Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie IE 9 kontra lisek

    Witam serdecznie porównałem te dwie przeglądarki i na ie9 zdjęcia są za bardzo nasycone. Mam pytanie czy jest jakiś sposób aby to obniżyć?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Witam serdecznie porównałem te dwie przeglądarki i na ie9 zdjęcia są za bardzo nasycone. Mam pytanie czy jest jakiś sposób aby to obniżyć?
    Z tego co wiem lisek nie obsluguje profili kolorow w standardowych ustawieniach, to moze byc powod. IE pokazuje zdjecie takim jakie powinno byc a lisek mniej nasycine

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg77 Zobacz posta
    Z tego co wiem lisek nie obsluguje profili kolorow w standardowych ustawieniach, to moze byc powod. IE pokazuje zdjecie takim jakie powinno byc a lisek mniej nasycine
    nie wiem jak w IE 9, ale w poprzednich możliwości ustawiania profili nie było
    Natomiast w FF 4 jest :
    w pasku wyszukiwarki wpisujesz about:config następnie szukasz gfx.color_management.mode i wpsujesz 1
    powinno pomóc
    ff

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grzegorzant Zobacz posta
    nie wiem jak w IE 9, ale w poprzednich możliwości ustawiania profili nie było
    Natomiast w FF 4 jest :
    w pasku wyszukiwarki wpisujesz about:config następnie szukasz gfx.color_management.mode i wpsujesz 1
    powinno pomóc
    Wiem o tym i o tym wspominalem......sprawa wyglada tak, ze IE pokazuje zdjecia prawidlowo a Lisek NIE

  5. #5

    Domyślnie

    A u mnie odwrotnie
    ff

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grzegorzant Zobacz posta
    A u mnie odwrotnie
    Po wpisaniu "1" w ustawieniach

  7. #7

    Domyślnie

    no tak, po wpisaniu zgadza się
    tylko w IE takiej zmiany nie można zdaje się nadal zrobić i nasycenie wali po oczach a nie, jak piszesz jest prawidłowe
    ff

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grzegorzant Zobacz posta
    no tak, po wpisaniu zgadza się
    tylko w IE takiej zmiany nie można zdaje się nadal zrobić i nasycenie wali po oczach a nie, jak piszesz jest prawidłowe
    Pewnie posiadasz monitor szerokogamutowy i stąd to przesycenie barw w aplikacjach, które nie obsługują zarządzaniem kolorów.

  9. #9

    Domyślnie

    A propos nasycenia. Znalazłem coś takiego: http://kb.mozillazine.org/Gfx.color_...ndering_intent
    Mozilla twierdzi, że niektóre profile ICC mogą zawierać jakieś niepoprawne TAGI? Cokolwiek to znaczy. W każdym razie ta opcja pozwala nadpisać tę właściwość z ICC (intent flag).Ja się aż tak nie znam na tym, ale może coś jest przestawione w tej kwestii?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Pewnie posiadasz monitor szerokogamutowy i stąd to przesycenie barw w aplikacjach, które nie obsługują zarządzaniem kolorów.
    w rzeczy samej
    ff

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •