Wlasnie. Ktore LCD i czego 540?
Szukaj
Wlasnie. Ktore LCD i czego 540?
seek & destroy
Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...
A moze z tym LCD to chodzi o to, ze padł koledze po 540 fotkach (zobaczcie na Jego podpis).
100.000 to chyba nikon podawał przy D200 ale przy D80 ? Wydaje mi się ze to jest między innymi jeden z aspektów które różnią te 2 puszki. Przy Semi-profi d200 Nikon deklaruje orientacyjną zywotność migawki a przy amatorskim D80 nie...
N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9
pozdrawiam
Paweł
D70 wytrzymywały nawet i 150 000, więc nie sądzę aby D80 była dużo gorsza, nie znalazłem jednak deklarowanej przez producenta wartości. Jeśli by nawet było to połowę powyższej wartości to 75 000 to jest parę ładnych lat focenia - w koncu amatorzy nie robią zdjęć codziennie, a jak robią zdjęcia w plenerze to ile ich jest - 20, 50, 100? Raz, dwa razy w miesiącu (czasem częsciej jak mają dużo czasu na swoje hobby).
Pozdrawiam
Erie
szkoda, że to już nie to samo forum...
Mając nawyki z analoga zapominacie o jednym. W niższych modelach cyfraków montowane są bardzo proste migawki, bo część czasów realizowana jest na drodze elektronicznej, nie mechanicznej (migawki hybrydowe). I dlatego zapewne ich bardzo duża wytrzymałość.
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
Nie miałem zamiaru w jakikolwiek sposób umniejszać wytrzymałosci D80Nie pisze też że nie wytrzyma tych 100.000 czy nawet 200.000 kliknięć. Piszę tylko że nikont tego chyba nigdzie nie okreslił.
Myślę też że to co napisał Jacek może mieć znaczenie. Nie bedę się dawał w szczeguły budowy bo jej nie znam, ale jeśli wezmiemy pod uwagę, że migawki z d2h/s czy d200 mają minimalny czas 1/8000, potrafią pracować z szybkością 8 albo 5 fps w seri sięgającej kilkdziesiąt zdjęć a do tego posłuchamy jak one pracują to możemy przypuszczać że ich wytrzymałość jest inna niż migawki z d50/70/80. Ale to tylko przypuszczenia, poparte jedynie deklaracjami nikona o żywotności na poziomie 150.000 czy 100.000 kliknięć
N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9
pozdrawiam
Paweł
"Myślę też że to co napisał Jacek może mieć znaczenie."
Jestem gleboko przekonany, ze zasadnicze.
Niewatpliwie jest to jeden z najwazniejszych powodow montowania w D80 migawki wolniejszej niz w D70.
jej elementy poddawane sa wiekszym przyspieszniom, a co za tym idzie, takze przeciazeniom.
Bardzo duzy wplyw na calkowity przebieg bedzie zatem mial sposob eksploatacji.
seek & destroy
Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...
Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
wigi.pl
"Co maiłeś na myśli pisząc "wolniejsza"?"
Troche nie doprecyzowalem. Wolniejsza w znaczeniu calego zespolu migawki, bo jednak sama czesc mechaniczna jest szybsza. Chodzilo o uzyskiwane najkrotsze czasy.
1/4000 (D80) vs 1/8000 (D70)
seek & destroy
Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...
no właśnie, migawaka mechaniczna w D80 jest wielokrotnie szybsza od tej w D70![]()
Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
wigi.pl
Skontaktuj się z nami