Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Skaqnowate...

  1. #1

    Smile Skaqnowate...

    Jako antidotum na wiosnę, która utknęła gdzieś w zaspach - kilka ubiegłorocznych "przytulaków" wymiecionych, przy okazji porządków, z szuflady...

    (...\/...)

  2. #2

    Domyślnie

    Heh, ja jakoś nie umiem szukać skakunów .
    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

  3. #3

    Domyślnie

    Ja już w tym roku widziałem ze 2 tygodnie temu pierwsze sztuki. Zdjęcia ładne i fajnie skadrowane, zwłaszcza 3.

    Cholercia, ale żeś okaz złapał na 2! Philaeus chrysops, czyli strojniś nadobny. Duża rzadkość. Byłbym bardzo wdzięczny, gdybyś wysłał mi na maila info o stanowisku tego delikwenta.
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  4. #4

    Domyślnie

    Darek, a jak się takie skakuny wypatruje i gdzie?
    Może jakis poradnik dla poszukiwacza skakunów?
    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

  5. #5

    Domyślnie

    Dark - strojniś to Bułgar (ustrzelony w okolicach Kaliakry). U nas go jeszcze nie widziałem.
    Pozostali dwaj Polacy...
    (...\/...)

  6. #6

    Domyślnie

    ten Bułgar super, najlepszy z całego seta
    Pozdrawiam
    Adamson

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karbulot Zobacz posta
    Darek, a jak się takie skakuny wypatruje i gdzie?
    Może jakis poradnik dla poszukiwacza skakunów?
    Wyszukiwanie to nie problem. Wystarczy poszukać na stanowiskach silniej nasłonecznionych, takich jak ściany budynków, płoty, mury lub sterty kamieni lub gałęzi. Trudniej zapolować na gatunki buszujące wśród roślin. Świetnie do tego spisuje się czerpak entomologiczny, którym można przeczesywać gęste trawy na murawach kserotermicznych.


    Cytat Zamieszczone przez Burkinafaso Zobacz posta
    Dark - strojniś to Bułgar (ustrzelony w okolicach Kaliakry). U nas go jeszcze nie widziałem.
    Pozostali dwaj Polacy...
    Aha. U nas ten gatunek ma swój północny zasięg i jest dużą rzadkością (jest zresztą pod ochroną), w basenie Morza Śródziemnego i Czarnego jest dość pospolity. A te dwa to nasze "pospoliciaki" - 1. Salticus sp., 2. Evarcha sp. (chyba młodziutki samiec E. arcuata).
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  8. #8

    Domyślnie

    Sory za pytanie z innej bajki, ale jak 105tka spisuje się jako portretówka?

  9. #9

    Domyślnie

    na 3 ciekawie skomponowałeś.. na tle wschodzącego słońca

    .
    . . . - - - . . .

    Bla, bla, bla

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bania Zobacz posta
    Sory za pytanie z innej bajki, ale jak 105tka spisuje się jako portretówka?
    Było sporo dyskusji na temat przydatności szkieł makro do portretu - jak zwykle jednoznacznych wniosków brak. Generalnie obiektywy makro są "żyletkowate", bardzo ładnie oddają szczegóły - co przy fotografowaniu dzieci i staruszek jest w porządku, ale kobity "w sile wieku" mogą już nie być tak zadowolone. Poza tym sposób rysowania, bokeh i inne subiektywne niuanse wyprodukowanego obrazka powodują, że jest to sprawa bardzo indywidualna - jednemu się podoba, innemu zdecydowanie nie.
    Ja, na ten przykład, bardzo lubię portrety z... Sigmy 150 , szkło niby makro, ale...

    Cytat Zamieszczone przez Nikuś Zobacz posta
    na 3 ciekawie skomponowałeś.. na tle wschodzącego słońca
    Dzięki - taki był zamysł...
    (...\/...)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •