Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie Okulary do kompa

    Hej!

    Miał ktos jakis kontakt z okularami firmy Gunnar Optics?
    niby specjalne okularki, soczewki Zeiss'a, powłoki, szmery bajery, cuda na kiju...

    Od jakiegos czasu zastanawiam sie nad zakupieniem sobie takich.
    I sam nie wiem.
    czy takie kolorowe szkiełka ("bursztynowe" :P) będa sie dały jakos ładnie zrównoważyc poprzez odpowiednie dostosowanie temperatury monitora (NEC P221W)?

    Wydatek powiedzmy 400zł na okulary nie jest czyms bardzo mnie przerazającym, boje sie natomiast że kupię, i okaze się ze nie będe w stanie obrabiac zdjęc z powodu na nieciekawy zafarb, itd etc bla bla bla.

    <TL : DR>
    - czy ktos z takich okularów korzystał i jest w stanie wypowiedzieć się na ten temat? (kalibracja panelu, itd)
    ... i tak was lubie ...

  2. #2

    Domyślnie

    Ja dałem sobie zrobić z soczewek Hoya z refleksami, mają zielonkawy kolor i trzeba do nich dostosować monitor, bo patrząc przez nie znacznie ocieplają barwę, z bursztynowym kolorem zapewne bedzie podobnie.
    Nikon FiX - Pomysł na...

  3. #3

    Domyślnie

    i ile Cie wyszedł taki interes (ca.)?
    ... i tak was lubie ...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grand. Zobacz posta
    patrząc przez nie znacznie ocieplają barwę
    O matulu, okulary same przez siebie patrzą! Perpetuum mobile!
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 20-04-2011 o 16:56
    Krzysztof Paszkiewicz

  5. #5

    Domyślnie

    Całkiem nieźle nadają się do jazdy w zimowe dni, wszystko staje się przez nie cieplejsze

    A na poważnie, interes wyniósł mnie 800 złotych, ale to było 4 lata temu i u optyka, który był i jest moim dobrym znajomym.
    Nikon FiX - Pomysł na...

  6. #6

    Domyślnie

    a pozawracam Ci jescze tylek,
    czy bez wiekszych problemów dostosowales sobie monitor "pod szkła" czy jakies kombinacje musiales uskuteczniac?
    ... i tak was lubie ...

  7. #7

    Domyślnie

    Szkiełka są, jakby to powiedzieć, cieniowane - Od góry najciemniejsze, ku dołowi coraz jaśniejsze. Trzeba nauczyć się przez nie odpowiednio patrzeć, bo jak nosisz je za wysoko, to jeszcze bardziej ocieplają, a jak za nisko to mniej ocieplają. Monitor dostosowałem bez problemu, standardowymi ustawieniami dostępnymi dla kazdego usera. Oczywiście nie zajęło mi to 10 minut, ale wkońcu doszedłem do zadowalającego efektu.
    Nikon FiX - Pomysł na...

  8. #8

    Domyślnie

    O ja pierdziuuuu... Myślałem, że takie okularki kosztują 49,99 a to idzie już w setki zł. Czy nie myślicie, że to jakieś naciągactwo? Taka kasa za szkiełka do monitora? Pytam jak najbardziej serio... Czy to uratuje oczy? W sumie przed czym ma je ratować?

  9. #9

    Domyślnie

    Generalnie to:
    - wzrok niszczy migotanie obrazu /jest w monitorach CRT, w LCD brak/ i okulary żadne tu nie pomogą,
    - wzrok męczą odblaski /są w CRT, w LCD raczej jak już to szczątkowo i to w błyszczących ekranach/. Zjawisko zniwelują częściowo okulary z antyrefleksem,
    - oczy dobija wpatrywanie się w jeden punkt /brak gimnastyki oka/, brak mrugania /suche oczy/. Pomogą krople.
    Sugestie: ograniczyć siedzenie przed kompem.
    Okulary jak już to z antyrefleksem /zakładam, że wzrok jest ok i okularów nie nosimy/, ew. specjalne krople do oczu nawilżające oko/.
    Za 2k i więcej też można sobie sprawić "bryle". Tylko po co?
    Jeżeli wzrok jest dobry to każde okulary są jak filtr na obiektywie. Jedni mówią, że pomaga, inni...
    Ostatnio edytowane przez amirez ; 21-04-2011 o 11:44
    Tutaj jest... podpis

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AlleG Zobacz posta
    czy takie kolorowe szkiełka ("bursztynowe" :P) będa sie dały jakos ładnie zrównoważyc poprzez odpowiednie dostosowanie temperatury monitora (NEC P221W)?
    Zapomnij. Równie dobrze możesz po ich zakupie sprzedać tego Neca i nabyć jakieś barachło w najbliższym markecie. Generalnie takie okulary do komputera to przerost marketingu nad rozsądkiem.
    I'm one of those bad things that happen to good people

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •