Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Nikon D5000 a Nikon D3100 , pomocy...

    Wsumie jeszcze wczoraj rano byłem zdecydowany na Nikon D3100 ,lecz w Saturnie zaproponował mi pan jeszcze Nikon D5000 z obiektywem 18-105 za 2700 , a Nikon D3100 był z obiektywem 18-55 za 2200. No i ciągle mnie dręczy pytanie czy dobrze zrobiłem , przecież D5000 jest starszy , a D3100 to nowośc. Gdyby mi tamten pan nie powiedział o tym D5000 wzioł bym tamten , ponieważ w domu juz go dawno odzuciłem. No i po długich namysłach kupiłem ten D5000 i prosze niech mi ktoś powie że dobrze zrobiłem , niech da jakiś dowód , bo ja sam niewiem co myslec i ciągle się z tym dręcze, tamten pan powiedział że by wzioł D5000 , coprawda ma lepszą budowe , trwalszą i jest lepiej wykonany. Lecz ja lubie zdjęcia pełne kolorów , żywe , takie mocno nasycone i niewiem czy ten aparat sobie z tym poradzi , prosze o pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    dobrze zrobiłeś, kolory to kwestia ustawień profili jpg lub obróbki.... zadowolony ?

  3. #3

    Domyślnie Hm...

    No tak troche tak , ale jakos nie w zupelnosci , byłbym bardzo wdzieczny jakby ktos kto używa Nikon D5000 mógłby mi wysłac na email dawid941@o2.pl jakieś fajne zdjęcie , żebym mógł zobaczyc jakie są możliwosci tej lustrzanki i jeszcze mam pytanie do kogos kto filmował cokolwiek tą lustrzanką czy filmy wychodzą dobrze , nie są rozmazane ?

  4. #4

    Domyślnie

    Zdjęcia z D5000 możesz obejrzeć tutaj: KLIK.
    Sebastian Kosiarek

  5. #5

    Domyślnie Ooo

    Dzieki za ten link , jednak robi naprawde dobre zdjęcia :P

  6. #6

    Domyślnie

    To nie aparat robi zdjęcia tylko fotograf!!! Aparat rejestruje tylko obraz. Najsłabszym ogniwem jest łącznik między aparatem a rzeczywistością czyli ty (i ja ).

    Nie zadręczaj się teoretycznymi rozważaniami tylko rób zdjęcia.

    A, i pooglądaj sobie zdjęcia z lat sześćdziesiątych czy siedemdziesiątych. Wtedy jeszcze nie było tego "starego" D5000.
    NIKON & NIKKOR

  7. #7

    Domyślnie

    Bardzo dobry wybor. Jesli kolega lubi zywe kolory, to zawsze moze sobie takie zrobic wywolujac RAW albo ustawic schemat kolorow na 'żywe' (ang. vivid) w menu aparatu.
    Zasadniczo nie bedzie wyraznej roznicy miedzy zdjeciami z tych aparatow. Soft nowych nikonow jest tak ustawiony, ze przy identycznych nastawach fotki beda praktycznie nierozroznialne. Sa pewne niuanse typu szum na wysokim ISO, ale dla zwyklego zjadacza chleba nie ma to wiekszego znaczenia, bo szum ginie po wydrukowaniu.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmac Zobacz posta
    To nie aparat robi zdjęcia tylko fotograf!!! Aparat rejestruje tylko obraz. Najsłabszym ogniwem jest łącznik między aparatem a rzeczywistością czyli ty (i ja ).
    Racja, a dodam jeszcze coś co przeczytałem kiedyś na jednym z forów:

    - Świetne zdjęcia. Jakim aparatem je robiłeś?
    - Świetna książka. Jakiej maszyny do pisania używasz?
    Sebastian Kosiarek

  9. #9

    Domyślnie

    To nie aparat robi zdjęcia tylko fotograf!!! Aparat rejestruje tylko obraz. Najsłabszym ogniwem jest łącznik między aparatem a rzeczywistością czyli ty (i ja ).

    Nie zadręczaj się teoretycznymi rozważaniami tylko rób zdjęcia.

    A, i pooglądaj sobie zdjęcia z lat sześćdziesiątych czy siedemdziesiątych. Wtedy jeszcze nie było tego "starego" D5000.
    NIKON & NIKKOR

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmac Zobacz posta
    A, i pooglądaj sobie zdjęcia z lat sześćdziesiątych czy siedemdziesiątych. Wtedy jeszcze nie było tego "starego" D5000.
    Albo jeszcze starsze. http://www.shorpy.com/

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •