Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mibartek Zobacz posta
    a to był jedyny powód ? czy po prostu w związku z tym już nie analizowałeś innych cech ?
    Chodziło mi o urządzenie, do którego wrzucam książkę i nie muszę googlować w poszukiwaniu narzędzi konwertujących, itp. I nie chodzi o to, że bym sobie nie poradził, ale szukałem urządzenia przyjaznego. Podobnie jak konrat jestem bardzo zadowolony i to z każdą przeczytaną książką bardziej
    Onyx nie jest też "przywiązany" do sklepu/księgarni, czyta mnóstwo formatów od txt po PDF i formaty graficzne - pełna specyfikacja na stronie, którą podałem wcześniej.
    Do tego Wi-Fi z prostą przeglądarką, bardzo oszczędna bateria. System poprawiany i rozbudowywany o nowe funkcjonalności przez zapaleńców (bazujący na Linux) i czytelny (nawet w pełnym słońcu) dotykowy ekran...
    Pozdrawiam
    Janusz
    | D80 | N18-70 | N85/1.8 | SB-800 |

  2. #12

    Domyślnie

    No to dobrzy ludzie, co byście poradzili? Jaki czytnik?

    Wymagania? cena najwazniejsza wiadomo, student mało ma... Potrzebny jest do skryptów, zbiorów zadań itp bo od noszenia wszystkich ksiażek mi się skolioza robi...

  3. #13

    Domyślnie

    Może trochę popsuję temat, ale jakbym miał wybrać jakiś czytnik za 1000-1700zł to wolałbym trochę dołożyć do ipada wifi+3g. Po prostu czytniki ebooków to jakieś ździerstwo, gdyż są to urządzenia o małej funkcjonalności, bez powalającej technologii a jednak bardzo drogie. Za 200-300zł bym się zastanowił, ale wydanie ponad 1000zł na coś co wygląda jak komputer sprzed 20 lat mnie przeraża A poza tym od czasu do czasu może się przydać przeglądarka, mail, odtwarzacz muzyki, filmy, tysiące aplikacji, GPS i może jakieś niezłe gry. Wszystko to ma ipad

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał Jędrak Zobacz posta
    Może trochę popsuję temat, ale jakbym miał wybrać jakiś czytnik za 1000-1700zł to wolałbym trochę dołożyć do ipada wifi+3g. Po prostu czytniki ebooków to jakieś ździerstwo, gdyż są to urządzenia o małej funkcjonalności, bez powalającej technologii a jednak bardzo drogie. Za 200-300zł bym się zastanowił, ale wydanie ponad 1000zł na coś co wygląda jak komputer sprzed 20 lat mnie przeraża A poza tym od czasu do czasu może się przydać przeglądarka, mail, odtwarzacz muzyki, filmy, tysiące aplikacji, GPS i może jakieś niezłe gry. Wszystko to ma ipad
    no ja mam górny limit 500zł - tego Sony spokojnie się za tyle kupi. Ipad sporo droższy.
    Przewagą czytnika też jest to, że nie bolą oczy po czytaniu na takim czytniku bo ekran nie świeci. No i bateria na dłużej starcza.
    D200, T12-24/4, N35,50,85/1.8, N60/2.8D, SY85/1.4, S70-210/2.8, TC16A, SB-800
    Soligor 28/2.8, MIR 35/2, Helios 50/2, Jupiter 135/3.5

  5. #15

    Domyślnie

    Do 500zł marny wybór, chyba Kindle będzie jednak najlepszy (aczkolwiek dla mnie najważniejszy jest kontrast ekranu)...

    Szczerze mówiąc, to też bym w życiu nie wydał czterocyfrowej kwoty na czytnik. Absolutny max, ile moim zdaniem coś takiego jest warte to właśnie 500zł, a najchętniej mniej. Szczególnie, że koszty e-booków (zgodnie z tradycjami dystrybucji cyfrowej) wcale nie są powalająco niższe od wydań papierowych.

    @Michał Jędrak - iPad nie ma dwóch rzeczy: niebłyszczącego i doskonale czytelnego w każdych warunkach ekranu i miesiąca na baterii No i wagą i gabarytami iPad przegrywa z praktycznie każdym czytnikiem.
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  6. #16

    Domyślnie

    Michał Jędrak nie wiesz o czym piszesz, IPad to zwykłe LCD,
    czytniki to e papier, nie świeca ci po oczach, można czytaj je w słońcu.
    To jest zupełnie inna ergonomia.
    Oczy mniej się męczą.
    Sapphiron jeśli sie nie boisz ze zepsujesz to "kindle" bo będziesz musiał zrobić to:
    http://www.eksiazki.org/2011/01/26/k...l-nowa-wersja/

  7. #17

    Domyślnie

    znalazłem na youtubie i stronie http://the-gadgeteer.com/2010/09/28/...reader-review/ porównanie jakości obrazu z PRS505 i PRS600. Rzeczywiście w PRS600 jest bardzo cienko i słaby kontrast całkowicie go dyskwalifikuje......
    http://www.youtube.com/watch?v=k_ien...942E57B93093E6
    http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=56208

    do tego do 600tki nie można podobno wgrywać własnych słowników nawet po zmianie firmware.
    więc albo będzie ONYX albo taniej SONY 505.
    Ostatnio edytowane przez mibartek ; 24-02-2011 o 16:17
    D200, T12-24/4, N35,50,85/1.8, N60/2.8D, SY85/1.4, S70-210/2.8, TC16A, SB-800
    Soligor 28/2.8, MIR 35/2, Helios 50/2, Jupiter 135/3.5

  8. #18

    Domyślnie

    zagłębiam się coraz bardziej w temat i wychodzi, że chyba będzie jednak SONY505.
    Do kupienia za 499zł ze skórzanym pokrowcem w Komparnet. Po wgraniu alternatywnego softu funkcjonalność znacznie wzrasta. Ten soft puki co jest dostępny tylko na PRS300 (ale 5' ekran jest za mały) i właśnie na PRS505.
    Ktoś ma doświadczenie czy bardzo irytujące jest zaznaczanie wyrazu dla słownika przy użyciu guzików?
    D200, T12-24/4, N35,50,85/1.8, N60/2.8D, SY85/1.4, S70-210/2.8, TC16A, SB-800
    Soligor 28/2.8, MIR 35/2, Helios 50/2, Jupiter 135/3.5

  9. #19

    Domyślnie

    ja mam PRS300 - z ruskim firmware 1.04 - probowalem tego ukrainskiego ale na razie jak dla mnie ma wady - PDF powieksza jakby to byly bitmapy - czyli nie skaluje tesktu a powieksza strone i trzeba ja scrolowac
    do tego trzeba wylaczac czytnik bo nie umie sie usypiac - pewnie wkrotce to poprawia wiec na razie mam modowany 1.04
    co do slownika nie wiem - mialem akurat tylko rusko-inglisz

    w kazdym razie gierki - sudoku czy minesweeper to masakra - trzeba przeklikac wszystkie pola zeby wejsc kursorem - jesli zalezy ci na slowniku to zdecydowanie dotyk lub chociaz klawiatura (kindle)

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madburn Zobacz posta
    ja mam PRS300 - z ruskim firmware 1.04 - probowalem tego ukrainskiego ale na razie jak dla mnie ma wady - PDF powieksza jakby to byly bitmapy - czyli nie skaluje tesktu a powieksza strone i trzeba ja scrolowac
    do tego trzeba wylaczac czytnik bo nie umie sie usypiac - pewnie wkrotce to poprawia wiec na razie mam modowany 1.04
    co do slownika nie wiem - mialem akurat tylko rusko-inglisz

    w kazdym razie gierki - sudoku czy minesweeper to masakra - trzeba przeklikac wszystkie pola zeby wejsc kursorem - jesli zalezy ci na slowniku to zdecydowanie dotyk lub chociaz klawiatura (kindle)
    ja dla siebie myślałem o tym sofcie :
    http://ebookapplications.com/
    z tego co wiem do 300 też pasuje.
    czyli używanie słownika metodą zaznaczania wyrazu jest uciążliwe bez dotyku ?
    D200, T12-24/4, N35,50,85/1.8, N60/2.8D, SY85/1.4, S70-210/2.8, TC16A, SB-800
    Soligor 28/2.8, MIR 35/2, Helios 50/2, Jupiter 135/3.5

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •