Close

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 73 z 73
  1. #71

    Domyślnie

    Nie do końca jasne jest po co pytasz... Zawodowcy za taką stawkę nie wstali by z krzesła, dzień dwa i tak wyjęte z życia, więc trzeba normalnie godnie zarobić. A prywatnie, jako gość, jak nie masz nic innego do roboty i robisz to dla frajdy to i za 10zł od osoby możesz im te zdjęcia zrobić i nic nikomu do tego. 150zł za komunię ma się nijak do cen z 2010r, a co dopiero w 2019 czy 2020, więc tu debaty wielkiej nie przewiduję.
    ;]

  2. #72

    Domyślnie

    No faktycznie wielkiej dyskusji nie było, jesteś pierwszym, który coś odpowiedział
    Po prostu ciekawiło mnie ile mniej więcej powinno się za komunię wołać w 2020, żeby wszyscy byli zadowoleni (zakładając taką średnią półkę usługi/ceny). Nie jestem na bieżąco z cenami (komercyjnie jak coś robiłem to z 4-5 lat temu). Wtedy już szał był robiących za free, dla portfolio, teraz chyba jeszcze gorzej z tego co widzę. Czyli ciężko wstrzelić się w cenę bo klienci kręcą nosem, że dużo, a tamten zrobi za mniej

    W kaźdym razie komunia się dzisiaj odbyła, wszystkim moje cena pasowała, co pewnie oznacza, że była stanowczo za niska A dla mnie doświadczenie jak taka impreza wygląda od strony fotografa.

  3. #73

    Domyślnie

    Wyceniaj pracę na godziny, oszacuj ile czasu całość (dojazd, czas na miejscu, powrót, obróbka) zajmie i tyle, San wiesz najlepiej na ile się cenisz...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jak dla doświadczenia to chcesz zrobić to ostrzeż klientów, żeby mieli świadomość ...
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •