Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Dobry Zoom do D70

    Witam serdecznie.

    Posiadam do D70 obiektyw Nikor 24-85 mm 3.5-4.5 G. Moim zdaniem to naprawde bardzo dobre i szybkie szklo (moze oprocz aberacji ktore czasem lapie). I teraz pytanie czy warto go zmienic na Tamrona 28-75 2.8.
    To 2.8 kusi i to bardzo, zwlaszcza ze fotografuje sluby od pewnego czasu no ale w zwiazku z tym pojawia sie sporo watpliwosci:
    - czy 28mm to nie za wasko jak na sluby
    - czy przy f2.8 Tamron nie bedzie zbyt rozmyty i bede musial go przymykac np do f4 co juz nie da mi zysku w stosunku do nikkora
    - czy zauwaze roznice miedzy dosc dobrym szklem nikkora a Tamronem
    Pozdrawiam
    tyniu
    -------------------------------------------------------------------------
    juz tylko cyfra

  2. #2

    Domyślnie

    Przeciez i tak w wiekszosci przypadkow nie bedziesz uzywac przeslony 2.8 w czasie slubu (no chyba ze zdjecia plenerowe). Moim zdaniem zamiana troszke bez sensu.
    Pozdrawiam Karol

  3. #3

    Domyślnie

    j/w Jak juz to kup sobie cos szerokiego... Ale skoro jestes zadowolony to po co zmieniac na sile?
    2x D750 | 2x MB-D16 | SB-800 | SB-900 | N24-70/2.8 | N80-200/2.8 AF-S

  4. #4

    Domyślnie

    No ogolnie jestem zadowolony. Co do zmian to po prostu czesem fajnie byloby zrobic zdjecia przy swietle zastanym a f4 to juz troche za malo. Ale faktycznie moze warto pomyslec o czyms szerokim.
    Pozdrawiam
    tyniu
    -------------------------------------------------------------------------
    juz tylko cyfra

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tyniu
    No ogolnie jestem zadowolony. Co do zmian to po prostu czesem fajnie byloby zrobic zdjecia przy swietle zastanym a f4 to juz troche za malo.
    niestety, mimo naprawde doskonałych parametrów w testach
    tak naprawde jednak f4 dopiero swoje robi w tym Tamronie -
    no a w Nikkorze masz silnik - jest super szybki i cichy. Miałem
    jede i drugi i trzeci (18-70) i jednak 24-85 AF-S jest najlepszy
    z nich.

  6. #6

    Domyślnie

    Przepraszam Krzysztofie ale porownania 28-75/2.8 z 24-85 nie wytrzymuje ten drugi obiektyw. Calkowicie tez nie zgadzam sie z twierdzeniem jakoby Tamron nie byl ostry otwarty. Kiedy potrzeba 2.8 niewiele szkiel moze z nim konkurowac a juz napewno zadne w tej cenie. Roznica miedzy bokehem Tamrona a Nikkora jest kosmiczna. Te szkla sa wedlug mnie nie do porownania.

    Tyniu, zamiast gadac przetestujmy. Przekonasz sie na wlasne oczy. 90% Zdjec wykonuje Tamronem, czesto zastepowal mi np. 50-tke i to z powodzeniem.

  7. #7

    Domyślnie

    Swego czasu zamiescilem na forum porownanie Nikkora 50mm f/1.8 i tamrona @50mm - wyszlo ze tamron jest ostrzejszy, szczegolnie na brzegach - co w zestawieniu z ta kultowa stalka stanowi chyba rekomendacje sama w sobie.
    Musze powiedziec ze na dlugim koncu (70-75mm) na 2.8 jest faktycznie srednio ostry, ale przymkniecie do 3,2-3,5 to juz dosc. Jesli chodzi o szybkosc AF to nawet z firmware v1 jest conajmniej rownie szybki co kit nikkkora, mimo ze nie ma afs. Jesli pogloski o dzialaniu srubokretow z firmware v2 sa prawdziwe to kit wymieka i pod tym wzgledem.
    c2h5oh
    |Bessa Voigtländer|Zenit 11|Kiev 4m|D70|T28-75|SB800|055PROB
    http://www.lisiewski.info | http://modna.pl | http://giery.eu

  8. #8

    Domyślnie

    Przepraszam Krzysztofie ale porownania 28-75/2.8 z 24-85 nie wytrzymuje ten drugi obiektyw
    no, poniewaz aktualnie mam tego Tamrona - to wiadomość ta jest budująca
    moze moje "testy" nie były zbyt miarodajne, nigdy zazbytnio nie bawiłem sie
    w pomiarologie, bardziej cieszy mnie ładna fotka - wiec na "testera" może sie
    nie nadaje. faktem jest ze robie na 2.8 i nie jest żle, ale na 4 jest lepiej...

  9. #9

    Domyślnie

    Witam

    Też korzystam z Tamrona (mając 18-70) na okazję gdzie 28 jest za wąsko.

    To mój podstawowy obiektyw i na nim robię jakieś 70% fotek.

    CO do jego szybkości - no to jednak kit jest szybszy i wystarczy zrobić pełen przejazd po ostraości w tą i z powrotem by zobaczy, że tamronowi zajmuje to dłużej. Trochę nadrabia jasnościa, ale jendka jest wolniej.

    Co do używania Tarmona zamiast 24-85 pod względem kąta to nie zauważysz ogromnej różnicy (choć przy małych odległościach dostępnych może być problem).

    Na Twoim miejscu kierowałbym się w stronę coś szerokiego kupiłbym najpierw (np 12-24 lub w okolicach) a później zmieniłbym nikkora 24-85 na tamrona.

    Tamron świetnie nadaje się do zdjęć na zewnątrz. Przy przysłonach rzędu 3,5 daje już barzdzo ładną ostrość nawet na długim końcu a przy okazji piękny (naprawdę piękny) bokeh. Do zdjęć plenerowych ślubnych będzie miodzio.

    Pozdrawiam

    Grzegorz
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

  10. #10

    Domyślnie

    na plenerku cykałem ślub...tamronem 28-75 i sigmą 24...przymykałem różnie od 2;8 do 5;6 a nwet 11 :P
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •