Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 68
  1. #1

    Domyślnie Coś mi się z dzwiękiem porobiło... :(

    Komp podpięty do amplitunera Onkyo TS-XR506. Do ampli podpięte Celestiony F28, JBL E20 i sub Celestion S80. Komp podpięty oczywiście optykiem. Od pewnego czasu zauważyłem (najpierw na filmach .mkv a teraz też na muzyce, czyli na 5.1 i na stereo) że pojawiły się dziwne trzaski i szumy. Ciężko to cholera opisać ale nie mam pojęcia skąd toto się wzięło. Myślałem że to może wina odtwarzacza (VLC) ale zmniejszyłem jego głośność i nadal jest to samo. Tak, że to nie soft - wydumałem sobie że może za mocny i przesterowany sygnał idzie do ampli. Z tym że przecież przy optycznym podłączeniu nie ma to znaczenia. Te dziwne dzwięki słychać cały czas i już nie wiem skąd się wzięły. Wkurza mnie to okrutnie wręcz.

    Jakieś pomysły ? Może kabelek się gdzieś spsował ? Może ampli szwankuje ? Może coś kolumnom dolega ?
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 28-04-2011 o 12:57 Powód: pis. (także->tak, że)

  2. #2

    Domyślnie

    Najlepiej usuwać każde "ogniwo", zastępując je chwilowo innym - tak najłatwiej zlokalizować winowajcę.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak, tylko że nie mam drugich kolumn, ani drugiego ampli. Kabel dzisiaj zamówiłem więc to będę mógł sprawdzić. Choć niby mogę sprawdzić podpinając JBLki zamiast frontów. Jest to jakaś myśl



    EDYTA - JBL podpięte pod kabel od frontów zachowują się tak samo. Czyli to nie kolumny
    Ostatnio edytowane przez Strus ; 28-04-2011 o 12:02

  4. #4

    Domyślnie

    U mnie dziwne trzaski braly sie z karty dzwiekowej, na zintegrowanej ich nie bylo.
    D4,D700+grip,N14-24&24-70&70-200/2.8,50/1.4g,85/1.4g,sb-900

  5. #5

    Domyślnie

    hhmm Ja mam zintegrowaną. Generalnie to jak dotąd wsio hulało. Jakieś 2-3 tygodnie temu to zauważyłem. A nic z kompem, ampli ani kablami nie robiłem. Ot tak, po prostu. hhmmm Nie mam żadnego odtwarzacza stacjonarnego ale mam xboxa... Jak trzasków nie będzie to albo kabel albo karta w kompie. Jakoś wcześniej nie wpadłem na takie rozwiązania
    Ostatnio edytowane przez Strus ; 28-04-2011 o 12:12

  6. #6

    Domyślnie

    normalnie jak by był jack nie do końca wsunięty, a tutaj mi to na kabelek wygląda gdzieś tam ledwo styka (zobacz przy większym basie jak się będzie trzęsło bardziej )

  7. #7

    Domyślnie

    Moja karta byla ok ponad rok, nic jej nie robilem, nawet kompa nie otwieralem.
    D4,D700+grip,N14-24&24-70&70-200/2.8,50/1.4g,85/1.4g,sb-900

  8. #8

    Domyślnie

    Tylko weźcie poprawkę, że Strus ma podłączonego kompa optykiem, a nie analogowo, więc jego karta w kompie nic nie robi poza posłaniem strumienia bitów dalej.
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  9. #9

    Domyślnie

    Strus a podlacz cos do amp. Cokolwiek mp3 player itp.

    Cytat Zamieszczone przez costi Zobacz posta
    Tylko weźcie poprawkę, że Strus ma podłączonego kompa optykiem, a nie analogowo, więc jego karta w kompie nic nie robi poza posłaniem strumienia bitów dalej.
    To tak jak ja mialem podlaczone. Moja karta posylala strumien trzaskow
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 28-04-2011 o 12:58 Powód: pis. ("co kolwiek")
    D4,D700+grip,N14-24&24-70&70-200/2.8,50/1.4g,85/1.4g,sb-900

  10. #10

    Domyślnie

    Cholera xbox gra zupełnie inaczej niż pecet bo xbox po analogu a PC po optyku podpięty. Nie jestem w stanie wyłapać czy ta sama płyta z xboxa też trzeszczy. Osz.... jak nie lubię takich sytuacji że coś nie teges a nie wiadomo co i jak i dlaczego

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •