Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46
  1. #11

    Domyślnie

    Ile to jest "bardzo skromny budżet"?

    Ja miałem statyw SLIK 700DX (nowy ok 550zł) na alle był niedawno.
    Bardzo stabilny i solidnie wykonany. Więc nie tylko Manfrotto istnieje
    80D; N6006; 50mm/1,4D; DX 18-135; Soligor 19-35; błyskotka i komplet gratów do ciemni

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kundzior Zobacz posta
    Kuba GP jest moim zdaniem identycznie stabilne jak Frotka, to identyczne konstrukcje, różnią się chropowatością powierzchni. Ale głowic GP nie polecam, a przynajmniej nie kulowe.
    GP YH314 to Frotka 190, waga, gabaryty, wysokości są te same.

    Polecam Ci najpierw zobaczyć jak GP wygląda, a później wypowiadać swoje opinię.
    spokojnie kolega ulmus102 pytał o chińskie statywy no name i o takich właśnie mówiłem, o GP się nie wypowiadałem
    jeden nowy Nikon i kilka starych Minolt

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kuba Zobacz posta
    spokojnie kolega ulmus102 pytał o chińskie statywy no name i o takich właśnie mówiłem, o GP się nie wypowiadałem
    Jestem spokojny

    A no name to w życiu, szkoda kasy, nerwów, i aparatu.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  4. #14

    Domyślnie

    rowniez jestem zdania, ze nie warto oszczedzac statywie, przy czym przede wszystkim jego mechanicznej jakosci, a w dalszej kolejnosci cenie.

    wlasnie dlatego polecam Made in China, zamiast topornie wykonanego i zacofanego funkcjonalnie Manfrotto za niebotyczne pieniadze.


    dobre statywy/glowice w uczciwej cenie: Benro, Induro, Triopo.
    fantastyczne nogi robi tez Velbon (w wersji Sherpa Pro), chociaz oferta glowic jest w tym wypadku srednia...

    Cytat Zamieszczone przez zoom2 Zobacz posta
    1.do aparatu tylko Manfrotto
    jasne. a Gitzo to dla amatorow jest, ktorzy nie chca Chinczyka...

    nie mowiac o szeregu bardzo porzadnych produktow (typu ww. Benro), ktore zwlaszcza beznadziejne glowice w wykonaniu Manfrotto bija na glowe
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 07-03-2011 o 23:56

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ...zamiast topornie wykonanego i zacofanego funkcjonalnie Manfrotto za niebotyczne pieniadze....
    Seria CX Frotki. Nie toporne, nowoczesne, lecz nie tanie.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  6. #16

    Domyślnie

    kolego akustyczny.
    "tylko" manfrotto w znaczeniu "co najmniej"
    a tak po prawdzie to gitzo to też manfrotto, choc może nie wszyscy o tym wiedzą.
    Ostatnio edytowane przez zoom2 ; 07-03-2011 o 16:50

  7. #17

    Domyślnie

    znajomy ma dosc duza glowice 3d od GP lezy w szufladzie z urwanym gwintem (ktos chyba nawet na tym forum pisal ze to dosc czesta usterka) jednej z osi obrotu. Na oko masywna ale w rzeczywistosci albo jest tandetnie odlana - duze ziarno przelamu albo z tzw szajsmetalu czego u MF raczej nie spotkamy.
    Studio fotograficzne Photomatic w Białymstoku - zapraszam

  8. #18

    Domyślnie

    Podłączę się pod ten wątek, czy ktoś z Kolegów miał do czynienia ze statywem Slik PRO 330DX? Jeśli tak, to prośba o podzielenie się swoim doświadczeniami z użytkowania. Dzięki
    Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można

  9. #19

    Domyślnie

    Fajny, dość ciężki i stabilny. Brak możliwości wymiany głowicy. Do zestawu z cięższymi szkłami się nie nadaje, za delikatna głowica.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  10. #20

    Domyślnie

    Dzięki, nie używam ciężkich szkieł więc na moje potrzeby powinien wystarczyć. Co do głowicy to w specyfikacji jest napisane, że jest możliwość jej wymiany ???

    Drogą eliminacji pozostały trzy typy:

    - Slik PRO 330DX,
    - Velbon Sherpa 600R,
    - Triopo MT-128 z głowica NB-1S.

    Pliski pomóżcie w wyborze (użytek totalnie amatorski).
    Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •