Close

Strona 49 z 94 PierwszyPierwszy ... 39474849505159 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 1040

Wątek: D5100

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kzkzg Zobacz posta
    U mnie w D90 jest tak samo.
    oj nie chcę wprowadzić w błąd, ale z tego co pamiętam, to w d90 jest obrys aktualnego pola AF, a podświetla się po złapaniu ostrości. Zresztą na górnym ekraniku można też sprawdzić. W d5100 na pewno nie ma obrysu, żeby sprawdzić aktywne pole trzeba wcisnąć spust i łapać ostrość.

    Takie słowo jeszcze odnośnie Polikona. Tak czytam w różnych miejscach twoje wypowiedzi i mam wrażenie że myślałeś że kupisz lustrzankę i nagle wszystkie zdjęcia będą pro... a najlepszy tekst na optycznych - że na ustawieniach auto czy domyślnych zdjęcia wychodzą nieostre itp. I jaka to niewygodna puszka (niby nie miałeś innej) i jakie wszystko w menu jest be... Jeszcze zaraz dojdzie rozgoryczenie że pewnie kupiłeś za 3500 a zaraz będzie za 2500 i jesteś 1000zł w plecy.

    No ludzie... Ja wiem że powinni d700 sprzedawać po 2000 i powinien mieć komorę na dodatkowe ciężarki (jak myszki logitecha kiedyś) żeby wybierać ciężar w zakresie 100g - 1kg w zależności od upodobania ale bez przesady. Nie jestem jakimś wyznawcą d5100, ale miałem jak już kiedyś pisałem d40, d80, d90, nexa i d3100 i wg mnie ten robi najładniejsze fotki. Czekam tylko na grip, bo na planowane wycieczki po Egipcie potrzebuje mala puszkę, ale pewnie za jakiś czas będę chciał założyć jakieś tele i się przyda. Może zmień przeglądarkę plików bo jak oglądasz 16 megapixeli przekadrowane na monitor 15 cali jeszcze pewnie pod przeglądarką windowsową to faktycznie możesz mieć mydło Bez obrazy, ale gdzie nie wejdę to widzę jak marudzisz... Idź zdjęcia porób.

  2. #2

    Domyślnie

    Jak już coś cytujesz to, chociaż przeczytaj, co ktoś napisał, tylko dokładnie i w tedy się wypowiadaj. Jeśli ci pasuje, że puszka jest ustawiona w programach tematycznych tak, że to ona wybiera, co ma być ostre, to powinieneś się cieszyć. Mi to nie pasuje i o tym piszę. To, że puszkę źle się trzyma. Fakt pisałem, ale też napisałem, że żonie i synowi pasuje jak ulał a ja nie zarabiam na życie tą puszką i nie jestem zmuszony mieć jej przyklejonej do dłoni, więc przeżyję. Menu jest be…? Ano jest be… Bo jak widzę, że 1/3 menu to pozycje zdublowane, to jest be… A jak widzę jakiś komunikat wyskakujący jak próbuję coś uruchomić, a w instrukcji i pisanej i w PDFie nawet słowa o tym nie ma, to krew człowieka zalewa. A jeśli chodzi o cenę, to ta puszka może teraz kosztować nawet 500 złociszy, nie rusza mnie to. Ja nie kupuję takich rzeczy, aby się tym chwalić lub wymieniać, co chwilę na nowszy, i nie ważne czy nowszy jest lepszy, ważne, że najnowszy model. U mnie to ma działać i mam zamiar wyciągnąć z tej puszki ile tylko się da.
    Zapomniałeś jeszcze dodać, że monitor kineskopowy 15 cali.
    A jak się chwalić to się chwalimy. Fotki oglądam na 21calowym Laptopie.
    A jeśli chodzi o marudzenie, to po marudzę jeszcze trochę.
    Brak możliwości zapisu fotek w dwóch katalogach NEFy w jednym JPG w drugim.
    Brak możliwości sterowania puszką z pilota podczas oglądania fotek bezpośrednio z puszki na TV
    Ostatnio edytowane przez Polikon ; 27-06-2011 o 20:14
    D5100 (Okrojony do swojej ceny (nie wartości)) +Grip + N18-105 +N35/1.8G

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar eBarciu
    Dołączył
    03 2011
    Miasto
    Galway / Wrocław
    Posty
    166

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Polikon Zobacz posta
    Jak już coś cytujesz to, chociaż przeczytaj, co ktoś napisał, tylko dokładnie i w tedy się wypowiadaj. Jeśli ci pasuje, że puszka jest ustawiona w programach tematycznych tak, że to ona wybiera, co ma być ostre, to powinieneś się cieszyć. Mi to nie pasuje i o tym piszę. To, że puszkę źle się trzyma. Fakt pisałem, ale też napisałem, że żonie i synowi pasuje jak ulał a ja nie zarabiam na życie tą puszką i nie jestem zmuszony mieć jej przyklejonej do dłoni, więc przeżyję. Menu jest be…? Ano jest be… Bo jak widzę, że 1/3 menu to pozycje zdublowane, to jest be… A jak widzę jakiś komunikat wyskakujący jak próbuję coś uruchomić, a w instrukcji i pisanej i w PDFie nawet słowa o tym nie ma, to krew człowieka zalewa. A jeśli chodzi o cenę, to ta puszka może teraz kosztować nawet 500 złociszy, nie rusza mnie to. Ja nie kupuję takich rzeczy, aby się tym chwalić lub wymieniać, co chwilę na nowszy, i nie ważne czy nowszy jest lepszy, ważne, że najnowszy model. U mnie to ma działać i mam zamiar wyciągnąć z tej puszki ile tylko się da.
    Zapomniałeś jeszcze dodać, że monitor kineskopowy 15 cali.
    A jak się chwalić to się chwalimy. Fotki oglądam na 21calowym Laptopie.
    A jeśli chodzi o marudzenie, to po marudzę jeszcze trochę.
    Brak możliwości zapisu fotek w dwóch katalogach NEFy w jednym JPG w drugim.
    Brak możliwości sterowania puszką z pilota podczas oglądania fotek bezpośrednio z puszki na TV
    Polikon ja się pytam po co? po co kupiłeś ten aparat? ja rozumiem, że jeśli ktoś kupuje puszkę przez net to może nie mieć możliwości jej sprawdzić ale nawet w ten sposób można ją zwyczajnie oddać jeśli nie pasuje. A ty się chłopie męczysz i męczysz z tym aparatem, i narzekasz, i narzekasz!
    Kupiłeś "wartburga" a miauczysz, że nie ma wyposażenia jak w TDI innej znanej marki

    A tak z innej beczki, znalazł/testował ktoś z kolegów coś ciekawego do osłony LCD. tak żeby oglądania zdjęć nie pogarszało i wielki lol nadal na gębie był?
    Ostatnio edytowane przez eBarciu ; 27-06-2011 o 22:49 Powód: brak logiki w zdaniu :)
    zawsze jest czas żeby zacząć marnować swoje życie
    D5100 + N18-105. N35 f/1,8. N50 f/1.8G

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar eBarciu
    Dołączył
    03 2011
    Miasto
    Galway / Wrocław
    Posty
    166

    Domyślnie bateria w D5100

    a żeby nie było za słodko to zapytam szanownych kolegów jak Wam baterie trzymają w Waszych aparatach?
    Mnie udało się zrobić maks 300 zdjęć przy tzw normalnym trybie użytkowania (praktycznie bez LV i lampy ) i jestem trochę zmartwiony.
    teraz po podpięciu T90 ilość spadła do 130 i to już jest dramat !
    mam wrażenie, że mam jakąś zdechniętą baterię ale najpierw poproszę Was o Wasze spostrzeżenia.
    zawsze jest czas żeby zacząć marnować swoje życie
    D5100 + N18-105. N35 f/1,8. N50 f/1.8G

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eBarciu Zobacz posta
    a żeby nie było za słodko to zapytam szanownych kolegów jak Wam baterie trzymają w Waszych aparatach?
    Mnie udało się zrobić maks 300 zdjęć przy tzw normalnym trybie użytkowania (praktycznie bez LV i lampy ) i jestem trochę zmartwiony.
    teraz po podpięciu T90 ilość spadła do 130 i to już jest dramat !
    mam wrażenie, że mam jakąś zdechniętą baterię ale najpierw poproszę Was o Wasze spostrzeżenia.
    Trzeba było kupić sobie D7k. Na nim trzepią po 3000 fotek.
    A nie miauczysz, że D5.1k ledwo 300 fotek wytrzymuje.
    Kupiłeś „wartburga” i myślisz, że „mercedesem” jeździsz.
    Ostatnio edytowane przez Polikon ; 28-06-2011 o 07:48
    D5100 (Okrojony do swojej ceny (nie wartości)) +Grip + N18-105 +N35/1.8G

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar eBarciu
    Dołączył
    03 2011
    Miasto
    Galway / Wrocław
    Posty
    166

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Polikon Zobacz posta
    Trzeba było kupić sobie D7k. Na nim trzepią po 3000 fotek.
    A nie miauczysz, że D5.1k ledwo 300 fotek wytrzymuje.
    Kupiłeś „wartburga” i myślisz, że „mercedesem” jeździsz.
    Polikon jak już chcesz ripostować to przynajmniej się odrobinę wysil i zastanów nad tym co piszesz!
    jeśli inni użytkownicy piszą, że ich baterie trzymają o 200% dłużej niż moja tzn że wszyscy mają "wartburga" czy tylko ja kupiłem "merca" z gorszym wyposażeniem?!
    a co do D7000 to już to gdzieś pisałem, że ciesze się z zakupu D5100 i wyższa półka jest mi zupełnie zbędna.
    zawsze jest czas żeby zacząć marnować swoje życie
    D5100 + N18-105. N35 f/1,8. N50 f/1.8G

  7. #7

    Domyślnie

    Zeby to jeszcze po polsku umial napisac (Polikon)... Niewiele da sie zrozumiec z tego belkotu.

    Ode mnie - oferta aparatow jest bardzo bogata i mozna powybrzydzac, ale wypada to robic w trakcie zakupow, a nie po.

  8. #8

    Domyślnie

    To nie piaskownica Panowie, a teraz może coś konkretnego na temat D5100 bo już się cieszyłem, że ktoś napisał coś ciekawego.
    NEX- 5R

  9. #9

    Domyślnie

    Ja jestem przed zakupem
    I jeżeli faktycznie w wyższych modelach pola AF są podświetlane to dla mnie określenie "kastrat" nabiera nowego znaczenia. Bo o ile modele D3100/D5100 są pozbawione przysłowiowego śrubokręta czy CLS to zwyczajny użytkownik dla którego wymyślono te aparaty, nawet nie zauważy ich braku, ale zupełnie inną obsługę aparatu (chociażby podświetlanie punktów AF czy "utratę" ustawień użytkownika o której była mowa w tym wątku) zauważy każdy świadomy użytkownik, który będzie chciał wykorzystać aparat zgodnie z hasłem jakim opisuje je sam producent na swojej stronie: "D5100 to zaawansowana lustrzanka cyfrowa, zaprojektowana w celu stymulowania kreatywności użytkownika, pomagająca w tworzeniu wyjątkowych zdjęć i filmów."

  10. #10

    Domyślnie

    Ergonomia w tym body żadna, robiąc w rawach, w trybie A, przypisując sobie ISO do funkcyjnego da się przeżyć, wizjer słabiutki, te kropeczki od AF śmieszne, LCD odchylany - no nawet się sprawdził ostatnio w zdjęciach nad tłumem. Zalety - waga - D5100 z 35/1,8 - prawie nie czuć że sie ma aparat w ręce i najważniejsze - wszystkie wady wynagradza jakość zdjęć - rozpiętość tonalna, ostrość, kolory i używalne wysokie ISO - przeglądam teraz wcześniejsze zdjęcia z D300, D200 - ta wydmuszka bije ich na głowę. Podsumowując - polecam.

Strona 49 z 94 PierwszyPierwszy ... 39474849505159 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •