Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Mocowanie D80+SB800

    Zauważyłem coś co mnie niepokoi. Mocując lampę na stópce aparatu, po zablokowaniu jej w sankach, wyczuwam luz między tymi urządzeniami. Przyglądając się bliżej temu zjawisku zauważyłem , że luz jest na połączeniu sanek aparatu a body. Mając D70 nie przypominam sobie o takowym luzie.
    Jak jest to w Waszym przypadku?
    D300 D80 F70 SB-800 18-200 VR 50/1.8 D 17-50 Tamron Sigma 10-20/3.5

  2. #2

    Domyślnie

    U mnie również są małe luzy!

  3. #3

    Domyślnie

    Nie mam luzów. Nic się nie chyboli i nie rusza samo z siebie. Delikatnie ruszjąc ręką lampą przód-tył pochyla się ona w stosunku do aparratu może o jakieś 0,5 mm ale nie ma ruchu w sankach.
    SB-800

  4. #4

    Domyślnie

    Mając D70s nie miałem takich problemów...
    Przy D80 faktycznie połączenie jest mniej dopasowane - luźniejsze.
    MarcinWilk

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie też są luziki jak lampa jest zapięta do sanek.Mogli się trochę
    bardziej do tego przyłożyć panowie w fabryce Nikona w Tajlandii,bo
    chyba tam teraz produkują?
    D7000/N14-24 2.8/N24-70 2.8/SB-800/MB-D80/

  6. #6

    Domyślnie

    U siebie też to zauważyłem ale przy D50 miałem podobnie
    puszki i szkiełka różne takie tam oraz graty do noszenia mam

  7. #7

    Domyślnie

    Zarowno w D200 jak i D2x mam taki luz. Mozna go zniwelowac podginajac blaszke docisku. Nie robil bym tego jednak w trosce o nia. W niczym to nie przeszkadza i nie sadze aby bylo przyczyna uszkodzenia. Trzeba sie nauczyc z tym zyc

  8. #8

    Domyślnie

    Moja SB 800 też się kiwa w sankach.
    D7000, 18-70DX,50 1.8, 70-300, SB-800

  9. #9

    Angry

    Już mi lepiej!!! Dzięki za wsparcie w temacie! Ale kuchę zrobili nie złą
    D300 D80 F70 SB-800 18-200 VR 50/1.8 D 17-50 Tamron Sigma 10-20/3.5

  10. #10

    Domyślnie

    u mnie na D50 tez na lekkie luzy, ale jak napisał admin nie powinnno to być ewentualna przyczyna uszkodzenia

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •