Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Gospel Rain

  1. #1

    Domyślnie Gospel Rain

    Witam
    W niedzielę miałam przyjemność posłuchać kolęd w wykonaniu lubelskiego zespołu Gospel Rain.
    Skorzystałam przy okazji z możliwości zrobienia im kilku zdjęć.
    Wiem, że zdjęcia pozostwaiają wiele do życzenia. Ale wciąż się uczę.
    Do dyspozycji miałam niestety tylko wbudowaną lampę, a w kościele dosyć ciemno było.
    Nie dorobiłam się też jeszcze statywu, więc wszystkie z ręki.
    Będę wdzięczna za każdą krytykę i konstruktywną rade.


    1.


    2.


    3.


    4.


    5.


    6.


    7.


    Pozdrawiam ciepło

    Aga
    Pozdrawiam - Aga
    Trzaski w kuchni || Młode Trzaski
    D70s|N18-70|N50|S70-300|SB-800

  2. #2

    Domyślnie

    Bardzo fajne kadry.
    Mz. sprzęt wykorzystałaś b.dobrze.
    Szum... hmm... mi nie przeszkadza, ale z pewnością możnaby się do tego przyczepić.
    Ogólnie mi się podoba.
    Pozdrawiam.
    MamiyaRB67, D90, D70, 12-24, 18-70, 28-80, 35, 50, 180, 70-300...
    |||blog ||| maciejsimm.com|||

  3. #3

    Domyślnie

    Czeeeeeeeeeeeesc
    Jak dla mnie odrobine za duze szumy. Odnosnie 1 to wg mnie leci w prawo:/ i dol bym ucial tak zeby nie bylo widac odsluchow. Na 3 na 1 plan wchodzi ci nieostry mikrofon (z prawiej) i odrywa wzrok od najwazniejszego punktu. Poza tym nie jest zle

    PS Kiedy idziemy gdzies na fotki?

  4. #4

    Domyślnie

    Panowie... Czy wy wogole robiliscie kiedys zdjecia w innych warunkach niz w sloneczny dzien?
    Bo po waszych dwoch komentarzach mozna odniesc takie wrazenie. W kazdym wspomniane szumy... Sprobujcie sfotografowac cokolwiek z takich pomieszczeniach jak hala sportowa, kosciol, szkola, sala wykladowa czy wnetrza hal fabrycznych. Zycze powodzenia, zeby udalo Wam sie zrobic chociaz jedno poprawnie naswietlone zdjecie w "nieszumiacym ISO".
    Mozna nie przepadac za szumami, ale trzeba zrozumiec, ze po prostu niektorych zdjec nie da sie zrobic bez ich towarzystwa. Jak sami zrobicie z 10 tysiecy zdjec na ISO 1600 to sie przyzwyczaicie. Jesli nie -- to nie bedziecie mieli zdjec.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Na piąteczce dobrze widać ide duszy wkłada w spiewanie Pani z mikrofonem. Ladne a szumy jak szumy wada sprzętu a nie cos po czym mozna określic czy zdjęcie jest dobre . Po to jest iso 1600 zeby to czasem wykozystywać. Nie zawsze ,ale jednak w tak trudnych warunkach bardzo się przydaje. 99% zdjęc zrobilem przy iso 200 ale czasem trzeba podciagnac do 1600 , i wtedy chrzanic szumy, liczy sie zawartosc..

  6. #6

    Domyślnie

    stig wyobraz sobie ze robie robie zdjecia w jeszcze ciemniejszych pomieszczeniach (Hala Sportowa Azoty Puławy, Hala Avii Swidnik) i staram sie unikac szumow, chociazby lekko dopalajac lampa.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TomK Zobacz posta
    stig wyobraz sobie ze robie robie zdjecia w jeszcze ciemniejszych pomieszczeniach (Hala Sportowa Azoty Puławy, Hala Avii Swidnik) i staram sie unikac szumow, chociazby lekko dopalajac lampa.
    No to ciesz sie, ze za to blyskanie lampa nie wywalil Cie z tej hali sedzia albo komisarz zawodow, lub ze nie dostales w dziob od zawodnikow, ktorych akurat oslepiles podczas jakiejs akcji. Nie ma sie czym chwalic, ze blyskiem lampy przeszkadzasz ludziom w grze. W wiekszosci hal sportowych jest to w ogole nie do pomyslenia (chyba, ze siedzisz sobie na samej gorze trybun).
    Ja osobiscie wole wlaczyc ISO 1600 i wyciagnac w miare normalne czasy, niz roznicowac oswietlenie sceny blyskiem lampy...
    Poza tym -- jak dla mnie -- unikanie szumow wszelkimi srodkami nie jest najszczesliwszym kryterium w robieniu zdjec. Ciekaw jestem jak bys sobie poradzil z tymi szumami, gdybys musial fotografowac gdzies, gdzie lampy uzywac nie wolno...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Dobra skonczmy ta dyskusje bo sie tworzy bezsensowny OT.

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za komentarze. Jak macie jeszcze jakieś rady, jak poradzić sobie z moim dobytkiem sprzętowym w tego typu sytuacjach to bardzo chętnie poczytam. Wiem, że szumi - to była moja pierwsza próba w ciemnym pomieszczeniu. Jak już napisałam, miałam do dyspozycji jedynie wbudowaną lampę (jak widać, nie do wszystkich zdjęć jej uzyłam). Pierwszy raz też miałam potrzebę przestawienia ISO na wyższe. Nikon to wciąż dla mnie nieznany ląd, który odkrywam po kawałeczku. Ale się uczę, męczę pytaniami tych, którzy wiedzą więcej (dzięki Nemeth ), czytam forum kiedy się da, oglądam zdjęcia innych.

    Stig - dzięki za słowa otuchy Znaczy się - mam się nie załamywać, że poszumiało.

    Tomek - nie oślepiaj biednych zawodników lampą :P A na fotki trzeba się w końcu umówić.

    Pozdrawiam
    Aga
    Pozdrawiam - Aga
    Trzaski w kuchni || Młode Trzaski
    D70s|N18-70|N50|S70-300|SB-800

  10. #10

    Domyślnie

    hej

    jako, że mam podobne fotki z koncertu gospel to podsunę Ci moją wersję
    ja poszedłem w drugą stronę - tzn olałem lampę i wziąłem statyw i nastawiłem się na dłuższe czasy z ewentualnym efektem ruchu

    50/1,8 (z końca sali podparty na fotelu z rzędu poniżej):
    http://onephoto.net/uploads/paskud/1...5144_kopia.jpg

    sigma 100-300 ze statywu (rząd czwarty):
    http://onephoto.net/uploads/paskud/1...5208_kopia.jpg

    http://www.obiektywni.pl/upload/real...687_747636.jpg

    pozdrawiam paskud
    D300 + kilka szkiełek + lampa + statyw

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •