Szukaj
camera obscura i ta i ta...
parę fotek
Jasne ,ze mozna. To samo przeciez robisz z laptopem.
Z5 + N24-200 + FTZ II + T17-35/2,8-4+ N70-300 (AF-P)
D7200 + S18-35/1,8 + S10/2,8 + S17-70/2,8 + N10-20, N18-55 (AF-P) + N70-300 DX (AF-P)
Kundzior, mówisz o doświadczeniu w tej kwestii, ale nie sądzę abyś przeprowadzał badania np. na kilku puszkach na raz, w których w jednej formowałeś aku, w innej nie, w jeszcze innej doładowywałeś, a jeszcze kolejnej ładowałeś wg widzimisię.
No chyba, że jest inaczej
ps. to nie podpucha, czy broń Boże atak. Po prostu uważam, że swoje doświadczenia opierasz na tym, że ze wszystkimi aku postępowałeś wg swojego sposobu i zawsze było ok.
Nawiasem mówiąc, ja też z tych ludzi, którzy baterię od nowości formują (formatują?), zawsze w pierwszych miesiącach użytkowania staram się rozładowywać baterię do wyłączenia sprzętu, itd... osobiście nie zauważyłem z tego tytułu jakichś ubytków w pojemności (na pewno nie przez pierwszy rok, czy półtora), a jeśli już wystąpiły to były dla mnie na tyle pomijalne, że po prostu zlałem je ciepłym moczem![]()
Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!
A to psikus
Swoja droga to wiecie chlopaki, ze 5 dni dyskusji o formatowaniu akumulatorkow wartych od 70 (zamiennik) do w porywach 250 zeta (orginal) podchodzi pod onanizm sprzetowy wysokiej stopnia ?
Zwlaszcza kiedy robia to ludzie z puszka za 2500 i zestawem szkieł za kolejne tysiące![]()
Z5 + N24-200 + FTZ II + T17-35/2,8-4+ N70-300 (AF-P)
D7200 + S18-35/1,8 + S10/2,8 + S17-70/2,8 + N10-20, N18-55 (AF-P) + N70-300 DX (AF-P)
Wiesz nie każdy jest takim pasjonatem i dla czystej przyjemności kupuje sobie kilka puszek po kilka tysiaków. Puszka, o której tu się dyskutuje jest puszką AMATORSKĄ. I wielu musiało długo zbierać albo kupiło ją na raty, i nie wiem czy stać ich na dalsze wspieranie finansowo, Nikona który wycenia dodatkowe oprzyrządowanie jakby było wysadzane diamentami. Ja osobiście nie widzę najmniejszego powodu, aby przepłacać grubo ponad 100zł za np. pilota, którego mogę już kupić za 13zł.
A jeśli chodzi o akumulatorek to skąd wziąłeś cenę 70zł za zamiennik, skoro jeszcze nie ma zamienników do D5,1k
D5100 (Okrojony do swojej ceny (nie wartości)) +Grip + N18-105 +N35/1.8G
A to nie ty pisales, ze kupiles zamiennik za 70 ?
Zreszta tak czy siak, zanim akumulator im ewentualnie padnie bedzie zamiennikow do wyboru do koloru. A strata nawet tych 10% pojemnosci przez lata jest ciezka do zauwazenia.
Z5 + N24-200 + FTZ II + T17-35/2,8-4+ N70-300 (AF-P)
D7200 + S18-35/1,8 + S10/2,8 + S17-70/2,8 + N10-20, N18-55 (AF-P) + N70-300 DX (AF-P)
w podpisie jednego z forumowiczów znalazłem coś takiego co świetnie pasuje do tego co napisałeś"sprzętowy onanizm prowadzi do twórczej impotencji"
tak więc koledzy i koleżanki krótko podsumowując temat baterii, przestańmy się "zabawiać" tylko chodźmy twórczo focić ! bo opinii jest jak zwykle tyle ilu Polaków.
zawsze jest czas żeby zacząć marnować swoje życie
D5100 + N18-105. N35 f/1,8. N50 f/1.8G
Skontaktuj się z nami