Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie Jaki obiektyw do D7000?

    Witam,
    czytam i czytam to zacne forum aż mi oczy pękają

    Ale nie moge natrafić na odpowiedź na taką kwestię:
    Jaki jest najlepszy obiektyw do D7000? Jaki najlepiej wykorzysta możliwości 16-milionowej matrycy?

    Cel: 'reporterka', portret, dokumentacja, spacery.

    Dodam, ze D7000 będzie (najprawdopodobniej) 2. body (obok D300). Mam już obiektywy 18-200, 35 i 60.

    Zastanawiam się nad:
    A) 16-85 VR (cena to duży atut, optycznie przyzwoity),
    B) 17-55 (ponoć doskonały ale czy 2,5x lepsze zdjęcia od wariantu A? poza tym jest wyłacznie DX-owy co znacznie ogranicza jego użyteczność na wypadek zmiany kiedyśtam na FF),
    C) 16-35 VR (na FF będzie kiedyś pełnił rolę szerokiego kąta, stabilizowany, wiec do ciemnych wnętrz jak znalazł, optycznie ponoć niezły).

    Jakie jest Wasze zdanie? Wasze propozycje?

  2. #2

    Domyślnie

    Masz d300 z obiektywami i pytasz o szkła do d7k? Nie żartuj... Chyba, że d300, masz bo masz, a zdjęć nim nie robisz - wówczas możesz nie mieć doświadczeń zakresu ogniskowych.
    Co do 17-55, którego autujesz za jego dx-owatość i nieprzydatność na full frame... pozwól, że spytam - a owo kiedyśtam, to kiedy ma nastąpić? Już jutro kupujesz pełną klatkę? A 16-85VR stawiasz w liście zakupowej i nie martwisz się o to, że też jest DX...
    Tak naprawdę to posiadasz już obiektyw "do wszystkiego" (18-200), bo tak w zasadzie opisałeś swoje preferencje, które każdy może rozumieć inaczej.
    Reporterkę zrównałbym ze spacerami w zasadzie.
    Nikt, prócz Ciebie samego zapewne nie wie, co dla Ciebie znaczy dokumentacja.
    Do portretu najlepsze ogniskowe, to zakres 85 - 135mm, najlepiej stałki, choć jasne zoomy z kolekcji 70(80)-200 też są bardzo dobre. Posiadaną 60 (myślę, że to stałka 60/2,8 micro) też zrobisz portret, choć niekoniecznie ciasny (przy ciasnych dadzą znać o sobie niewielkie zniekształcenia).

    Mz powinieneś dobrze rozpoznać temat przed zakupem. Najlepiej samemu czytając, obserwując i analizując, zamiast zdawać się na czyjeś subiektywne opinie. I to jest moja propozycja.

    O obiektywy pytamy w dziale "Optyka", kilka pięter niżej.
    Ostatnio edytowane przez panoramix ; 25-02-2011 o 16:12 Powód: wskazanie działu

  3. #3

    Domyślnie

    Podłączam się do pytania kolegi, jednakże rozważam jeden z dwóch poniższych obiektywów w zestawie z D7000:
    1) AF-S DX 18-105 ED VR
    2) AF-S DX 18-200 ED VRII
    Nie mam wygórowanych oczekiwań co do uniwersalnego zooma, dlatego jasne obiektywy w moim przypadku "nie zwrócą się".
    Który z tych dwóch wg Was jest jakościowo lepszy? (ostrość, zniekształcenia, plastyka, konstrukcja) Praktycznie to samo czy są różnice (poza ogniskową oczywiście)
    Dziękuję i pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie

    Kup sobie z 18-105 i dokup jeszcze 35 1,8 - będzie to możliwie najlepszy duet do tego aparatu.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MietStet Zobacz posta
    Witam,
    czytam i czytam to zacne forum aż mi oczy pękają

    Ale nie moge natrafić na odpowiedź na taką kwestię:
    Jaki jest najlepszy obiektyw do D7000? Jaki najlepiej wykorzysta możliwości 16-milionowej matrycy?

    Chcesz jakości to bierz 17-55 owszem kosztuje, ale potrafi się odwdzięczyć super obrazkiem. Mam i sobie chwalę, będę polecał każdemu.
    Trzy puszki i kilka szkiełek - ot takie tam

  6. #6

    Domyślnie

    No mam.
    Od 3 lat. A Dokładniej od 37 miesięcy. Pytam, bo uważam, że nie zjadłem wszytskich rozumów, i jak zapytam, to ktoś coś napisze co bede mógł zanalizowac rozważyć etc.

    FF & 17-55
    Ano nie wiem ''kiedy''. Rok temu sadziłem, że być może już w 2011. Ale skoro DX-owa matryca może byc tak dobra jak w D7000 to FF się oddala. Może za 3 lata? Body są na 3-4 lata. `obiektywy licze, ze posłużą dużo, dużo dłużej.

    Tak, mam wyśmiewany potocznie obiektyw ''do wszytskiego''. Bardzo go cenie, zrobiłem nim masę zdjęc, które lubię i podobają mi się 9i ie tylko mi). Choćby na rekostrukcjach historycznych ['reporterka'].

    Ale zdaję sobie sprawę z jego ograniczeń. To jeden z powodów, dla których chce kupić kolejne szkło.

    Dokumentacja - fakt. Nieprecyzyjnie sie wyraziłem. Kładę ksiązke na stole i robie zdjęcie. A potem czytam ją z kompa. 18-200 średnio się nadaje do tego...


    Ja rozumiem, dział 'optyka' - ale mi chodzi o konkretną matrycę i stąd tu pytam. Bo naczytałem się kiedys o problemie "matrcya&obiektyw".


    Cytat Zamieszczone przez panoramix Zobacz posta
    Masz d300 z obiektywami i pytasz o szkła do d7k? Nie żartuj... Chyba, że d300, masz bo masz, a zdjęć nim nie robisz - wówczas możesz nie mieć doświadczeń zakresu ogniskowych.
    Co do 17-55, którego autujesz za jego dx-owatość i nieprzydatność na full frame... pozwól, że spytam - a owo kiedyśtam, to kiedy ma nastąpić? Już jutro kupujesz pełną klatkę? A 16-85VR stawiasz w liście zakupowej i nie martwisz się o to, że też jest DX...
    Tak naprawdę to posiadasz już obiektyw "do wszystkiego" (18-200), bo tak w zasadzie opisałeś swoje preferencje, które każdy może rozumieć inaczej.
    Reporterkę zrównałbym ze spacerami w zasadzie.
    Nikt, prócz Ciebie samego zapewne nie wie, co dla Ciebie znaczy dokumentacja.
    Do portretu najlepsze ogniskowe, to zakres 85 - 135mm, najlepiej stałki, choć jasne zoomy z kolekcji 70(80)-200 też są bardzo dobre. Posiadaną 60 (myślę, że to stałka 60/2,8 micro) też zrobisz portret, choć niekoniecznie ciasny (przy ciasnych dadzą znać o sobie niewielkie zniekształcenia).

    Mz powinieneś dobrze rozpoznać temat przed zakupem. Najlepiej samemu czytając, obserwując i analizując, zamiast zdawać się na czyjeś subiektywne opinie. I to jest moja propozycja.

    O obiektywy pytamy w dziale "Optyka", kilka pięter niżej.

  7. #7

    Domyślnie

    Raczej 16-85 i 70-300.
    Tak sobie myślę.


    Cytat Zamieszczone przez tomekzi Zobacz posta
    Kup sobie z 18-105 i dokup jeszcze 35 1,8 - będzie to możliwie najlepszy duet do tego aparatu.

  8. #8

    Domyślnie

    Hmmm sądzę, że AF-S NIKKOR 16-35 mm f/4G ED VR jest i do DX i FF.


    Cytat Zamieszczone przez panoramix Zobacz posta

    A 16-85VR stawiasz w liście zakupowej i nie martwisz się o to, że też jest DX...

  9. #9
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Ale jakie ma znaczenie, że to obiektyw akurat do D7000? Wejdź do działu optyka, poprzeglądaj sobie co tam jest i już.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  10. #10

    Domyślnie

    a może taki zestaw Tamron17-50/2.8 i 85/1.8 ?
    D300s/MB-D10/17-55/35/50/85/70-200/SB600/ i ... brak czasu! Fuji X-T10/X-T20/18/35/56...

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •