Close

Strona 1 z 119 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1186
  1. #1

    Domyślnie Tani ekspres ciśnieniowy

    Witam!

    Sprawa jest pilna bo ma być to prezent dla mamy a ja nie mam najmniejszego pojęcia w tej materii (jaka firma chociażby jest dobra a jaka nie?). Chodzi o jakiegoś ciśnieniowca głównie do zmielonej kawy / kawy z opakowania - Lavazza np.

    Cena niestety bardzo niska jak na takie urządzenia bo 400-450 zł max. Na allegro jest tego trochę ale jak napisałem nic nie wiem a czasu mało.

    Byłbym wdzięczny za pomoc.

    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    jesli masz jakis dostep do podpasek/kapsulek, to za 400-450 mozna kupic porzadny automat Senseo lub podstawowy Nespresso/Krups.
    Senseo jest stosunkowo niedrogie w przeliczeniu filizankozlotowkowym i to jest dobra kawa dla tych, co chleptaja na wiaderka (jak mua).
    kapsulkowce Nespresso/Krupsa sa wygodne w uzyciu i daja malo, ale mocniejszej kawy. bilans filizankowozlotowkowy jest gorszy niz Senseo,
    ale dla pijacych "degustacyjnie" to lepszy pomysl.

    na sypanke mozna tez jakies podstawowe Saecco (obecnie Philips) na lyzke, z ktorego wychodzi dosc porzadna kawa. mankamentem jest
    babranie sie w zapelnianie i czyszczenie lyzki.

    ekspres przeplywowy to juz trzeba lubic. dla mnie to lura, nawet do chlania na wiaderka po zalaniu mleczkiem sie nie nadaje.


    dla smakosza mocnej kawy pozostaje jeszcze cos takiego:
    i to juz jest zupka, ktora truposza na nogi postawi. jest z tym zabawy w czyszczenie i samo parzenie troche trwa,
    ale kawa jest taka, ze i studenci na 3 roku przez noc projekt dokoncza

  3. #3

    Domyślnie

    Tylko Saeco . model mniej ważny . Między 300 a 400 zł kupisz sprzęt , który zwłaszcza z Lavazzy , zrobi kawę nie gorszą od kawiarnianego espresso . Próbowałem różnych , ale Saecco - the best .
    D90+50 1.4+18-70+T12-24+60/2.8micro+SB800+055PRO

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez greco Zobacz posta
    Tylko Saeco .
    model mniej ważny .
    Między 300 a 400 zł kupisz sprzęt , który zwłaszcza z Lavazzy , zrobi kawę nie gorszą od kawiarnianego espresso .
    Próbowałem różnych , ale Saecco - the best .
    Z każdym kolejnym zdaniem coraz większe dyrdymały...
    Kolega to na poważnie czy taki spóźniony 1 kwietnia?

    BobbyX - jeśli Sz. P. Mama nie ma wprawy w parzeniu kawy to taniej, (MZ) gustowniej i z pewnością smaczniej będzie sprawić Jej komplecik oryginalnej kawiarki Bialetti i ręcznego spieniacza do mleka (jeśli pija latte/capu). Pisałem o tym trochę w poprzednim wątku o kawach/ekspresach, poszukaj - był całkiem niedawno.
    Ostatnio edytowane przez nowart ; 04-04-2011 o 22:38
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  5. #5

    Domyślnie

    Taki off maly, jak sie nazywa sprzecik ktory przedstawil akustyk chodzi mi o oryginalna nazwe?

  6. #6

    Domyślnie

    polecam zdecydowanie - Saeco Via Venetto. Produkowane są dwa kolory - srebrny ( lubi złapać po jakimś czasie kolorek od kawy) i czarny. Pierwszy kupisz w Euro czy MM za 350-360 czarny 370-490. Jak znajdziesz w tej cenie expres robiący lepsza kawe czy capuccino - zwracam kase . Włosi od 10 lat nie zmienili w tym ekspresie nawet przycisku - genialnie dopracowana konstrukcja. Swietna dysza Panarello, tygiel dociskowy nie wymagajacy ubijania kawy - daje zawsze swietnie zaparzoną kawę - miałem wiele ekspresów - i ciezko zrobić czasem lepsza kawe w maszynie za 2tys - tam ważne jest tak wiele czynników, ze przestaje to być zabawne . Widze teraz dobre ceny na ten model - wiec jeszcze raz polecam - będzie mama zadowolona. Prosty w obsłudze i swietna kawa.

    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 07-04-2011 o 10:17 Powód: pis. ("ubujania")

  7. #7

    Domyślnie

    Kolega to całkiem na poważnie i daruj sobie te " dyrdymały " . Dobrze wiem co piszę . Idąc twoim tokiem myślenia to najtaniej , nasypać kawy do szklanki zalać wodą i nakryć spodkiem .
    D90+50 1.4+18-70+T12-24+60/2.8micro+SB800+055PRO

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bahuone Zobacz posta
    Taki off maly, jak sie nazywa sprzecik ktory przedstawil akustyk chodzi mi o oryginalna nazwe?
    Moka. Na fotce akurat firmy Bialetti. Coś więcej: Moka – włoski styl.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  9. #9

    Domyślnie

    W tej cenie i bez dobrego młynka pozostaje tylko Moka ew. FrenchPress + zestaw filiżanek + paczka dobrej kawy.

  10. #10

    Domyślnie

    Saeco Nina Cappucine - u znajomych dobrze się pisuje już kilka miesięcy
    ja chciałem lepiej i mam Ascaco dając 6xtyle ale nie mam 6 razy lepszej kawy

Strona 1 z 119 1231151101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •