Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Problem z F80

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Problem z F80

    Dostałem aparat - już jako uszkodzony, ale dopiero teraz go sprawdziłem (zrobiłem nim rolkę filmu).
    Wiem, że już coś takiego robił wcześniejszemu właścicielowi.

    Ktoś wie co to może być? I ile ewentualnie kosztuje naprawa takiego uszkodzenia?
    Na 1 zdjęciu zaznaczyłem 2 błędy.
    1 - to jest właśnie ten wspomniany.
    2 - stawiam na jakiś problem w labie...

    1. 2.
    Na drugim zdjęciu widać, jak to wygląda na negatywie. Tak jest prawie na całej rolce.

    P.s. Zdjęcia są słabej jakości, bo zrobiłem tylko zdjęcie negatywu i poobracałem kolory, ale to nie ten temat...

    Ktoś coś powie na ten temat? Czy warto inwestować w naprawę?

  2. #2

    Domyślnie

    winietowanie obrazu przez osłonę słoneczną i może być zadrapanie wilgotnej emulsji

  3. #3

    Domyślnie

    Ajajaj, namieszałem.
    Bład nr 2 na zdjęciu pierwszym to jest błysk lampy błyskowej - odbicie na kliszy.
    Mi chodzi o te plamy na boku kliszy, przy perforacji. Bo jeśli chodzi o winietę, to wiem - DX'owy obiektyw.
    I te plamy o których mowa widać na zdjęciu 1, jako oznaczone właśnie jako nr 1.

    Mam nadzieję, że teraz dobrze się określiłem.

  4. #4

    Domyślnie

    chyba nieszczelność tylnej ścianki

  5. #5

    Domyślnie

    aparat ci puszcza swiatło
    Völkchlor

  6. #6

    Domyślnie

    Wyglądaj jakby gdzieś na dole, przy kasetce. Sprawdź uszczelki i czy się ścianka dobrze zamyka.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  7. #7

    Domyślnie

    mozesz okleić dół aparatu - styk scianki i body - czarną tasmą izolacyjną i zrobić rolkę testową, tylko potem moze ci sie lepić
    Völkchlor

  8. #8

    Domyślnie

    tylko przed oklejeniem załóż film

  9. #9

    Domyślnie

    Ale to jest ewentualna nieszczelność NA DOLE korpusu, tak? Obraz jest odwrócony, tak?

    Sprawdzę to w najbliższym czasie.

  10. #10
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Księżyc
    Posty
    578

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek R Zobacz posta
    Ale to jest ewentualna nieszczelność NA DOLE korpusu, tak?
    Nie. Nieszczelność spowodowana przeciekającą puszką "na dole" korpusu wygląda inaczej.
    Stawiam na dziurę w korpusie, jakieś pęknięcie, przecięcie. Ślad na filmie pojawia się cyklicznie, w tym samym miejscu klatki, może więc korpus np. zaliczył upadek, i się rozszczelnił w mniej typowy sposób.

    EDIT: No i widzę, że problem się wyjaśnił.
    Zaklejasz izolacją i po krzyku.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •