Witam, zaobserowałem w swoim D70s zjawisko zwane backfocus'em. Jest to o tyle dziwne, zastanawiające, ze aparat ma problemy z ustawianiem ostrości przy krótkich ogniskowych, do 35mm, dłużej już jest normalnie. Początkowo pomyslalem ze to wina szkla, lecz z innym 18-70 wykazywał taką samą wadę a moj 18-70 zapięty do D50 ostrzył oki, wynikło wiec, ze wina lezy po stronie puszki. Czy ktos wie, ile mogla by kosztowac naprawa/wyregulowanie? Czy NP zrobił by to nie uszkadzając przy okazji całego czujnika AF? A może jakieś inne /domowe/ rozwiązania?
Szukaj



Odpowiedz z cytatem

Skontaktuj się z nami