Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    Wrocław/Kluczbork
    Posty
    49

    Domyślnie Save for web w Lightroom

    Witam,

    szukam i nie potrafię znaleźć (może zły dział - jeśli tak to nakierujcie mnie proszę) czy w Lightroom jest funkcja save for web? Lub czy w jakiś inny "magiczny" sposób można dokonać tej operacji.

    Pozdrawiam
    esco

  2. #2

    Domyślnie

    Jest export do dowolnego rozmiaru i w dowolnej jakości

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    Wrocław/Kluczbork
    Posty
    49

    Domyślnie

    I działa to tak samo jak w PS?

  4. #4

    Domyślnie

    ustaw zeby minimalizowal metadane czy jak to sie zwie

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esco Zobacz posta
    I działa to tak samo jak w PS?
    Zapewne podobnie albo i lepiej

  6. #6

    Domyślnie

    pytasz zapewne, czy ltrm optymalizuje pliki jpg - niestety nie. Na maku do optymalizacji jpg-ów pod web uzywam (po kazdym exporcie) aplikacji o nazwie ImageOptim - polecam!
    D810 | D800 | 2x D610 | N50 1.8 | N 10.5 2.8 | T 11-16 2.8 | N 24-70 2.8 | N 70-200 2.8 VR | 105 VR

  7. #7

    Domyślnie

    ja mam w LR kompresję 80% do webu i jest bardzo dobrze. waży dość mało, a kompresji raczej nawet przy 60% nie widać.

    i LR jest dużo szybszy od PS, jak masz dużo zdjęć do zorbeinia. teraz prawkicznie nie używam photoshopa, chyba że do malowania poszczególnych zdjęć.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cheyenne Zobacz posta
    Zapewne podobnie albo i lepiej
    A wlasnie, ze nie. PS lepiej optymalizuje pliki "do łeba".

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    A wlasnie, ze nie. PS lepiej optymalizuje pliki "do łeba".
    ale robi to:
    -wolniej
    -trzeba zrobić akcję by używać przetwarzaniqa wsadowego i optymalizować większą liczbę plików
    -kosztuje 3xtyle co LR

    IMO dla fotografa LR jest narzędziem bez mała idealnym i właśnie dla nas to narzędzie powstało

  10. #10

    Domyślnie

    No halo, pytanie bylo o to, ktory program robi to najlepiej. Niepotrzebne jest Twoje tlumaczenie. Idac tym torem proponuje Gimpa.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •