Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Question Macbook 13" - Pro czy Air?

    Postanowiłem kupić do firmy pierwszego Macbooka do testów. Nie przepadam za dużymi laptopami więc max to 13". konfiguracja: 4GB RAM i SSD.
    Pozostaje kwestia Pro vs Air

    + Pro
    - dłuższy czas pracy na baterii
    - wydajniejszy procesor
    - podświetlenie klawiatury

    + Air
    - waga
    - porty USB po dwóch stronach
    - lepsza karta grafiki

    Sprawy dyskusyjne to jakość matrycy i rozdzielczość - sprawa subiektywna.

    Od zawsze używam Thinkpadów z serii X (ewentualnie raczej krótkie przygody z serią T np T410s). W najnowszym Air naprawdę brakuje mi podświetlenia klawiatury. Dość często z tego korzystam w Thinkpadzie.
    Bez napędu CD/DVD żyję już kilka lat i nie brakuje mi go.

    Ktoś potrafi podać mi jakieś dodatkowe argumenty za którąś opcją?
    pozdrawiam Sebastian

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    Starachowice/Kielce
    Posty
    153

    Domyślnie

    TUTAJ masz porównanie.

  3. #3

    Domyślnie

    Od kilku miesięcy używam Airka 11-tki 2GB/128SDD i jestem wniebowzięty - mały, ale wariat. Mocy mi nie brakuje, nawet prowadzę z niego warsztaty z Colormanagementu, ACR/PS/LR/Apperture i daje radę:

    Co do braku podświetlanej klawiatury, to:
    1) świecący ekran w lapku chcąc nie chcąc oświetla również klawiaturę
    2) i tak od wieków znam ją na pamięć i piszę nie patrząc na klawisze
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 26-03-2011 o 16:20

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hydra_nt Zobacz posta
    TUTAJ masz porównanie.
    Tyle, że to jest pierwsza wersja Air więc zupełnie nieaktualne porównanie.

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Od kilku miesięcy używam Airka 11-tki 2GB/128SDD i jestem wniebowzięty - mały, ale wariat. Mocy mi nie brakuje, nawet prowadzę z niego warsztaty z Colormanagementu, ACR/PS/LR/Apperture i daje radę:

    Co do braku podświetlanej klawiatury, to:
    1) świecący ekran w lapku chcąc nie chcąc oświetla również klawiaturę
    2) i tak od wieków znam ją na pamięć i piszę nie patrząc na klawisze
    Gdyby Air miał podświetlaną klawiaturę to chyba miałbym problem rozwiązany. Właściwie każda recenzja w internecie wskazuje brak podświetlanej klawiatury jako duży minus. Od zawsze miałem taka funkcjonalność w laptopie i lubię takie rozwiązanie. Znalazłem też informacje, że Apple zapowiadało szybkie uaktualnienie Air do platformy Sandy Bridge. Spekulacje mówią o czerwcu kiedy wyjdzie nowa wersja systemu. Może Apple ugnie się pod krytyką i powróci do podświetlanej klawiatury. Może poczekam do czerwca.

    Air 11" w moim przypadku odpadł w turze wstępnej - raz że 16:9, dwa w tej wielkości laptopie w Lenovo mogę mieć matrycę 12,5".
    Ostatnio edytowane przez Tr0n ; 26-03-2011 o 17:27
    pozdrawiam Sebastian

  5. #5

    Domyślnie

    Testy olać - dylemat mz. sprowadza się do tego, czy stawiasz na nieco lepszą mobilność - czy nieco większą uniwersalność. Na obu pracuje się wygodnie - mają świetną klawiaturę, gładzik-nad-gładzikami, nawet głupia ładowarka pod względem ergonomii dopracowana jest do odbłąkańczej perfekcji.

  6. #6

    Domyślnie

    Z nowymi MBP jest spory problem o którym można poczytać np. tu http://myapple.pl/sprzet-apple-opini...mperatura.html, i tu http://myapple.pl/content/1255-powaz...ookow-pro.html. Obróbka foto obciąża trochę sprzęt więc polecam powyższe artykuły wziąć pod uwagę.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez waldeka Zobacz posta
    Z nowymi MBP
    Mam dwa sztuki MBP, dość katowane i NIGDY nie zauważyłem wspomnianego problemu.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  8. #8

    Domyślnie

    mam nowego MBP 13 i tez problemu nie zauwazylem...
    Contax 645, Zeiss 80mm f/2

  9. #9

    Domyślnie

    W drugim linku ( wiadomoscia z macrumors) wspominaja o 15 i 17, o 13 nic nie pisza

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marszull Zobacz posta
    W drugim linku ( wiadomoscia z macrumors) wspominaja o 15 i 17, o 13 nic nie pisza
    wg tego żródła:

    http://reviews.cnet.com/8301-13727_7...?tag=mncol;txt

    update do 10.6.7 załatwia sprawę.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •