Close

Strona 151 z 161 PierwszyPierwszy ... 51101141149150151152153 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 501 do 1 510 z 1601
  1. #1501

    Domyślnie

    Updejt. Miałem dwie backupowe YN. Też działały jak chciały.

    Przepraszam za błąd ortograficzny :\

  2. #1502

    Domyślnie

    szkoda, ze góra taka ciemna w porównaniu do dołu, bo ze względu na gest rąk przydałoby się bardziej właśnie górę podkreślić niż nogi

  3. #1503

    Domyślnie

    Po tych problemach to się cieszę, że cokolwiek jest jasne

  4. #1504

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kartofelinder Zobacz posta
    Cokolwiek wstawiłem na maszt od razu przestawało działać
    Wczoraj przeczesywałem internet w poszukiwaniu kamery sportowej i natknąłem się dwa razy na informacje o braku możliwości włączenia kamery pilotem jeśli odległość między kamerą a pilotem była w pionie Ktoś odpalał kamery z około 50 metrów w poziomie bez problemu, natomiast po umieszczeniu kamer na drugim piętrze budynku zdalne sterowanie siadało. Przecież to raptem 7-10m wysokości. Ktoś może wyjaśnić to zjawisko?
    Idę sprawdzić moje lampy. Jak wysoki miałeś ten statyw? bo ja mam tylko 2,6m.

  5. #1505

  6. #1506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kartofelinder Zobacz posta
    Zdjęcie z najbardziej pechowej sesji, w której tylko brakowało, żeby przejechał mnie w trakcie walec.

    YN560III z zielonym filtrem w budce
    YN560III z 1/2 CTO z lewej strony

    To jest to, co widać. Nie widać natomiast, bo cholera nie chciało działać, że miałem jeszcze lampę po prawej na bardzo wysokim statywie, która imitowała lampę uliczną. Musiałem też świecić lampą po prawej jako główną, bo kolejna w softboksie w ogóle nie chciała odpalać. Zamieniałem je miejscami, używałem innych nadajników i nadal nie zdażało sie aby wszystkie lampy wyzwoliły się jednocześnie - zawsze chociaż jednej brakowało.

    Ja się zapytuję grzecznie, czy ktoś miał podobne doświadczenia z YN560III? Każda była w innej grupie, temperatura lekko ujemna itp. Nic mi nie przychodzi do głowy. Winiłbym nadajnik, ale zamieniałem na backupowy i to samo. Wszystkie aku nowe. Cokolwiek wstawiłem na maszt od razu przestawało działać, choć udało się potem wyzwolić z fotoceli... Prawie wywaliłem to wszystko za płot.

    Z prawie rozebraną dziewczyną nie było czasu na wiele więc ostatecznie nie udało mi się pomysłu zrealizować z powodów sprzętowych... Pierwszy raz w życiu taki pojazd miałem...
    Ja mam podobny problem z YN560III i niestety nie wiem co jest grane. Jak lampa frontem jest zwrócona do nadajnika aparatu to jest ok, ale jak tylko przysłania ją np. softbox lub parasolka to nie błyska
    pozdrawiam
    Tomek

  7. #1507

    Domyślnie

    Wciągnąłem przed chwilą YN560lll i YN560lV w reklamówce na 15 metrowy maszt i działają normalnie więc teoria z wysokością chyba nie bardzo. Wyzwalałem naprzemiennie dwoma RF603ll i YN560TX.
    Jeśli softbox jest powleczony w środku srebrnym lub złotym to nie działa czasami jak ekran na fale radiowe?

  8. #1508

    Domyślnie

    U mnie to nie do końca chodzi o softbox. Normalnie jak leży na kanapie sobie spokojnie, to też wyzwala jak jej się podoba.
    pozdrawiam
    Tomek

  9. #1509

    Domyślnie

    W pomieszczeniach skuteczność mam 100%. Przez kilka scian już jest gorzej. Pojedyncza lampa około 80%. Przy czterech, szansa że przynajmniej jedna nie wypali jest już spora i to denerwuje... Chyba rozwiązaniem będzie używanie fotoceli gdzie tylko się da. Wtedy jednak nie można zdalnie sterować mocą zdaje się...

  10. #1510

    Domyślnie

    Okta 80, dwie sabiny, f2.5 1/400

    Set ten sam tylko f3.2 i nieco szerzej.

Strona 151 z 161 PierwszyPierwszy ... 51101141149150151152153 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •