Szukaj
a gdzie to napisałęm ? pokaż czekam... bo z tego co mi się wydaje nie do konca rozumiesz co napisalem
Aparat nie robi zdjec zdjecia robi człowiek. Ale jak ktoś mówi że kupił fiata bez klimatyzacji bo na co mu volvo z klimatyzacją to jest śmieszne.
"Potrzebuje porady ktory model da wieksze pole do popisu i możliwości doskonalenia swoich umiejętnosci." to chciał wiedzieć autor i chyba zostało mu wyjaśnione który aparat da większe możliwosci na przyszłosc i który jest bardziej rozbudowany.
Ostatnio edytowane przez KUBACZ ; 11-05-2011 o 09:08
A7R II/ D90+18-55VR + Sigma 70-300+Tokina 28 mm 2.8 + pierścienie
W zasadzie zgadzam się z Kubaczem, z wyjątkiem tego fragmentu:
Jest już nowa 50 z silniczkiem, a szacunkowa cena ok 800 PLN jakoś portfela nie drenuje. Poza tym amatorsko nadaje się do portretu. Obiektywy makro to w większości i tak kręcenie pierścieniem ostrości( taka już specyfika pracy przy dużej skali odwzorowania). Również różnica 0,5 klatki w serii wielkiej różnicy nie czyni.
To nie chodzi o to....jakość zdjęć w pewnym momencie jest dla przeciętnego urzytkownika wystarczająca i przewagę biorą funkcje czysto praktyczne...(wygoda obsługi,ergonomia,wizjer,uchwyt,bateria- (mój p7000 jest na tej samej baterii co d5100 i d3100 o ile ja z tego jestem zadowolony tzn z wytrzymałości, to raczej w lustrach to będzie tak sobie śmigać),
Trzeba też przede wszystkim pomyśleć o tym po co się kupuje aparat....jakie są nasze preferencje, czy kupujemy jako rodzinne pstrykadełko, czy może podchodzimy poważniej do tematu i szukamy aparatu bardziej zaawansowanego...i nie mam tu wcale na myśli lepszej matrycy. Wtedy sprawa oczywista...rodzinnemu pstrykaczowi nie potrzebne funkcje bardziej zaawansowane, dostepne w modelach wyższych, więc spokojnie d5100 spełni rolę 1-szej lustrzanki, lub lustrzanki na długie lata...Jednak, jak złapie się bakcyla, to daję 1-2 lat, że zacznie się myśleć o zmianie sprzętu, bo to przeszkadza, tam niewygodnie, tu ciężko się dostać,-matryca, upitalacze jpg-ów schodzą w tym momencie na 2-gi plan.
Natomiast jeżeli szukamy z pełną świadomością aparatu bardziej zaawansowanego, to tę rolę spełni d90 i nie tylko, bo może to być i d7000.
tu jest ankieta - zagłosowało 1280 osób
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=170732
posiada:
d90- 323 osób - 26,3 %
d80 -139 osób - 11,3%
------------------------------------
RAZEM 37,6%
Czyli można przyjąć 1/3 - - - - - to chyba o czymś świadczy....
Ostatnio edytowane przez Antonioo ; 11-05-2011 o 10:03
I dlatego właśnie mam D90![]()
Pewnie nie, ale w kilku procentach zastosowań i zwykły użytkownik zauważy przewagę nowej matrycy - chociażby użyteczne wyższe ISO. Może nie jest to taki skok, jaki przynoszą matryce FX, ale jest to krok naprzód.Jak dobrze to określił danmus, która puszka jest lepsza, to kwestia potrzeb i priorytetów. Matryca jest w d5100 owszem nowsza o lepszych parametrach tyle, że wcale nie daje lepszej jakości w codziennym i amatorskim użytkowaniu.
to be a rock and not to roll
A poza tym jpg z nowej matrycy są takie bardziej przyjazne niż te ze starej matrycy. Czyli jak ktoś się nie chce bawić w wywoływanie ma gotowca.
Na razie D90 i D7100, S150 Macro, T116, N35, S50 1,4 S50-150, S900 i statyw całkiem dobryFajne hobby i tyle
http://pawelmeszynski.flog.pl/
Ja odradzam wszystkim D3. To stara konstrukcja z małą matryca... i nie ma uchylnego ekranu. Polecam D5000. Zdecydowanie lepsze.
W ten sposób niektórzy tutaj radzą.
Co do 50 z silnikiem. Cena 800 zł raczej mi się nie wydaje żeby była możliwa Myśle że po wejsciu rzucą 1000 zł cene i nie będzie wielkiej różnicy do 1.4. A co jak będzie chciał się pobawić 85? 1400 zł bez silnika. A z ..........
Co do iso to przydatna sprawa, ale przy obecnej cenie D5100 bardziej się opłaca różnice w stosunku do D90 wydać na lampe. (a niedługo sobie porównam różnice w iso)
A7R II/ D90+18-55VR + Sigma 70-300+Tokina 28 mm 2.8 + pierścienie
surprise
a 85/1.8 AF-S to kwestia czasu...
D750x2|N24-70/2.8|N35/1.8|N50/1.8|N85/1.8|N180/2.8D|SB900,SB910|Lowepro
Stopniowo odświeżają amatorskie stałki dokładając do nich silniczki więc i 85 się pojawi. Co do ceny 50 to skoro w przedsprzedaży jest po 800, to gdy się już zadomowi na rynku raczej będzie taniej a nie drożej.Kubacz, sam masz 35, równie "skomplikowaną" optycznie. Jaki byłby powód takiej drożyzny z tą 50(rozumiem nowość, ale ile to będzie trwać).
Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 11-05-2011 o 12:12
Skontaktuj się z nami