Close

Strona 52 z 95 PierwszyPierwszy ... 242505152535462 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 942
  1. #511

    Domyślnie

    Ale bohek to ma taki niezbyt to szkło. :P

  2. #512

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Ale bohek to ma taki niezbyt to szkło. :P
    Napewno nie gorszy niż ten jaki produkuje twój zestaw ze stopki. ;D A poważnie, mniej rozmywa niż 1.4G ale też znacznie ładniej niż 1.8D. Ciekawe, że do tej pory stare 1.8D budziło zachwyt (chyba z racji ceny..) a nowe jest "takie se". Ot polska mentalność.

  3. #513

    Domyślnie

    P.R.P. - bo 1.8D można kupić za 400zł, a to że nowszy jest lepszy ale już 2x droższy sprawia że wielu patrzy przez pryzmat ceny. Jak nie było 1.8G to masa userów (właśnie głównie kastratów jak D5000) jęczała, że nie ma taniej 50mm dla nich i "jest tylko drogie 1.4G" - teraz taka tania 50'tka jest i to naprawdę super (metalowy bagnet, dobra ostrość, szybkość, bokeh też bardzo ok - no w tej cenie szkło ekstra) to znowu jest że nie taka, nie siaka, nie owaka i jeszcze "za droga" - jakby była za te 400zł to by wszyscy brali "aż by się uszy trzęsły"
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  4. #514

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    P.R.P. - bo 1.8D można kupić za 400zł, a to że nowszy jest lepszy ale już 2x droższy sprawia że wielu patrzy przez pryzmat ceny. Jak nie było 1.8G to masa userów (właśnie głównie kastratów jak D5000) jęczała, że nie ma taniej 50mm dla nich i "jest tylko drogie 1.4G" - teraz taka tania 50'tka jest i to naprawdę super (metalowy bagnet, dobra ostrość, szybkość, bokeh też bardzo ok - no w tej cenie szkło ekstra) to znowu jest że nie taka, nie siaka, nie owaka i jeszcze "za droga" - jakby była za te 400zł to by wszyscy brali "aż by się uszy trzęsły"
    Wg skąpca nowy 50 1.8 D to 499zł (ok, wiemy wiemy, że nikt tego szkła nowego nie kupuje, tylko używki ;D )
    a 1.8 G od 749zł więc różnica 250zł nie jest duża jak za nowsze i lepsze szkło w porównaniu z wersją 1.8 D z lat 90tych. Dobrze, że moje d700 nie marudzi jak podpinam do niego 1.8G, bo to obciach takie ciemne i "drogie" i jeszcze ten bokeh taki sobie, podpinać do takiej puchi..

  5. #515

    Domyślnie

    Nie no ja to wiem, Ty to wiesz, ale sam widzisz co się dzieje od "wieki wieków" było że 50/1.8 to "must have" każdego nikoniarza bo tanie a świetne - nagle jak pojawiło się dużo lepsze szkło za niewiele więcej to to niewiele więcej zaczęło stanowić znaczący problem szczęście że teraz jest 7 stałek 50mm które można kupić nowe do Nikona więc każdy sobie wybierze co komu pasuje
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  6. #516

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Ale bohek to ma taki niezbyt to szkło. :P
    W porównaniu do starej 50 ma boski. A tak w ogóle to chyba zapomnieliście o tym, że "dobry" bokeh zależy również od tła, światła....
    Jak za 800zł to to szkło bardzo mi się podoba i na pewno sobie kupie jeśli w najbliższym czasie nie wyjdzie 85/1.8G. Ta ogniskowa bardziej mi pasuje.

  7. #517

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    ...szczęście że teraz jest 7 stałek 50mm które można kupić nowe do Nikona więc każdy sobie wybierze co komu pasuje
    O właśnie - dobre podsumowanie. I tym można zakończyć ten wątek

    ...ale żeby nie było za prosto - testowany przeze mnie egzemplarz 50/1,8G nie należał do mnie, tak samo jak 1,4G. Wczoraj wybrałem się w końcu do sklepu coby zakupić na własność 50-tkę bo jak bez ręki... wiadomo No i kupiłem... 1,4G Sam się zaskoczyłem A generalnie chodzi o to, że wziąłem pierwszą z brzegu (!) dla przetestowania AF, który na dotychczasowej był jaki był - i o dziwo, chociaż woooolno, ale naprawdę celnie! I cholernie ostro - zdaje się, że mam konkurencyjny model dla Photoartboxa

    No i cóż... 50/1,8G fajne jest bardzo, dużo fajniejsze od 1,8D i w ogóle wszystko bajka. Jednak "depa" w obrazku daje ewidentnie jaśniejsza wersja - co kto lubi
    FX / 20 / 35 / 50 / 85

  8. #518

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Archibald Zobacz posta
    O właśnie - dobre podsumowanie. I tym można zakończyć ten wątek

    ...ale żeby nie było za prosto - testowany przeze mnie egzemplarz 50/1,8G nie należał do mnie, tak samo jak 1,4G. Wczoraj wybrałem się w końcu do sklepu coby zakupić na własność 50-tkę bo jak bez ręki... wiadomo No i kupiłem... 1,4G Sam się zaskoczyłem A generalnie chodzi o to, że wziąłem pierwszą z brzegu (!) dla przetestowania AF, który na dotychczasowej był jaki był - i o dziwo, chociaż woooolno, ale naprawdę celnie! I cholernie ostro - zdaje się, że mam konkurencyjny model dla Photoartboxa
    Uuuu to gratulancje!! Osobiście nie było mi dane mimo kilku sztuk itd.. Mi zależy jednak też na szybkości af, dlatego bardziej leży mi 1.8G. Teraz jeśli zmienię 50tkę na inną to tylko na wersję 1.2G (czyli hmm.. nigdy?Za 10 lat? )

  9. #519

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez P.R.P. Zobacz posta
    ...Teraz jeśli zmienię 50tkę na inną to tylko na wersję 1.2G (czyli hmm.. nigdy?Za 10 lat? )
    Zależy jeszcze jaki będzie miała AF
    FX / 20 / 35 / 50 / 85

  10. #520

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Archibald Zobacz posta
    Zależy jeszcze jaki będzie miała AF

    Oby nie taki jak wersja Canona wystarczy, że będzie taki jak w 1.8G

Strona 52 z 95 PierwszyPierwszy ... 242505152535462 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •