Close

Strona 2 z 90 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 895
  1. #11

    Domyślnie Odp: Najczęściej zadane pytania!

    zakładasz dekielek na obiektyw i robisz zdjęcie(oczywiście ustawiasz manual). jak masz plamki to znaczy że sa bady. na forum był też jakiś program co je liczy.
    Nikon D200

  2. #12

    Domyślnie Odp: Najczęściej zadane pytania!

    Raczej mało prawdopodobne, żeby "czarne/szare plamy" były martwymi pikselami. A żeby zobaczyć opcję do podnoszenia lustra (Mirror Lock-Up) to prawdopodobnie trzeba włączyć menu rozszerzone. Nie mam D40, więc nie wiem jak się nazywa ta opcja.
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  3. #13

    Domyślnie Odp: Najczęściej zadane pytania!

    Czy w D80 jest wstępne podnoszenie lustra? Szukałem w instrukcji ale nie znalazłem.

  4. #14
    Oszczędny w słowach Awatar pretorianie
    Dołączył
    04 2008
    Miasto
    Bolesławiec, Dolny Śląsk
    Posty
    38

    Domyślnie Odp: Najczęściej zadane pytania!

    A ja mam jeszcze jedno pytanie dotyczące umieszczania zdjęć na forum. Robię wszystko jak trzeba zgodnie z instrukcją i dalej mi nie wychodzi. Sprawa dotyczy wielkości zdjęcia już na forum. Wszyscy inni mają duże zdjęcia a u mnie wychodzi coś malutkiego i dopiero trzeba kliknąć w to żeby zaczęło pobierać wersję w pełnej wielkości. Jak mam to zmienić? Proszę o pomoc.

  5. #15

    Domyślnie Odp: Najczęściej zadane pytania!

    Cytat Zamieszczone przez KELT Zobacz posta
    Czy w D80 jest wstępne podnoszenie lustra? Szukałem w instrukcji ale nie znalazłem.
    No hej, coś Ci nie poszło z tym szukaniem Opóźnienie: chyba 0,4s.
    Prościej: Przycisk MENU > Menu Usta. Osobistych > (prawie na samym dole) Opóźniona ekspozycja (ustaw na): ON.
    Domyślnie: OFF. Dobrze działa przy pojedyńczych zdjęciach, przy seryjnych - qpa, bo za każdym razem opóźnia.
    Pozdrawiam -
    - Janusz(W)
    "...Człowiek to jedyne zwierzę które się rumieni. I jedyne, które ma za co..." - Mark Twain

  6. #16

    Domyślnie Odp: Najczęściej zadane pytania!

    proste pytanie:

    - aby zdjecia byly ostre mamy zasade np. robie obiektywem 50 mm wiec czas otwarcia minimu 1/50 sek (a najlepiej krocej) ale jak to sie ma w lustrzankach cyfrowych z przelicznikiem crop 1,5? jesli mam ustawiony obiektyw w takim aparacie na przykladowe 50 mm to mam ustawiać minimum 1/50 sek czy 50x1,5= 75 mm czyli minimum 1/75 sek ??
    dzieki za odp.

  7. #17

    Domyślnie Odp: Najczęściej zadane pytania!

    Cytat Zamieszczone przez kroolik Zobacz posta
    proste pytanie:

    - aby zdjecia byly ostre mamy zasade np. robie obiektywem 50 mm wiec czas otwarcia minimu 1/50 sek (a najlepiej krocej) ale jak to sie ma w lustrzankach cyfrowych z przelicznikiem crop 1,5? jesli mam ustawiony obiektyw w takim aparacie na przykladowe 50 mm to mam ustawiać minimum 1/50 sek czy 50x1,5= 75 mm czyli minimum 1/75 sek ??
    dzieki za odp.
    o rany ale nagmatwales
    po pierwsze szybkosc migawki nie ma nic wspolnego z ostroscia
    po drugie crop odnosi sie tylko do ogniskowej obiektywu, w aparatach typu d70 ktore maja crop factor = 1,5x (poniewaz sensor w nich nie jest pełną klatką) realna ogniskowa obiektywu nie bedzie 50mm tylko 75mm

  8. #18

    Domyślnie Odp: Najczęściej zadane pytania!

    widze dusker ze chyba w ogole mnie nie zrozumiales.
    czas otwarcia migawki ma przeciez decydujacy wplyw na to czy zdjecie bedzie poruszone czy nie (w sensie- ostre):
    zasada odwrotnosci to przeciez abc fotografii wiec nie rozumiem twojej odpowiedzi.

    pytanie jest wybitnie proste i zahacza o przedszkole fotografi cyfrowej:
    - czy jesli robie ogniskową 50 mm (dla przykladu) przy puszce z cropem 1,5 to czy musze ustawiać minimum 1/50 sek czy 1/75 sek (z uwagi na crop) aby zdjecie bylo nie poruszone.
    Ostatnio edytowane przez kroolik ; 12-06-2008 o 15:54

  9. #19

    Domyślnie Odp: Najczęściej zadane pytania!

    czas otwarcia migawki ma przeciez decydujacy wplyw na to czy zdjecie bedzie poruszone czy nie (w sensie- ostre):
    ja nadal upieram sie przy swoim, to ze zdjecie jest poruszone nie znaczy ze jest nie ostre, i vice versa.

    zeby odpowiedziec na Twoje pytanie to pod uwagę bierze się realną ogniskową czyli w przypadku 50mm na cropie 1,5 będzie 75mm.

    pozdrawiam

  10. #20

    Domyślnie Odp: Najczęściej zadane pytania!

    Tak tylko skoryguję, żeby nie wprowadzać początkujących użytkowników w błąd:

    Cytat Zamieszczone przez dusker Zobacz posta
    (...) w aparatach typu d70 ktore maja crop factor = 1,5x (poniewaz sensor w nich nie jest pełną klatką) realna ogniskowa obiektywu nie bedzie 50mm tylko 75mm
    Realna ogniskowa obiektywu nie zależy od wielkości klatki, czyli niezależnie od aparatu ciągle wynosi 50mm. Przy mniejszej klatce będzie tylko mniejszy kąt widzenia - taki, jak dla obiektywu 75mm w pełnej klatce.
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

Strona 2 z 90 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •