Close

Strona 60 z 104 PierwszyPierwszy ... 1050585960616270 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 591 do 600 z 1040

Wątek: D5100

  1. #591

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedź. Duszek pytam konkretnie w temacie N 5,1k , a wykłady i nawalanka o bateriach oryginalnych czy zamiennikach to w temacie.........?

  2. #592

    Domyślnie

    Zakupiony dzisiaj D5100. po pierwszych testach wszystko gra. Jestem zadowolony ( nawet te filmy są calkiem fajne ).

  3. #593

    Domyślnie

    Ja właśnie przesiadam się z D40 na D5100. Z D40 zostawiam sobie obiektyw Sigma 18-200 (ze stabilizacją). Ponieważ kupuje body, mam nadzieję, że ta Sigma będzie mi równie dobrze służyła jako standardowy obiektyw jak w D40.

    Do filmowania jednak (to główny powód zmiany sprzętu) chce kupić słynną stałkę NIKKOR 50mm 1,8 f. AF-S Obczaiłem jednak, że występuje w dwóch wersjach - z silnikiem (około 800 pln) i bez silnika do AF (około 500 pln).

    Znalazłem też info, że D5100 może w trybie nagrywania wideo utrzymywać ostrość w trybie ciągłym AF-S. Czy to oznacza, że ze stałką NIKKOR 50mm 1,8 f AF-S (podobno bezgłośny silnik falowy) podczas nagrywnia będzie nonstop płynnie ostrzył jak to zwykle robią kamery wideo ?

    Będę wdzięczny za info.

  4. #594

    Domyślnie

    Zgadza się, będzie non stop ale niestety ani bezgłośnie ani ostrzył. A bez sarkazmu, to efekty AF w filmach z D5100 są mizerne, lepiej sobie radzi moim zdaniem P100.

  5. #595

    Domyślnie

    Myślę, że bez zewnętrznego mikrofonu się bez głośnie nie obejdzie. Jak znajde czas to nagaram coś z moim 35mm i Tamronem czyt. wiertara
    NEX- 5R

  6. #596

    Domyślnie

    ten głos sobie podarujmy - ale śledzenie ostrości podczas nagrywania wideo ?

  7. #597

    Domyślnie

    Szczerze to nieraz wolę ręcznie ustawiać ostrość .
    NEX- 5R

  8. #598

    Domyślnie

    ręcznie oczywiście - wszelnie followsy czy inne smaczki. Pytając o automatyczne ostrzenie mam na myśli szybkie akcje a nie zaplanowanie ujęcia z przygotowanymi zmianami ostrości.

  9. #599
    Ostatnio edytowane przez d5000 ; 10-07-2011 o 00:12
    NEX- 5R

  10. #600

    Domyślnie

    od kilku dni oglądam YT i vimeo. Ale tam wszytko jest ręcznie ostrzone a ja szukam informacji nt. sprawności działania ciągłego AF podczas nagrywania.

Strona 60 z 104 PierwszyPierwszy ... 1050585960616270 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •