Moje też działa
Wesołych Świąt!!
Szukaj
d70s od ponad 4 lat bez najmniejszych problemów, bez błedów, awarii itp
d700 od półtora roku również beż problemów, błędów, awarii.
szkła - i nikkory i sigmy trafiają tam gdzie chcę
mokrego wesołego poniedziałku![]()
Widziałem setki sprzedanych d90tek, dziesiątki d5000, d700, d3000, d3100, całe mnóstwo szkieł, do serwisu trafiły chyba 2 szt. d90, jeden to problem z obiektywem, drugi zdaje się nie włączał się, jedno czy dwa 24-70/2.8 z problemem z AF, BF/FF, to mniej niz 1%. W moim sprzęcie nigdy nic nie szwankowało (poza "genetycznymi" drobnymi wadami d90). Czerwonoczarni akurat mają się pod tym względem zdecydowanie gorzejWESOŁYCH ŚWIĄT
![]()
F90X, D600
Jak coś się dzieje ze sprzętem, to szuka się info jak temu zaradzić (m.in. na markowym forum), jak sprzęt działa, to się robi focie i nie traci czasu na pisanie o tym...
Mój sprzęt działa, kilka body nikona, kilka szkieł, odpukać, bez żadnych problemów od pierwszego zakupu kilka lat temu... czego wszystkim życzę oraz spokojnych świąt! A dziś lepiej nie wychodźcie z aparatem, bo po zalaniu może rzeczywiście przestać coś działać
W każdej produkcji są słabsze i lepsze konstrukcje, oraz okazy, którym coś może dolegać. Jednak jest to znakomita mniejszość przy większości działających, przy tym pozostańmy i róbmy zdjęcia tym, czym lubimy...
To i ja dorzuce cegielke.
D300s - najmniejszych problemow,
D60- teraz rzadko uzywany, ale j.w. nigdy nie uswiadczylem wiekszych problemow
N 50 AF-s G, N 85 1,8 - oba ostre, celne i nie daja powodow do zmartwien, czego wszystkim uzytkownikom N zycze przy okazji swiat.
Ostatnio edytowane przez ekonet ; 25-04-2011 o 21:47 Powód: orto. ("zadko")
To i ja sie pochwale mialem 2 nikony, 7 nikkorow i 2 lampy. Dotychczas nic sie nie zepsuło (odpukać) oby tak dalej.
Ostatnio edytowane przez ekonet ; 25-04-2011 o 21:47 Powód: orto! ("zepsoło")
u mnie w plecaku d700 i 6 nikorów do tego SB-900 wszystkie trafiają w punkt tylko 135/2 korekcja na +15. Njczęściej podpiętę szkło to 35 1.4 - ta ognioskowa najbardziej mi pasuje![]()
To skąd te posty o wadliwości i problemach z np. D90 ?
Stąd, że ludzie chcą swój sprzęt doprowadzić do stanu prawidłowego działania - martwią się nim, zależy im na sprawnym sprzęcie.
W odróżnieniu od innej sytuacji: dwa dni temu w supermarkecie spotkałem rodzynki w czekoladzie (ale nie firmy "Jutrzenka" tylko bez napisu na torebce) na półce z napisem: "Dzisiaj najtaniej". Postanowiłem jedną torebkę kupić do spróbowania. Okazały się tak okropne, ze nawet reklamacji nie było co wszczynać - wyrzuciłem do kosza.
Tutaj nikt nie mówi "Japoński plastik - do niczego !" (jak mówiono jeszcze w latach 60-tych). Ludzie przywiązują się do sprzętu. I nie ma pytań: "Jak wymienić Nikona na Canona lub Pentaksa lub Sony lub Fuji "itd. Każdy wierzy, że po naprawie sprzęt będzie lepszy od konkurencyjnego.
Pzdr.
D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900
Ciekawe spostrzeżenia ale nijak się mają do wadliwości sprzętu.
Skontaktuj się z nami