Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Rozdzielczość

  1. #1

    Domyślnie Rozdzielczość

    Siema jestem nowym użytkownikiem zarówno nikona jak i Lightroom'a 3.3

    I mam mały problem. Mam laptopa HP Mini wyświetlacz 10" i niestety program nie dopasowuje się do mojej rozdzielczości ekranu. Przyznam że jak używałem 30dniowej wersji PS'a to nie miałem z tym problemu... Czy jesteście w stanie mi pomóc czy raczej sprawa jest beznadziejna??

  2. #2
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Co znaczy "nie dopasowuje się do mojej rozdzielczości"?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Riddler Zobacz posta
    Siema jestem nowym użytkownikiem zarówno nikona jak i Lightroom'a 3.3

    I mam mały problem. Mam laptopa HP Mini wyświetlacz 10" i niestety program nie dopasowuje się do mojej rozdzielczości ekranu. Przyznam że jak używałem 30dniowej wersji PS'a to nie miałem z tym problemu... Czy jesteście w stanie mi pomóc czy raczej sprawa jest beznadziejna??
    PS i LR mają wymagają aby minimalna rozdzielczość ekranu to 1024x768, Ty jak sądzę masz 1024x600.
    Mam taki sam problem w swoim netbooku i niestety nic z tym nie zrobisz. Jedynie możesz nauczyć się ile musisz zrobić "przesunięć" za pomocą klawisza "TAB" od jednej widocznej opcji do żądanego przycisku.
    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    Co znaczy "nie dopasowuje się do mojej rozdzielczości"?
    j/w
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  4. #4
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mateo912 Zobacz posta
    PS i LR mają wymagają aby minimalna rozdzielczość ekranu to 1024x768, Ty jak sądzę masz 1024x600.
    Hm... Rzekomo z PSem nie ma problemów... Taki urok panoramy...

  5. #5

    Domyślnie

    Słuchajcie a czy np jak moje sterowniki do karty graficznej nie przewidują ustawienia takiej rozdzielczości to jest jakaś możliwość zmiany... nie wiem jakiś program albo inny sterownik??

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    Hm... Rzekomo z PSem nie ma problemów... Taki urok panoramy...
    bardziej problemem jest to ze niektore okienka z narzedziami zwyczajnie nie mieszca sie na 600px
    i nie ma jak kliknac np. przycisku OK.

    nie wiem jak w HP mini ale w eeePC Asusa mozna wymusic, zeby na tych 600 px pokazywal 768,
    jednak obraz wtedy jest "splaszczony", wygodne toto nie jest ale awaryjnie sie da

  7. #7
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Głowy nie dam, czy w EEE nie ma też opcji przesuwania ekranu w pionie zamiast "ściskania".
    Swoją drogą, panoramiczne ekrany to najbardziej powalony pomysł od czasów prohibicji.
    Ostatnio edytowane przez ku6i ; 06-04-2011 o 20:33

  8. #8

    Domyślnie

    mowiac szczerze, to mnie i 1920x1200 nie wydaje sie idealne do LR, bo w gridzie po 5-6 fot na linijke sie zrobi (przy otwartych bokach),
    zeby jakakolwiek czytelnosc zachowac a taki format, nie przymierzajac, telefoniku komorkowego, to kompletnie nie wyobrazam sobie
    w ogole pomyslu, zeby jakiegos LR-a uruchamiac...

  9. #9
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Czasem sytuacja zmusza żeby obrobić coś na szybko, więc nawet na arcywydajnym netbooku z TNem trzeba...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    Głowy nie dam, czy w EEE nie ma też opcji przesuwania ekranu w pionie zamiast "ściskania".
    Swoją drogą, panoramiczne ekrany to najbardziej powalony pomysł od czasów prohibicji.
    owszem ma, i odpalam na tym LR jak trzeba.. tylko to troche mija sie z celem

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •