Close

Strona 3 z 161 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 1601
  1. #21

    Domyślnie

    Gdybym tu wrzucił najlepsze, to potem na blogu byście się zawiedli. A tak - wchodzicie i widzicie, że jest tylko lepiej
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

  2. #22

    Domyślnie

    Ja ogólnie Tomaszu lekko sie zawodzę po Twoich ostatnich wypocinach... Za dużo kombinujesz i wychodzi jak wychodzi... Miałeś sporo lepsze już sesje no ale cóż...

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sapphiron Zobacz posta
    Ja ogólnie Tomaszu lekko sie zawodzę po Twoich ostatnich wypocinach... Za dużo kombinujesz i wychodzi jak wychodzi... Miałeś sporo lepsze już sesje no ale cóż...
    Popieram... ogólnie dość nudno na tych zdjęciach, brakuje jakiegoś pazura, czegoś co przykuje wzrok, co wzbudzi zainteresowanie produktem chociażby. Tło nieciekawe (i raczej kompletnie nietknięte jakąś obróbką która mogłaby coś z tym zrobić), światło takie sobie (po prostu doświetlone, bez większego pomysłu chyba - zero jakiejś zabawy ze światłem, porysowania, porzeźbienia i uwypuklenia sukni), kadry bardzo ostrożne (żeby nie powiedzieć nudne), głębia bardzo duża raczej nie dodaje uroku (f/9-11 ?? po co? Głównym tematem są chyba suknie, więc powinny się jakoś odcinać z tła, wyróżniać - najłatwiej to przez małą głębie osiągnąć przecież). Dla mnie bardzo słaba sesja (to powyżej odnośnie całości z bloga), stać Cie naprawdę na więcej.

    Na plus wyróżnia się nr 9 - całkiem udane zdjęcie, sporo lepsze od reszty. Jakby jeszcze dopieścić obróbką byłoby już całkiem git.

    Co do sesji koszykówkowej - sam za jakiś czas mam zamiar się zmierzyć z tym tematem model mi się póki co rzeźbi na siłowni zobaczymy co mi wyjdzie...

  4. #24

    Domyślnie

    Skoro mamy już świeżutki temat i zaczynamy w nim już coś wrzucać, to może zacznijmy (zgodnie chyba z jego pierwotnym założeniem) publikować jakieś setupy? Wsadzone od tak sobie fotki nic nie mówią. Możemy się nad nimi poznęcać a tu chyba chodzi o to, żeby się czegoś nauczyć, coś podłapać? Zrobienie krótkiego szkicu z setupem, to kilka chwil. Są nawet do tego aplikacje online. Jak już robić, to porządnie.
    Nikon D300 | D5000 | N50 f/1.4 | N18-55 VR | S50-150 f/2.8II | YN 460-II | YN RF-602 | + sporo gadżetów

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Galen Zobacz posta
    Skoro mamy już świeżutki temat i zaczynamy w nim już coś wrzucać, to może zacznijmy (zgodnie chyba z jego pierwotnym założeniem) publikować jakieś setupy? Wsadzone od tak sobie fotki nic nie mówią. Możemy się nad nimi poznęcać a tu chyba chodzi o to, żeby się czegoś nauczyć, coś podłapać? Zrobienie krótkiego szkicu z setupem, to kilka chwil. Są nawet do tego aplikacje online. Jak już robić, to porządnie.
    wielkie G się znam na tych diagramach, ale...


    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

  6. #26

    Domyślnie

    to ode mnie takie pierwszo-majowe
    Quantuum 300Ws DP z Beauty Dishem
    czas 1/125 lub 1/160, F11-F13 jakoś tak, wyzwalane po kablu

  7. #27

    Domyślnie

    Podejdę do sprawy krytycznie
    1) kompresja zabiła to zdjęcie,
    2) kadrowanie centralne mi się nie do końca podoba,
    3) odcień skóry na nogach i na twarzy zupełnie inny,
    4) niebo było chyba wklejane?
    Nikon D300 | D5000 | N50 f/1.4 | N18-55 VR | S50-150 f/2.8II | YN 460-II | YN RF-602 | + sporo gadżetów

  8. #28

    Domyślnie

    jedrus89 nie brakuje Ci z 300tki mocy w ostrym słońcu ?? Miałeś jakiś zapas ?? Bo jeśli to jest full power, to ja wyciągam porównywalne ekspozycje z YN 460II (średnio w pełnym ostrym słońcu 1/250 f/8-11 ISO 100). Pytam, bo rozważam zakup takiego Quantuuma, ale nie wiem, czy 300 mi nie braknie, i czy nie dolozyć do 600.

    Galen - kolor skóry inny, bo twarz jest w cieniu, nie jest odwrócona do słońca, w przeciwieństwie właśnie do nóg.. Nic ich nie zasłania. Niebo wygląda mi natomiast na zrobiony HDR i podklejkę. Ale mogę się mylić. Co do kompresji i kadru pełna zgoda, ale w tym temacie się nie wypowiadam, gdyż uważam, że tutaj powinniśmy komentować tylko technikę świecenia, kadrowanie wypominają na tym forum gdzie indziej
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

  9. #29

    Domyślnie

    co do kompresji to jest podlinkowane na maxmodels wiec... ;p ale do oceny swiecenia - powinno wystarczyć
    dokładnie, twarz jest w cieniu i jest dalej od lampy i dlatego troszke za ciemno, wlasnie to jest to co musze poprawic/obrobic twarzyczke jeszcze
    chmury są oryginalne, potraktowane troszkę suwaczkami w LR
    lampa na pełnej mocy może z 1,5-2m od modeliny, troszkę mocy może BD zabrał, ale w takim słońcu jak wtedy było to faktycznie by się chyba 600 przydała. Dołożyć może warto, ja akurat 300Ws wyrwałem za około 750zł nową więc różnica już była spora w cenie.
    coroner - słońce słońcu nie równe, a i pewnie świecisz gołą lampką

  10. #30

    Domyślnie

    Wale praktycznie wyłącznie z parasolką... A słońce wierz, mi, że błyskałem już o godzinie 15, w sierpniu, przy bezchmurnym niebie np http://www.youtube.com/watch?v=t-eK8cBwkZU

    No ale powiem Ci, za 750 nówka sztuka, to sam bym sie skusił..
    Ostatnio edytowane przez coroner ; 05-05-2011 o 15:28
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

Strona 3 z 161 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •