mają warstwy.

    www.piotrkordula.prv.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Ja po dzisiejszej sesyjce na cmentarzu żydowskim stwierdzam, że N18-70 wędruje na Allegro i wymieniam na T18-50 lub analogiczną Sigmę. Powód ? Po dwóch fotkach zdjąłem kit i nałożyłem 50/1.8 i dopiero się zaczęło Może kit nawet dałby radę, ale nie zrobiłbym fotek z fajną GO, tak kontrastowych i przyjemnych.

    Opcją droższą niż wymienione jest N30/1.4 lub T 28-70/2.8 plus coś bardzo szerokiego (S10-20 / Tok12-24), ale to chyba w przyszłości


    PS.: N18-70 może mieć luzy (i zwykle ma) oraz lubi zasysać kurz. Niby w robieniu zdjęć nie przeszkadza, ale mnie osobiście wkurza, że szkło jest tak słabo zrobione

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •