Close

Strona 89 z 90 PierwszyPierwszy ... 397987888990 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 881 do 890 z 895
  1. #881

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Próbowałem znaleźć ten temat na forum, ale mi się nie udało, jeśli już gdzieś to było wyjaśniane to proszę o link.
    Zacząłem przygodę z fotografią od modelu Nikon D3500, i bardzo przeszkadza mi jedna rzecz, mianowicie komunikat "Obiekt jest za ciemny". Blokuje to migawkę i nie mogę zrobić zdjęcia. Jak w takim razie zrobić zdjęcie nocnego nieba przy dłuższym czasie naświetlania? Dziś próbowałem zrobić zdjęcia panoramy miasta z fajerwerkami WOŚP w centrum, i udało mi się zrobić niewiele zdjęć, ponieważ pomimo ustawienia manualnego ISO, przesłony, nawet zwiększenia kompensacji ekspozycji, aparat odmawiał robienia zdjęć bo mu było za ciemno. Do cholery a może mam kaprys zrobienia ciemnego zdjęcia, aparat nie powinien mi tego blokować. Da się to wyłączyć? Pozdrawiam.

  2. #882

    Domyślnie

    W jakim trybie próbowałeś robić zdjęcia?

  3. #883

    Domyślnie

    Zarówno automatyczny jak i manualny. Jeżeli "wyceluję" obiektyw w ciemność to pojawia się taki komunikat i blokuje robienie zdjęć. Jak wyżej wspomniałem kombinowałem w manualnym żeby więcej światła zbierał i niewiele to dało. Jak był akurat rozbłysk fajerwerków to zdjęcie powstawało, między rozbłyskami nie dało się nic zrobić. Kiedyś próbowałem robić zdjęcia nocnego nieba przy długim czasie naświetlania i nic z tego nie wyszło. Za ciemno mu i już. Pozdrawiam.

  4. #884
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    A to blokowanie nie jest czasem spowodowane że nie łapie ostrości "na nicości" ?

  5. #885

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pblc Zobacz posta
    pomimo ustawienia manualnego ISO, przesłony, nawet zwiększenia kompensacji ekspozycji, aparat odmawiał robienia zdjęć bo mu było za ciemno.
    ISO, przysłona - ok. A jaki konkretnie czas ustawiałeś?

  6. #886

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pblc Zobacz posta
    Witam wszystkich.
    Próbowałem znaleźć ten temat na forum, ale mi się nie udało, jeśli już gdzieś to było wyjaśniane to proszę o link.
    Zacząłem przygodę z fotografią od modelu Nikon D3500, i bardzo przeszkadza mi jedna rzecz, mianowicie komunikat "Obiekt jest za ciemny". Blokuje to migawkę i nie mogę zrobić zdjęcia. Jak w takim razie zrobić zdjęcie nocnego nieba przy dłuższym czasie naświetlania? Dziś próbowałem zrobić zdjęcia panoramy miasta z fajerwerkami WOŚP w centrum, i udało mi się zrobić niewiele zdjęć, ponieważ pomimo ustawienia manualnego ISO, przesłony, nawet zwiększenia kompensacji ekspozycji, aparat odmawiał robienia zdjęć bo mu było za ciemno. Do cholery a może mam kaprys zrobienia ciemnego zdjęcia, aparat nie powinien mi tego blokować. Da się to wyłączyć? Pozdrawiam.
    Aparat w trybie manualnym (M na tarczy, jeżeli piszemy o tym samym) na pewno nie wyświetla żadnych komunikatów, ani niczego nie blokuje. Jakie dokładnie parametry ustawiłeś? Generalnie opisywany problem raczej nie dotyczy aparatu, a operatora

  7. #887

    Domyślnie

    Czy z D7200 były dostarczane akumulatory objęte akcją serwisową EN-EL15 (E,F)?

  8. #888

    Domyślnie

    Zacząłem lubić fotografię, kiedy byłem za granicą w szkole. Każde ujęcie zrobiłem z moim iPhonem X, co nie jest takie złe, ale naprawdę chcę dostać lustrzankę cyfrową. Czym byłaby dobra lustrzanka podstawowa?

    Znalazłem Nikona d3000 za około 150 USD, czy to dobra okazja, czy powinienem poszukać czegoś nowszego, ponieważ jest to stary aparat?

  9. #889

    Domyślnie

    To nie jest okazja, chyba że dla sprzedającego
    Ten aparat realnie jest wart połowę twej kwoty, oczywiście samo body, bez obiektywu. Za niewiele więcej można kupić ciekawsze lub nowsze modele.

  10. #890

    Domyślnie

    Witam. Zakupiłem obiektyw panagor telezoom 75-205 100% manual do mojego nikona d5200 i jest czarno.
    W dzień przysłona 4.0 czas 1/1500 iso nawet 2000. Obraz ciemny. Wiadomo że d5200 nie zmierzy mi światła
    na tego typu obiektywach, co radzicie
    ?....
    jestem kompletnym amatorem

Strona 89 z 90 PierwszyPierwszy ... 397987888990 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •