Close

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 97
  1. #21

    Domyślnie

    Najnowsza wersja battery packa do lamp DP ma wyjmowaną baterię oraz... gniazdo do ładowania z zapalniczki! Nabyłem DP600 kilka dni temu w sklepie fotcom w W-wie i jest all inclusive. Ładowania zapalniczką co prawda jeszcze nie sprawdzałem ale najważniejsze, że jest. Może kiedyś się przyda.
    aparat i dużo światła | Mój Blogasek | Portfolio

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kartofelinder Zobacz posta
    Uznałem, że nie ma co mądrować i nabyłem 300 i 600Ws. Zobaczymy w praniu. Ciekawe, czy rzeczywiście będzie mi się chciało taszczyć te kloce w plener

    Jeśli z powodzeniem zakończysz próby z alternatywnym źródłem zasilania, koniecznie się pochwal na forum.
    Najwcześniej w drugiej połowie lutego

  3. #23

    Domyślnie

    To nie filozofia. Należy kupić akumulatory w moim przypadku te:

    http://sklep.avt.pl/p/pl/38015/akumu...lutowania.html

    w ilośći stosownej czyli u mnie 20 szt.
    Następnie "spakietować" to wszystko w oryginalnej obudowie lub w innej obudowie ale z zachowaniem możliwości podpięcia do urządzenia.

    Linków do pakieciarzy nie podaję bo jest tego sporo. Ja korzystam grzecznościowo z usług kogoś kto pakietuje dla celów własnej produkcji a nie na zewnątrz ale firm które pakietują jest od metra . Moge polecic np. firmę BTO z Łodzi. Adres ma małe znaczenie bo można to zrobić wysyłkowo.
    Ja spakietowałem sam bo została mi obudowa i szkoda było nie wykorzystać. Ale kupiłem też nową oryginalną baterię. Koszt nowej był niewiele wyższy od "mojej" produkcji. 422 PLN vs. 380 PLN

    20x 16 ogniwa i 60 za pakietowanie.
    Oba działaja dobrze.
    W tych zabawach najbardziej upierdliwe jest podpinanie się do urządzenia. Jeđli masz oryginalne wtyczki czy obudowy z wtykami to można to robić. Inaczej nie ma to sensu bo koszt samych ogniw jest niewiele niższy niż gotowiec chiński a musisz doliczyć koszt za usługę pakietowania.
    Moim zdaniem ma to sens tylko jeśli chcesz wsadzić lepsze jakościowo / pojemniejsze baterie od oryginalnych (możliwe)
    Lub tak jak ja masz stare pudło i chcesz miec dodatkowy akumulator.
    W tej chwili mam dwa akumulatory do ringa i to wystarcza na 400 błysków bezproblemowych i jeszcze blisko 100 z wolniejszym ładowaniem.
    Jak dla mnie aż za dużo.
    Gdybym wykonał kombinację zasilania ringa z dwoch bateri jednocześnie (połaczonych równolegle) generator by sie troche szybciej i stabilniej ładował.
    Widać to by było tak po 100 błysku.
    Okupione by to było jednak mniejsza wygodą używania. DODATKOWE PUDEŁKO NA DRUCIE A TAK MAM WSZYSTKO W Jednym pudle.
    Gra nie warta świeczki.
    Mam dwa i jak mi jeden rzęzi wkładam drugi.
    I działa

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zoom2 Zobacz posta
    To nie filozofia. Należy kupić akumulatory w moim przypadku te:

    http://sklep.avt.pl/p/pl/38015/akumu...lutowania.html

    w ilośći stosownej czyli u mnie 20 szt.
    Następnie "spakietować" to wszystko w oryginalnej obudowie lub w innej obudowie ale z zachowaniem możliwości podpięcia do urządzenia.

    Linków do pakieciarzy nie podaję bo jest tego sporo. Ja korzystam grzecznościowo z usług kogoś kto pakietuje dla celów własnej produkcji a nie na zewnątrz ale firm które pakietują jest od metra . Moge polecic np. firmę BTO z Łodzi. Adres ma małe znaczenie bo można to zrobić wysyłkowo.
    Ja spakietowałem sam bo została mi obudowa i szkoda było nie wykorzystać. Ale kupiłem też nową oryginalną baterię. Koszt nowej był niewiele wyższy od "mojej" produkcji. 422 PLN vs. 380 PLN

    20x 16 ogniwa i 60 za pakietowanie.
    Oba działaja dobrze.
    W tych zabawach najbardziej upierdliwe jest podpinanie się do urządzenia. Jeđli masz oryginalne wtyczki czy obudowy z wtykami to można to robić. Inaczej nie ma to sensu bo koszt samych ogniw jest niewiele niższy niż gotowiec chiński a musisz doliczyć koszt za usługę pakietowania.
    Moim zdaniem ma to sens tylko jeśli chcesz wsadzić lepsze jakościowo / pojemniejsze baterie od oryginalnych (możliwe)
    Lub tak jak ja masz stare pudło i chcesz miec dodatkowy akumulator.
    W tej chwili mam dwa akumulatory do ringa i to wystarcza na 400 błysków bezproblemowych i jeszcze blisko 100 z wolniejszym ładowaniem.
    Jak dla mnie aż za dużo.
    Gdybym wykonał kombinację zasilania ringa z dwoch bateri jednocześnie (połaczonych równolegle) generator by sie troche szybciej i stabilniej ładował.
    Widać to by było tak po 100 błysku.
    Okupione by to było jednak mniejsza wygodą używania. DODATKOWE PUDEŁKO NA DRUCIE A TAK MAM WSZYSTKO W Jednym pudle.
    Gra nie warta świeczki.
    Mam dwa i jak mi jeden rzęzi wkładam drugi.
    I działa
    Ciężkie i problemowe
    LiPo z ładowarką za 150 zł da duzo więcej i lżej

  5. #25

    Domyślnie

    Hi hi
    Swoim postem chciałem właśnie udowodnić słaby sens samodzielnego budowania bateri.
    Dlaczego to zrobiłem napisałem. Odtworzyłem to co miałem komponentami łatwo dostępnymi i co najważniejsze gabarytowo oraz technicznie identycznymi. Oraz skorzystałem z koleżenskiego pakietowania.
    Gdybym to robił czysto komercyjnei to koszt byłby wyższy niż gotowca.A i tak był tylko symbolicznie niższy.
    Nie mowię tu o innych kosztach wynikających z adaptacji komponentów w założeniach lepszych ale troche innych co do parametrów napięciowych.
    A taka adaptacja może kosztować dodatkowo.
    U mnie napięcie było wielokrotnością 1,2 V (20x 1,2) w tym Quantuum o którym gadamy jest to chyba 10x1,2 . Tak czy siak wielokrotność 1,2V czyli tyle ile mają ogniw NiMH .Ogiwa LI-Poly mają napięcie 3,7 V , przynajmniej ja innych nie widziałem. Pytanie czy będzie możliwe (w granicach zdrowego rozsądku a nie wogóle) dopasować pakiet LI-Poly do urządzenia.
    Generalnie w dzisiejszej dobie , to z własnej produkcji najlepiej wychodzą dzieci ( też nie zawsze).
    Jeśli można coś kupic , co produkowane jest seryjnie to należy to zrobic a nie kombinować jak koń pod górę.

    p.s parametry moich bateri to 24v 3000 mAh każda.
    Ostatnio edytowane przez zoom2 ; 11-01-2012 o 21:45

  6. #26

    Domyślnie

    Z jednym zastrzeżeniem - ty prawdpodobnie i tak "użyłeś" ogniw lepszych niż to co dali w akku do tych lamp

  7. #27

    Domyślnie

    A ja tam nie narzekam na te akusy i lampy w DP. Dwa akusy pociągną 600ws przez dłuższą sesję w plenerze bez żadnego zająknięcia, nawet przy większych mocach

  8. #28

    Domyślnie

    Też tak trochę myślę.
    A fakt , że oryginały wytrzymały skandalicznie krótko też jest wymowny.

  9. #29

    Domyślnie

    Dodam że tak naprawde do dobrego użytkowania akku wymagane są rozładowywania każdej celi
    W tego typu akumulatorach gdzie cel jest 10 i więcej to taka zabawa jest nie praktyczna
    Dlatego piszę także o lipo
    Każda z cel/pakietów ma osobne złącze kontrolne

  10. #30

    Domyślnie

    Czy ktoś mógłby jednoznacznie potwierdzić jak to jest z tym nowym batterypackiem bo w tym temacie pojawiają się sprzeczne informacje. Z tego co wiem to w "starej" lampie DP istniała możliwość zasilania LAMPY z akumulatora samochodowego nie zaś ładowania batterypacka. Jak to wygląda w nowym modelu?

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •