Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55
  1. #1

    Domyślnie Blokada ostrości

    Witam
    Od niedawna jestem posiadaczem d 70 i mam takie pytanie,pewnie banalne.Czy po ustawieniu ostrości np. na twarz i zablokowaniu ostrości a potem przekadrowaniu (zmiana ogniskowej) zdjęcie powinno być ostre?

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    No to u mnie niestety tak nie jest. Co może być przyczyną?Wada obiektywu czy korpusu? Posiadam obiektyw kitowy.

  4. #4

    Domyślnie

    blokujesz ostrosc na czyms, zmieniasz ogniskowa lub przesuwasz aparat zmieniajac kadr, a ostrosc pozostaje na obiekcie na ktorym ustawiles......
    blokujesz trzymajac wcisniety spust do polowy

  5. #5
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Zmiana ogniskowej w wiekszości obiektywów powoduje zmiane ostrości - dotyczy to m.in. Nikkora 18-70. W obiektywach tych nalezy najpierw ustawić odpowiednią ogniskowa, a dopiero wtedy ostrośc. Przekadrowywanie to nie jest zmiana ogniskowej - to ustawienie ostrości na jakiś punkt, a nastepnie skierowanie aparatu przy ustawionej i zablokowanej spustem ostrości na inny bez zmiany ogniskowej.
    Są obiektywy, które "trzymają" ostrość niezależnie od ustawionej ogniskowej , ale są to z reguly starsze konstrukcjie bez wewnętrznego ogniskowania np. wszystkie obiektywy serii ATX firmy Tokina ( w niektorych reklamach podaje sie, że Tokina posiada wewnetrzne ogniskowanie, ale to nieprawda Tokina posiada specyficzna budowe, która pozwala na stosowanie filtrow połowkowych i profilowanych oslon przeciwsłonecznych - swego rodzaju "dodatkowa obudowa")

    Pozdrawiam:
    Andrzej

  6. #6

    Domyślnie

    tak własnie robie ale po zmianie ogniskowej fotki sa nieostre

  7. #7

    Domyślnie

    18-70 bez problemu trzyma ostrosc na obiekcie.....a zmiana ogniskowej powoduje przekadrowanie, robi sie szerzej lub wezej, co oznacza ze kadr sie zmienil....ale nie ma najmniejszego problemu z utrzymaniem ostrosci i przekadrowaniem

  8. #8
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomano20
    No to u mnie niestety tak nie jest. Co może być przyczyną?Wada obiektywu czy korpusu? Posiadam obiektyw kitowy.
    Obiektyw i aprat jest absolutnie w porzadku. Tak musi być. Przeczytaj co napisalem wyżej.

    Pozdrawiam:
    Andrzej

  9. #9

    Domyślnie

    Andrzej100 nie opowiadaj takich rzeczy, u mnie to dziala bez problemu....

  10. #10

    Domyślnie

    jesli tak ma byc to mnie to bardzo cieszy

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •