Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Galileoscope

  1. #1
    Rozmowny Awatar JackDaniels
    Dołączył
    04 2011
    Miasto
    Wycieraczka między Europą a Azją.
    Posty
    290

    Domyślnie Galileoscope









    Pytanie: Czy ktoś widział w Polsce ten sprzęt? Można go kupić w USA za 50$, przy zamówieniu 5 sztuk, liczą po 25$. Księżyc podobno pochodzi z tego wynalazku. Zamontowany jest na Lumixie LX 3. Kolejne pytanie: Czy da sie to wsadzić na Nikona? Lumix ma dokręcany adapter, czyli obiektyw jest w środku Galileoscopu, chyba, a jak zdejmę obiektyw, i zakładając że to przymocuję to nie mam ostrzenia, bo sam Galileo nie wygląda żeby miał...
    Galileoscop:
    50-mm f/10 achromatic objective lens, glass
    25x achromatic eyepiece lens pair, plastic
    17x achromatic Galilean eyepiece/2x Barlow lens, plastic
    Telescope, focuser, eyepiece, Barlow, and base parts, plastic with rubber O-rings
    ¼-20 mounting nut, metal
    Assembly instructions
    Sun-warning sticker
    a tu link:
    https://www.galileoscope.org/gs/

  2. #2

    Domyślnie

    50mm i taka lufa ? slabo
    bo wieksze powiekszenia to tylko przy obserwacji ocznej z wykorzystaniem okularow w dodatku pewnie plastikowych wiec slabiutkich
    to co na focie to zrobisz spokojnie 300mm teleobiektywem

    problemem teleskopow takich jak ten jest to ze sa dlugie a mocowania statywowe sa slabiutkie - pewnie jak powiesisz na nim 1,5 kg lustrzanke to padnie glowica statywu

    dodatkowo klapniecie lustra da takie drgania ktore rozmaza wszystko - wtedy tylko dlugie naswietlanie i odkrywanie dekielka albo jak masz d300 lub wyzej - opoznienie lustra

    na dobry teleskop to trzeba wydac tak od 400 (bardzo amatorski ale na poczatek ok) do znacznie znacznie wiecej - dobry montaz statywowy to kilka tysi kosztuje
    dlatego popularne sa tzw dobsony bo sie nie hustaja a sa dosyc proste w obsludze i transporcie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •