Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Problem z d90

  1. #1

    Domyślnie Problem z d90

    Witam,

    mam dziwny problem z moim d90. Otóż gdy w manualu używam lampy błyskowej, po naciśnięciu spustu migawki aparat działa z opóźnieniem.. Dopiero po sekundzie może więcej zaczyna naświetlać. Może ktoś wie czemu się tak dzieje?

  2. #2

    Domyślnie

    Może masz nastawiony synchronizację z długimi czasami?
    Może masz włączoną redukcję czerwonych oczu?
    Może masz włączone wstępne podnoszenie lustra?
    A może po prostu masz czas naświetlania 1s?

    Tak na marginesie: zabierasz się za manual, a nie masz opanowanej obsługi aparatu - chyba nie tędy droga.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie masz włączonej redukcji czerwonych oczu?

  4. #4

    Domyślnie

    za forumowiczami wyżej - redukcja czerwonych oczu.
    D90 + N18-105 i kilka gratów

  5. #5
    Armageddon
    Gość

    Domyślnie

    włączona jest funkcja opóźnienia wykonania zdjęcia (o 1 sekundę) w celu wyciszenia drgań aparatu na statywie po podniesieniu lustra. Dobra funkcja przy fotografowaniu w nocy architektury lub nieba.

    w menu funkcja d10

  6. #6

    Domyślnie

    Armageddon, jesteś pewny że tryb opóźniania ekspozycji aktywowałby się jedynie w trakcie używania lampy w manualu? Maala: zapięta zewnętrzna lampa w manualu, czy tryb manualny + lamba wbudowana? Pytam z ciekawości bo nie do końca rozumiem.

  7. #7

    Domyślnie

    Napewno redukcja czerwonuch oczu, juz był gdzieś taki sam temat.
    Nikon D800|SY-14|N24-70|N85|SB700x2|

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •