Close

Strona 34 z 36 PierwszyPierwszy ... 243233343536 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 354

Wątek: Blad softu?

  1. #331

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez powerfactorx
    Jeszcze jedna, drobna aczkolwiek cenna uwaga:
    KIT 18-70 to jest raczej cieniutkie szkiełko i samo z siebie daje nieostre obrazy. Przeprowadziłem teściki (soft B1.03 i A1.01), Tokina ATX PRO II 2.6, 2,8 28-70, Nikkor 70-300D i nasz ukochany Kit 18-70 AF-S. Wykonałem sobie trzy zdjęcia i oczywiście z kita zdjęcie było niestety najgorsze. Rozmazane, nieostre po prostu błle. Obiektywik ten nie nadaje się do robienia landszaftów
    Proponuje poczytac recenzje i poszukac przykladow jakich niemalo, a potem zadzwonic do serwisu i odeslac 18-70 do naprawy.

    Pozdrawiam
    D3-sta|16-85VR|105VR

  2. #332

    Domyślnie

    A co do KITa 18-70 jest to naprawdę jak na swoje pieniądze bardzo dobry obiektyw. Jak zdjęcia wychos\dzą nieostre to prawdopodobnie albo problem BF/FF lub obiektyw do naprawy ( nieczęsto ale się zdarzają uszkodzone )
    D300|D70s|Coolpix S10|T 70-210/2.8 LD|T 17-50/2.8 XR Di|N 50/1,8 |N 24-120VR|N 70-300VR|N 80-400VR|S 170-500|TC 1,5xKenko|pierścienie pośrednie Kenko| SB800|statyw 190PRO+486RC2

  3. #333

    Domyślnie

    W mordkę jeża zrobiłem test i widać jak na dłoni że przy firmwarze A 1.01 jest dużo ostrzej zrobiłem to tylko z kitem na trzech ogniskowych. Przy przechodzeniu na 2.0 jakoś na początku nie odczułem tego , ale tyle głosów na nie dla nowego softu musi coś oznaczać.
    Tak więc na razie zostaje A 1.01 B 2.0.
    Jeśli ktoś byłby tak uprzejmy żeby zamieścić te przykłady to mogę przesłać na maila jakieś 300 kb w sumie.
    Przeszedłem z 2.0 od razu na 1.01 i jest OK.
    Metal For Soul Beer For Body Thrash Till Death

  4. #334

    Domyślnie

    Zastanawiam sie czy ktos testowal - ustawil ostrosc na punkcie, i na jednym i drugim sofcie po zdjeciu?
    No bo jak to jest? Czy soft zle ustawia ostrosc czy poprostu zdjecia sa zmydlone?
    D70 + 28-80, AF 300/4, Kenko 1.4x Teleplus PRO 300 DG

    Galeria: http://www.roznosci.int.pl/www/cpg133
    GG: 1104936 , zawsze niewidoczny

  5. #335

    Domyślnie

    Krzysiekk - może nie zastanawiaj się tylko sam to zrób (-: Jak znajde chwilę to też to sprawdzę.
    Pozdrawiam

  6. #336

    Domyślnie

    No niebardzo mam mobilizacje do sprawdzania, poniewaz nie mam takiech problemow jak w tym watku, ale
    watpliwosci pozostaja - taka sila sugestii tlumu . Szczegolnie ze nowy soft zaladowalem lacznie z zakupem
    telekonwertera i nie wiem w sumie co mam winic, jak mi sie trafi jakis ostrosciowy gniot.
    D70 + 28-80, AF 300/4, Kenko 1.4x Teleplus PRO 300 DG

    Galeria: http://www.roznosci.int.pl/www/cpg133
    GG: 1104936 , zawsze niewidoczny

  7. #337
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2005
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    15

    Domyślnie

    Czytając ten wątek i po przeanalizowaniu swoich dotychczasowych fotek (chociaz mam ich niewiele) zdecydowalem sie na powrot do firmware'u 1.xx. Jedna rzecz mnie uderzyla po zmianie. Wiele bylo glosow ze zmienil sie dzwiek potwierdzenia ostrzenia w v2.0 ja przechodzac z softu 1.03 na 2.0 nie zauwarzylem zmiany, poprostu byl taki sam (a mialem aparat kupiony jakis miesiac temu). Teraz jak wgralem poprzednia wersje dzwiek rzeczywiscie sie zmienil na taki..... dziwny jakis. OK, ale nie o tym chcialem, tak wiec siedze sobie i mysle, czy nie bylo przypadkiem jakiejs wersji 1.03, niewiem "serwisowej" lub przejsciowej ktora nie byla upubliczniona a byla wgrywana do aparatu. Jesli tak to ciekawe dlaczego i co w niej bylo poprawione oprocz dzwieku?

    wiem, wiem doszukuje sie jakiejs teori spiskowej

    Pozdr.
    Jey
    D70 kit, F70 + pare dodatkow

  8. #338

    Domyślnie

    nie doszukujesz się, dokładnie tak samo mam u siebie i wlaśnie tez się nad tym zastanawiam
    pozdrawiam Piotr


  9. #339
    Oszczędny w słowach Awatar Kenobi
    Dołączył
    11 2004
    Miasto
    prawie Wawcia
    Posty
    86

    Domyślnie

    Ja tak samo jak Jey i Gawronek i tez mnie to zastanawia..
    D90+kit 18-105 | Nikkor 70-210 | Nikkor 50 1.8 D | SB-600 | + różne pierdółki

  10. #340

    Domyślnie

    a tam dzwiek - moze nawet trzeszczec (byle nie za glosno) - wazne zeby fotki byly ostre
    D70 + 28-80, AF 300/4, Kenko 1.4x Teleplus PRO 300 DG

    Galeria: http://www.roznosci.int.pl/www/cpg133
    GG: 1104936 , zawsze niewidoczny

Strona 34 z 36 PierwszyPierwszy ... 243233343536 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •