Close

Strona 3 z 119 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 1186
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BobbyX Zobacz posta
    Rozumiem, że każdym z nich można zrobić cappuccino, espresso i piankę czyli te podstawowe rodzaje kawy - kawa z torebki np Lavazza lub zmielona kupiona w sklepie na wagę?
    Tak, w każdym zrobisz kawkę z mielonki.
    Zdecydowałeś się na ekspress więc dobra rada - najwięcej aromatu daje świeżo zmielone , świeżo palone ziarno. zainwestuj w jakś niedrogi, żarnowy młynek i niech Sz. Mama kupuje ziarna a nie - zazwyczaj stare - pakowane mielonki. Zmielona kawa wietrzeje jeszcze szybciej a nikt raczej nie biega co 2 dni do sklepu po świeżą porcję
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Tak, w każdym zrobisz kawkę z mielonki.
    Zdecydowałeś się na ekspress więc dobra rada - najwięcej aromatu daje świeżo zmielone , świeżo palone ziarno. zainwestuj w jakś niedrogi, żarnowy młynek i niech Sz. Mama kupuje ziarna a nie - zazwyczaj stare - pakowane mielonki. Zmielona kawa wietrzeje jeszcze szybciej a nikt raczej nie biega co 2 dni do sklepu po świeżą porcję
    Masz na myśli coś takiego?
    http://allegro.pl/mlynek-do-kawy-kru...526146830.html

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BobbyX Zobacz posta
    Dziękuję za odzew.
    Kawa ma być zdecydowanie smaczna a nie na "wiaderka"
    Dzisiaj muszę zamówić i mam do wyboru te trzy urządzenia
    ...
    jeśli jeszcze nie kupiłeś - jak wspominałem wyżej - ViaVeneto - najlepszy tygiel - taki jak w drogich profesjonalnych ekspresach (jedyny w tej klasie cenowej) i najlepsza dysza Panarello ( jedynay model w tej klasie cenowej), cichy i taki pozostaje dosc długo. Łatwy dostęp do pojemnika na wodę, no i ten osprzęt... . Ja naprawdę przewaliłem tego trochę i ViaVeneto kupiłem już dwa dni temu trzeci... na zapas , bo nic lepszego za takie pieniądze nie ma.

  4. #24

    Domyślnie

    Dobra to mamy
    Saeco Via Veneto de Luxe
    vs
    DeLonghi Caffe Treviso BAR 14

    I teraz co wybrać bo wydają się zbliżone? Drugi czyli DeLonghi ma lepszy wygląd - no ale to nie wszystko.

  5. #25

    Domyślnie

    trzymaj się z daleka od delonghi.... Jak już musisz ekspres ciśnieniowy bierz wspomniane Saeco.
    Ale i tak uważam że lepszym wyjściem w w/w sytuacji będzie Kafeterka + filiżanki.
    Ekspress kolbowy to cały rytuał zaparzania, potrzeba dobrze zmielonej kawy, dobrego młynka i praktyki. Bez tego obdarowaną osobę czeka co najwyżej frustracja oraz "kwas" zamiast aromatycznej kawy. Jak słabo ubije kawę, albo da za mało, będzie grubo mielona - kanałowanie, cała kuchnia pochlapana i kwas zamiast kawy. Jak ubije za mocno, da za dużo - nic nie poleci. I tak w koło Macieju
    To już lepszym rozwiązaniem byłby automat - ale tu ceny jakby trochę poza zakresem podanym w wątku.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarek76 Zobacz posta
    Tak, choćby taki. Pewnie ma żarna płaskie a najlepiej szukać jakiegoś z żarnami stożkowymi. Wbrew pozorom młynek to bardzo ważny element , który ma tak zmielić ziarna aby ich nie spalić, nie zrobić z nich pyłu (omijać tanie młynki ze "śmigiełkiem"!). Do ekspresu te tańsze wymagają niewielkiego tuningu, żeby mieliły drobniej ale do kawiarek, gdzie ziarno musi być zmielone bardzo grubo, są w sam raz.
    Swego czasu Tchibo miało świetne , żarnowe-stożkowe młynki za ok 200zł, trzeba sprawdzić na www, może są jeszcze gdzieś do kupienia.
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  7. #27

    Domyślnie

    Popieram to co napisal Sokrates - kafetierka zamiast budzetowego cisnieniowego.
    Zaczynalem od kafetierki, pozniej kupilem wlasnie via veneto,
    po roku wrocilem do kafetierki a machina saeco stala i sie kurzyla,
    az w koncu trafila na alledrogo a ja mam jedna kafetierke w domu druga (malutka) w pracy.
    Poza tym 2 razy troche za mocno ubilem kawe, tak ze napar wykapal do filizanki
    i jak chcialem odkrecic kolbe to caly syf z kolby "wybuchl" i mialem dodatkowe atrakcje
    w postaci malowania sciany obo ktorej stal ekspres
    ale zeby nie straszyc to kawka z tego saeco byla calkiem znosna :]

  8. #28
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztof jot Zobacz posta
    polecam zdecydowanie - Saeco Via Venetto. Produkowane są dwa kolory - srebrny ( lubi złapać po jakimś czasie kolorek od kawy) i czarny. Pierwszy kupisz w Euro czy MM za 350-360 czarny 370-490. Jak znajdziesz w tej cenie expres robiący lepsza kawe czy capuccino - zwracam kase . Włosi od 10 lat nie zmienili w tym ekspresie nawet przycisku - genialnie dopracowana konstrukcja. Swietna dysza Panarello, tygiel dociskowy nie wymagajacy ubujania kawy - daje zawsze swietnier zaparzoną kawę - miałem wiele ekspresów - i ciezko zrobić czasem lepsza kawe w maszynie za 2tys - tam ważne jest tak wiele czynników, ze przestaje to być zabawne . Widze teraz dobre ceny na ten model - wiec jeszcze raz polecam - będzie mama zadowolona. Prosty w obsłudze i swietna kawa.

    Mam to ustrojstwo od kilku lat. Całkiem spoko sprzęt, mógłby tylko być bardziej wydajny jeśli chodzi o grzanie wody.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztof jot Zobacz posta
    Jak znajdziesz w tej cenie expres robiący lepsza kawe czy capuccino - zwracam kase .
    Podejmuję wyzwanie.

    A teraz do rzeczy.
    A ja polecę Ascaso Dream
    Posiadam ten model i jego prostota zabija"w pozytywnym tego słowa znaczeniu"
    I obsługa i czyszczenie to pryszcz.
    Kawa z tego ekspresu to poezja.
    Ale dodam coś ważnego jak nie najwazniejszego.
    Podstawą w parzeniu kawy nie jest ekspres a młynek. Jeśli szukasz ręcznego, kolbowego ekspresu to jeśli nie dokupisz do niego dobrego żarnowego młynka to nawet wysokiej klasy ekspres mija się z celem.
    Ekspresy na jeden przycisk omijałbym z daleka właśnie ze względu na ich młynki.
    Ostatnio edytowane przez Raulo ; 06-04-2011 o 18:27
    D800 | N24-70 | SB900 |

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Raulo Zobacz posta
    A teraz do rzeczy.
    A ja polecę Ascaso Dream
    Posiadam ten model i jego prostota zabija"w pozytywnym tego słowa znaczeniu"
    I obsługa i czyszczenie to pryszcz.
    Kawa z tego ekspresu to poezja.
    ... tylko chyba o jedno zero Ci się cena pomyliła, człek szuka czegoś do paru stówek


    Ale dodam coś ważnego jak nie najwazniejszego.
    Podstawą w parzeniu kawy nie jest ekspres a młynek.
    Pisałem o tym 3 posty wyżej...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

Strona 3 z 119 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •