Close

Strona 34 z 94 PierwszyPierwszy ... 2432333435364484 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 1040

Wątek: D5100

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar eBarciu
    Dołączył
    03 2011
    Miasto
    Galway / Wrocław
    Posty
    166

    Domyślnie opinia żółtodzioba

    Witam wszystkich bardzo serdecznie, ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum proszę o odrobinę wyrozumiałości
    Jestem świeżo upieczonym i już bardzo zadowolonym właścicielem D5100 + N18-105. Ponieważ jest to mój pierwszy aparat tej marki zarówno szklarnia jak i akcesoria współpracujące z tym aparatem są mi trochę mało znane. Dlatego chciałbym Was prosić o odpowiedź na 2 pytania:
    1. szukam szkła do macro a ponieważ znam możliwości Tamrona 90mm zastanawiam się czy jest jakaś jego wersja, która będzie w pełni współpracowała z tą puszką? wybaczcie jeśli pytanie wydaje się infantylne ale tak jak pisałem na wstępie jest zupełnie nowy w tym systemie
    2. nurtuje mnie ładowarka do akumulatorków, która składa się z dwóch części: głównej i wtyczki montowanej na zatrzask. zastanawiam się czy samą wtyczkę można demontować czy jak już się ją raz zamontowało to lepiej nie próbować jej ściągać?

    Teraz krótka opinia o aparacie+ kitowym szkiełku. Na wstępnie napisałem, że jestem bardzo zadowolonym nowym użytkownikiem. zadowolenie wynika z dwóch faktów. Dzięki Fatmanowi i jego syzyfowej pracy z wiadomych powodów nie kupiłem D7000 a powód nr 2 to piękna kolorystyka i szybki AF w tym moim nowym zestawie. Wcześniej pracowałem na Olku E510 i uważałem, że to aparat genialnie oddaje kolory skóry, nieba i zieleni ale D5100+ kit bardzo, bardzo miło mnie zaskoczyły. Jest to dla mnie z resztą pierwszy nikon o którym mogę powiedzieć, że robi piękne kolory ( miałem wcześniej kilka okazji do zabawy z nikonami moich dawnych znajomych ).
    Co się tyczy ergonomii uważam, że jest bez zarzutu przynajmniej dla kogoś kto jest tzw niedzielnym pstrykaczem tak jak ja. Biorąc pod uwagę świetny uchylny ekranik nie można mieć pretensji że kilka ważnych klawiszy jest pochowanych.
    Poza tym puszka pewnie leży w dłoni a sama jej waga i wielkość przynajmniej dla byłego użytkownika Olka jest w sam raz! Jestem przyzwyczajony do tego, że puszka jest leciutka w stosunku do obiektywu więc pewnie dlatego nie mam problemu z brakiem gripa i takim a nie innym wyważeniem sprzętu.
    Pozdrawiam wszystkich i gorąco polecam zastanawiającym się nad zakupem "niedzielnym pstrykaczom"
    zawsze jest czas żeby zacząć marnować swoje życie
    D5100 + N18-105. N35 f/1,8. N50 f/1.8G

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michaelius Zobacz posta
    Czy 5100 jest bezpieczny pod wzgledem problemow z autofocusem trapiacych 7000?
    D7000 ma zupełnie nowy czujnik AF, D5100 z tego co mi się wydaje ma stary, sprawdzony układ pochodzący jeszcze z D90.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!
    A to psikus

  3. #3

    Domyślnie

    Z tego co wiem, to AF oparty o detekcję fazy nie mierzy odległości od obiektu, a to, czy promienie światła odbite od fotografowanego obiektu skupiają się w jednej płaszczyźnie (wtedy aparat stwierdza, że ustawił ostrość) lub nie.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gro Zobacz posta
    Z tego co wiem, to AF oparty o detekcję fazy nie mierzy odległości od obiektu, a to, czy promienie światła odbite od fotografowanego obiektu skupiają się w jednej płaszczyźnie (wtedy aparat stwierdza, że ustawił ostrość) lub nie.
    Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Polikona, bo pisze on że pucha nie ustawia ostrości tylko mierzy odległość od obiektu(w fazowym oczywiście), ale chyba ma on racje z małym ale: pucha ustawia ostrość właśnie przez mierzenie odległości od obiektu(może niefortunnie się kolega wyraził). Nie interesowało mnie do tej pory jak aparat to robi, ale od czego jest google. Żeby nie być gołosłownym: <<klik>>

    P.S Dla zmęczonych sprzętowymi bojami: <<klik>>
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 22-05-2011 o 22:35

  5. #5

    Domyślnie

    AF fazowy nie może mierzyć odległości no bo przecież po co wtedy byłaby taka funkcja w obiektywach, która weszła od wersji D jak pomiar odległości?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Goku Zobacz posta
    AF fazowy nie może mierzyć odległości no bo przecież po co wtedy byłaby taka funkcja w obiektywach, która weszła od wersji D jak pomiar odległości?
    Ale obiektyw nie mierzy odległości. A jak mierzy to niby gdzie ma zamocowany sensor i jakiś pryzmat, który kierowałby na sensor widziany obraz.
    D5100 (Okrojony do swojej ceny (nie wartości)) +Grip + N18-105 +N35/1.8G

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Polikon Zobacz posta
    Ale obiektyw nie mierzy odległości. A jak mierzy to niby gdzie ma zamocowany sensor i jakiś pryzmat, który kierowałby na sensor widziany obraz.
    Wszystko tak sobie utrudniasz w życiu?
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!
    A to psikus

  8. #8

    Domyślnie

    cz4much
    Dzięki za ten link.
    I teraz jestem w domu. Każdy sprzęcik, który wymaga kalibracji w fabryce, ma tak zwane dopuszczalne odchyłki. Ale jak trafimy na puszkę, która ma taką odchyłkę załóżmy na + a kupimy obiektyw z odchyłką na – to na bank będziemy mieli albo BF albo FF w puszcze bez możliwości kalibracji, tak jak w D5.1k
    Ja wychodzę z założenia, że kupując obiektyw płacimy sporo kasy i trzeba wiedzieć, jak co i z czym działa, aby dobrać obiektyw do puszki.
    D5100 (Okrojony do swojej ceny (nie wartości)) +Grip + N18-105 +N35/1.8G

  9. #9

    Domyślnie

    Ja wychodzę z założenia, że kupując obiektyw płacimy sporo kasy i trzeba wiedzieć, jak co i z czym działa, aby dobrać obiektyw do puszki.
    To fakt, czyli kupując obiektyw do puszki bez możlowości kalibracji musimy byc takim amatorem z "maturą"
    NEX- 5R

  10. #10

    Smile

    Cytat Zamieszczone przez d5000 Zobacz posta
    To fakt, czyli kupując obiektyw do puszki bez możlowości kalibracji musimy byc takim amatorem z "maturą"
    No może nie z maturą. Ale wypadałoby wiedzieć, czego możemy się spodziewać.
    Chociaż są i tacy, których to nie interesuje. Ważne że ma, a najlepiej jakby metka z widoczną ceną wisiała na puszce lub obiektywie.
    D5100 (Okrojony do swojej ceny (nie wartości)) +Grip + N18-105 +N35/1.8G

Strona 34 z 94 PierwszyPierwszy ... 2432333435364484 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •