Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez costi Zobacz posta
    W tym momencie masz caly ruch po porcie 80 masz tunelowany przez SSH, a co za tym idzie szyfrowany. Oczywiscie mozna przekierowac w ten sam sposob inne porty, ja akurat w ten sposob w pracy omijam firewalla. .
    to co to za firewall że się go tak ocyganić? Administrator dupa

  2. #12

    Domyślnie

    http://niebezpiecznik.pl/post/firesh...taki-na-sesje/ każdy użytkownik sieci może Ci nabrudzić
    Generalnie w internecie po prostu trzeba być bardzo ostrożnym
    D800 || D810
    Samyang 14 F2.8 || Sigma 24-35 F2 || Sigma 85 1.4 A || Tamron 70-200 F2.8 G2
    https://wedd.photo/

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokrates Zobacz posta
    to co to za firewall że się go tak ocyganić? Administrator dupa
    Firewall nie wiem jaki, ale zgadzam sie z opinia o adminach
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  4. #14

    Domyślnie

    No sorki ale skoro tak sprawa wygląda to nie wiem jakim trzeba być specem, żeby nie dać się podejść choćby w przypadku myszkowania po necie dzięki publicznemu hot spotowi w jakiejś galerii
    Nie będę się rozwodził jakie dane chciałbym zachować dla siebie ale w takim wypadku nie pozostaje mi nic innego jak tylko przemyśleć sprawę łącza HSDPA.
    Cyfrowy Polsat robi zapisy na jakiś super nowy dostęp do neta ale nie wiem ile takie coś będzie kosztowało i czy jest szansa na podłączenie się do tego w moim mieście/mojej lokalizacji.
    Podpis niezgodny z zapisami regulaminu.

  5. #15

  6. #16

    Domyślnie

    taaa zyjcie dalej w nieswiadomosci ze VPN, czy SSH /SSH tunel sa nie do podsluchania
    kazdy ale naprawde KAZDY ruch szyfrowany moze byc przez dostawce netu podejrzany z palcem w 4 literach
    jest cos takiego jak atak man-in-the-middle - i ten sposob wykorzystuja dostawcy (tyle ze nie musza robic ataku)
    prosze sobie doczytac chocby na wikipedii
    co prawda gotowe apliance (czyli skrzyneczki do montazu w serwerowni kosztuja mala kupke kasiory) ale nie ma problemu zeby to zrobic na zwyklym pececie z linuchem robiacym za router

    przerazajace jest to ze praktycznie nie ma przed tym obrony - bo zawsze mamy jakiegos providera i nie wiemy czy to robi czy nie
    ustawowo robia to np w emiratach arabskich - tam jest permanentna inwigilacja
    chinczyki pewnie tez wola wiedziec co robia obywatele a szczegolnie obcokrajowcy
    u nas sa zakusy na cos takiego

    praktycznie w kazdej wiekszej korporacji instaluje sie tego typu urzadzenia
    nie ma to na celu szpiegowania i wykradania hasel np do banku
    glownie chodzi o monitorowanie czym sie zajmuja ludzie w kanalach szyfrowanych - czyli np jakie strony ogladaja i co wysylaja z firmy

    oczywiscie mozna probowac zabezpieczyc sie dodatkowo np TORem czyli zrobic tunel w tunelu jednak i tu nie ma pewnosci - tym bardzoej ze sa juz metody namierzania wezlow tora i sledzenia tych oblesnych pedofilow

    jedynym sposobem wykrycia podmiany certyfikatow jest sprawdzanie czasow odpowiedzi - ale jedyne co to mozemy w razie wykrycia ze robi to provider zrezygnowac z komunikacji

    wszystko w imie prawa i porzadku , wolnosci slowa i obrony demokracji


    co nie znaczy ze nalezy zrezygnowac z szyffrowania i zabezpieczania sie

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madburn Zobacz posta
    taaa zyjcie dalej w nieswiadomosci ze VPN, czy SSH /SSH tunel sa nie do podsluchania
    kazdy ale naprawde KAZDY ruch szyfrowany moze byc przez dostawce netu podejrzany z palcem w 4 literach
    jest cos takiego jak atak man-in-the-middle - i ten sposob wykorzystuja dostawcy (tyle ze nie musza robic ataku)
    prosze sobie doczytac chocby na wikipedii
    z tejże:

    Komunikacja jest odporna na atak man in the middle, jeśli jedna strona zna klucz publiczny drugiej lub potrafi go zweryfikować – np. jest on podpisany przez organizację certyfikującą (certification authority).

    są routery, które potrafią to wykorzystać
    w dobie narzekania na podpisy sprzętowe, w poczuciu winy usunięty ...

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madburn Zobacz posta
    (...)
    co nie znaczy ze nalezy zrezygnowac z szyffrowania i zabezpieczania sie
    Wszystko zależy od tego jak bardzo będzie się komuś chciało. Jeśli bardzo, to, jak piszesz, nic nie pomoże. Jeśli trochę mniej, to odbije się nawet od zwykłego SSH, co najwyżej będzie się zastanawiał czemu mu ruch po porcie 22 nagle wzrósł.

    Cała zabawa w tym, żeby odcedzić jak najwięcej tych, co im się nie bardzo chce (i tez zależy jak bardzo nam się chce)
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siona Zobacz posta
    z tejże:

    Komunikacja jest odporna na atak man in the middle, jeśli jedna strona zna klucz publiczny drugiej lub potrafi go zweryfikować – np. jest on podpisany przez organizację certyfikującą (certification authority).

    są routery, które potrafią to wykorzystać
    i tak i nie
    niestety musze walczyc z takimi zabawkami - podkaldany certyfikat posiada podpis CA - wiec przewaznie nie da sie zorientowac dopoki nie zacznei sie sprawdzac ( a jest OK - przegladarka wyswietla zielony pasek i gra gitara)

    niektore aplikacje sprawdzaja kto jest wystawca CA - wtedy Qpa - nie przejdzie - dlatego musze na takie strony robic bypass co nie znaczy ze nie odklada sie w logach kto i kiedy na cos takiego wchodzi - i musi byc to strona na ktora sie zezwala - wiec marne szanse ze na domowego kompa polityki zezwola :P


    swoja droga to smiesznie wyglada - wchodzac na strony konkurencji widac ze poswiadczone sa certyfikatem mojej firmy :P - tyle ze to sa zabawki na ktore stac korporacje albo kraje - wsiowe i osiedlowe adminy nie bawia sie w to - predzej brute-forcem zlamia WPA na domowym wi-fi

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •