Close

Strona 28 z 104 PierwszyPierwszy ... 1826272829303878 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 1040

Wątek: D5100

  1. #271

    Domyślnie

    Chyba chłopaki z DPD otrzeźwieli i paczka jest jakieś 60km odemnie.
    A tak po za tym, to trochę przeraża mnie tak mała głębia ostrości w tych aparatach.

  2. #272

    Domyślnie

    Fatman, czy jako człowiek światowy, użytkownik Nikona D3, główna postać opery mydlanej pod tytułem "Dobry Nikon D7000 i zły Fatman" (tytuł od firmy Nikon), twórca nowego sposobu testowania sprawności AF w puszkach D7000, mógłbyś napisać co w ogóle Cię pchnęło w kierunku Nikona D5100? Dlaczego w ogóle wziąłeś do rąk tę amatorską puszkę? Jak udało Ci się zrobić zdjęcia aparatem pozbawionym elementarnych dla zaawansowanego użytkownika opcji?

    Obok jest temat, gdzie rozważany jest wybór między D5100 a D90. Ja mam D90, a zalecam zakup D5100. Natomiast większość wypowiadających się osób zdecydowanie poleca D90. Bo większy, lepiej "leży w łapie", ma ekranik, ma więcej guzików, ma śrubokręt, lepszy celownik. Nie wierzę, abyś nie znał tych oczywistych przewag D90. Jakie zatem były motywy, że w ogóle testowałeś D5100 zamiast zwrócić się ku sprawdzonej i tańszej alternatywie w postaci D90?

    I jeszcze jedno. Z załączonej fotki widać, że przy testowaniu D5100 była Twoja żona. Ona z Tobą wszędzie chodzi, aby uchronić rodzinę przed kolejnym wyrzuceniem pieniędzy w błoto, czy też chodzi z Tobą bo Cię lubi.
    Jeśli nie dostrzegasz sensu stosowania polskich liter, to w takim razie proszę Cię: Zrob mi laske.

  3. #273

    Domyślnie

    1. Dla mnie D5100 leży w łapie tak samo jak D7000. Niezbyt wygodnie, ale jakoś zniosłem te tortury. Chodzić też nie lubię, ale się poświęcam i to robię.

    2. Pchnęła mnie ciekawość.

    3. Zdjęcia zrobiłem bez problemu. D5100 jak większość Nikonów obsługuje się podobnie, dlatego wystarczyło wejście w menu, ustawienie AutoISO, ustawienie przysłony i wybór pojedynczego punktu AF (tu przyznam, że trochę zajęło mi znalezienie odpowiedniej opcji ). Potem wystarczyło już klasycznie wycelować i wcisnąć spust.

    4. Jak już wspominałem, dla mnie D90/7000/5100 leży w łapie prawie tak samo. Bez dodatkowego ekranika jak się okazało można żyć (i nie jest to jakiś specjalny problem), więcej/mniej guzików da się żyć, brak śrubokręta mi nie przeszkadza, bo osobiście mam tylko jeden obiektyw bez napędu, celownik dla mnie w każdej lustrzance cyfrowej jest mały.

    5. D5100 jest dla mnie lepszy od D90.

    6. relacje między moją żoną a mną pozostawiam sobie dobrze ?

    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  4. #274

    Smile

    Cytat Zamieszczone przez pieczarek Zobacz posta
    I jeszcze jedno. Z załączonej fotki widać, że przy testowaniu D5100 była Twoja żona. Ona z Tobą wszędzie chodzi, aby uchronić rodzinę przed kolejnym wyrzuceniem pieniędzy w błoto, czy też chodzi z Tobą bo Cię lubi.
    Wiesz z żonami jest różnie.
    1.Może ma podobnego konika, czyli pstrykanie fotek.
    2.Akceptuje, bo nie ma innego wyjścia, a w duchu i tak swoje myśli.
    3.A najczęściej jest tak, że akceptuje, bo wie, że na tym może skorzystać, w sobie znany sposób.
    4.Samo pozowanie, kobiety bardzo to lubią.
    Jeszcze taki się nie urodził, który rozgryzłby, co siedzi w głowie kobiety.
    (Trzydzieści lat stażu)

  5. #275

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
    4. Jak już wspominałem, dla mnie D90/7000/5100 leży w łapie prawie tak samo. Bez dodatkowego ekranika jak się okazało można żyć (i nie jest to jakiś specjalny problem), więcej/mniej guzików da się żyć, brak śrubokręta mi nie przeszkadza, bo osobiście mam tylko jeden obiektyw bez napędu, celownik dla mnie w każdej lustrzance cyfrowej jest mały.

    5. D5100 jest dla mnie lepszy od D90.
    Dokładnie zgadzam się z powyższym. Pkt 5 mówi wszystko
    D7100; kilka słoików N, T, S i reflektor SB;

  6. #276

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rdcom Zobacz posta
    Dokładnie zgadzam się z powyższym. Pkt 5 mówi wszystko
    Kwestia podejścia. Fatman jest znanym gadżeciarzem(w pozytywnym znaczeniu tego słowa) i ma wiele zabawek. Pytanie czy obszedłby się bez wszystkich ficzerów jakie ma D90 w porównaniu z D5100, gdyby to była jedyna jego puszka, a o takiej sytuacji traktuje wątek D5100 vs D90(albo odwrotnie). To jasne, że można się obejść bez górnego wyświetlacza, 2 pokręteł, mitycznego śrubokręta i kilku guzików więcej na obudowie gdy ma się w "zapasie" D3 .

  7. #277

    Domyślnie

    No to tak. D5.1k dotarł do mnie. Złożyłem, co było do złożenia odpaliłem i, i znowu czekanie, aż akumulator naładuje się. Akumulator naładował się, kliknąłem kilka fotek mojej kotce na automacie i wyszły całkiem przyzwoicie. Teraz trzeba się zabrać za naukę, co, z czym się je. I po co ja to kupowałem na stare lata.
    D5100 (Okrojony do swojej ceny (nie wartości)) +Grip + N18-105 +N35/1.8G

  8. #278

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Polikon Zobacz posta
    I po co ja to kupowałem na stare lata.
    Ciesz się, że ma tryb AUTO.

  9. #279
    M18
    Gość

    Domyślnie

    Polikon. d5100 w wersji z obiektywem 18-105 ma obiektyw kitowy? Czy normalny w oddzielnym pudełku jak było w przypadku d5000? Bo zastanawiam się czy warto dołożyć te 400 zł...

  10. #280

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez M18 Zobacz posta
    Polikon. d5100 w wersji z obiektywem 18-105 ma obiektyw kitowy? Czy normalny w oddzielnym pudełku jak było w przypadku d5000? Bo zastanawiam się czy warto dołożyć te 400 zł...
    Obiektyw był w osobnym kartonie z osłoną przeciw słoneczną ( chyba motylek na to mówią ) i z takim czarnym workiem, no i dekielkami.
    D5100 (Okrojony do swojej ceny (nie wartości)) +Grip + N18-105 +N35/1.8G

Strona 28 z 104 PierwszyPierwszy ... 1826272829303878 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •