Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Dziwny Back Focus w D70s

    Witam, zaobserowałem w swoim D70s zjawisko zwane backfocus'em. Jest to o tyle dziwne, zastanawiające, ze aparat ma problemy z ustawianiem ostrości przy krótkich ogniskowych, do 35mm, dłużej już jest normalnie. Początkowo pomyslalem ze to wina szkla, lecz z innym 18-70 wykazywał taką samą wadę a moj 18-70 zapięty do D50 ostrzył oki, wynikło wiec, ze wina lezy po stronie puszki. Czy ktos wie, ile mogla by kosztowac naprawa/wyregulowanie? Czy NP zrobił by to nie uszkadzając przy okazji całego czujnika AF? A może jakieś inne /domowe/ rozwiązania?

  2. #2

    Domyślnie

    Proponuję się zorientować w serwisie Nikona. Pytanie czy nadal jest na gwarancji??

  3. #3

    Domyślnie

    hmm... gwarancja niby jest; aparat kupiony w USA w sierpniu 2005, gwarancja jest international, extended, jednak pozostaje pytanie czy NP ją uzna...

  4. #4

    Domyślnie

    spróbuj w NP chociaz wiecej nerów niz radości

    o ile dobrze pamietam to mozna to wyregulowac imbusem? naprawde niechce w bład wporwadzic, poszukaj na forum powinienes cos znalesc

  5. #5

    Domyślnie

    O ile się nie mylę to NP nie honoruje gwarancji zza oceanu. Tyko europejsją i polską.

    Co do regulacji to poczytaj tu i tu
    Jak widać podobno się da...
    D50|17-50|3x540EZ
    www.boguslawkrysztofiak.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Gwarancja z usa nie jest akceptowana w NP.
    Imbusem nie wyreguluje tego efektu. Gdyby problem tyczył całego zakresu ogniskowych, można by to wyregulować lustrami.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  7. #7

    Domyślnie

    jak moze nie uznawac skoro jest international, dodatkowo opłacona?
    a jezeli już nie uznająto powiedzmy... za ile naprawią i z jaką skutecznością?
    przy szerokim kącie mozna sobie poradzic delikatnie przeostrzając piersicniem na oboiektywie do tyłu, z racji wiekszej GO łatwoiej jest trafic
    gdyby byl bf/ff przy 50/1,8 przy f/2 to chyba bym sie [cenzura]

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturjb Zobacz posta
    Witam, zaobserowałem w swoim D70s zjawisko zwane backfocus'em. Jest to o tyle dziwne, zastanawiające, ze aparat ma problemy z ustawianiem ostrości przy krótkich ogniskowych, do 35mm, dłużej już jest normalnie. Początkowo pomyslalem ze to wina szkla, lecz z innym 18-70 wykazywał taką samą wadę a moj 18-70 zapięty do D50 ostrzył oki, wynikło wiec, ze wina lezy po stronie puszki. Czy ktos wie, ile mogla by kosztowac naprawa/wyregulowanie? Czy NP zrobił by to nie uszkadzając przy okazji całego czujnika AF? A może jakieś inne /domowe/ rozwiązania?
    mam coś takiego u siebie, pytanie czy to back focus? chyba raczej problem aparatu z ustawieniem ostrości w punkt przy szerszych kątach, może to raczej soft? no i teraz człowiek zamiast robić zdjęcia to będzie testy robił , szkużwa, co jest z tym pokoleniem nowoczesnych aparatów i obiektyów przecież tyle lat to robią - luszczanki, i takie numery a to to ato tamto ciągle coś jest nie tak z tym sprzętem a przecież koszutje niemało.

  9. #9

    Domyślnie

    moj tez ma bf na szerokim kacie, ale raczej obiektyw niz puszka, bo do innej podpialem i to samo, a puszka z innymi dziala ok
    N D50 | N D70s | N 18-55 DX | N 18-70 DX | (m42) Jupiter 135/3.5 | N SB-600 | Stofen | SD 1GB Extreme III | CF 1GB Extreeme III | Marumi WPC UV | Hama UV | Nikon System Bag | statyw

  10. #10

    Domyślnie

    zaraz sprawdze swoje szkło z D200. Dodam ze kiedys w sklepie zapinałem 17-55/2,8 i zawsze przy było oki, wiec mozesz miec racje...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •