Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 67
  1. #1

    Domyślnie Dlaczego warto jeszcze kupić Nikona D100

    Na wstępie małe zastrzeżenie, nie oczekuję porad typu nie kupuj albo kup lepiej D70, D70s, nie chcę ani D70 ani D70s, uparłem się na D100, opanowała mnie chcica na ten właśnie model zatem proszę o listę jego zalet (wady znam), proszę o wypowiedzi głównie ludzi, którzy fotografowali bądź wciąż fotografują tym aparatem i o przykładowe sample. Wciąż używam analoga, ale czasem potrzebuję cyfry, D100 jest w tej chwili tani, a do mojego pstrykania od czasu do czasu powinien mi wystarczyć, 100 klatek/s nie potrzebuję, szybkiego autofocusa też nie. Z góry dzięki za wypowiedzi i sample.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez login_87 Zobacz posta
    Żaden kij w mrowisko, wyraźnie prosiłem o nie umieszczanie w tym wątku wypowiedzi dotyczących D70, D70s bo te modele mnie nie interesują, porównanie ich z D100 rownież nie, interesuje mnie sam D100 i na jego temat proszę pisać.

  4. #4

    Domyślnie

    Skoro się uparłeś na ten model, to po co Ci jeszcze lista zalet?

    Solidny korpus; dla osób mających starsze lampy -> D-TTL; tani i ciągle pozwala robić wspaniałe zdjęcia.
    Zdjęcia znajdziesz np. tutaj: http://pl.pixel-peeper.com/cameras/?camera=11

    Dla mnie super-wkurzający i czasochłonny był sposób zmiany ISO, ale dla osób przyzwyczajonych do analogów, to pewnie żadna przeszkoda.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie rozumiem sensu tego wątku. Chcesz kupić D100 czy nie ? Jak się upierasz na nim, to go kup i rób zdjęcia.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pmpmwd Zobacz posta
    Żaden kij w mrowisko, wyraźnie prosiłem o nie umieszczanie w tym wątku wypowiedzi dotyczących D70, D70s bo te modele mnie nie interesują, porównanie ich z D100 rownież nie, interesuje mnie sam D100 i na jego temat proszę pisać.
    Podalem kilka linkow gdzie sa wypisane zalety d100 wystarczy sobie to wyluskac a ze akurat jest to w watku gdzie sie porownuje ten korpus z d70 nie powinno miec to znaczenia.

    PS Ja jakos nie widze wyraznej prosby o nieumieszczanie w tym watku wypowiedzi dotyczacych d70

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Drogis Zobacz posta
    Skoro się uparłeś na ten model, to po co Ci jeszcze lista zalet?
    Zgadzam się z przedmówcą
    Nikon D200 | Nikon EM | Revue 35CC | Canon S50
    N 35/f2.0 | N 18-70 | Samyang 85/f1.4 | S 70-300
    kolaczek.net

  8. #8

    Domyślnie

    Dla mnie D100 był przesuper aparatem. Pod każdym względem.

    Nie przeszkadzał mi jego mały bufor, bo dla mnie 4 klatki za "jednym zamachem" to i tak OK.

    Pancerniak pod każdym względem, ergonomia do pozazdroszczenia przez nawet nowsze body.

    LCD służyło mi (D100) i nadal służy (D200) tylko i wyłącznie do podglądu histogramu i takie zadanie spełniało bez zastrzeżeń.

    Małe NEFy do obrobienia nawet na takim PC jak Pentium 800 z 1 GB RAM przy Nikon Capture 4

    Szybki i celny AF.

    Siatka na matówce do kadrowania.

    Odbitki robiłem 30 x 45 i jestem z nich zadowolony.

    Zmieniłem na D200 tylko i wyłącznie z powodu chęci posiadania D200.

    D100 dla amatora - tylko brać.

    A i tak zaraz Ci napiszą , że to staruszek nie wart zachodu.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Drogis Zobacz posta
    Skoro się uparłeś na ten model, to po co Ci jeszcze lista zalet?

    Solidny korpus; dla osób mających starsze lampy -> D-TTL; tani i ciągle pozwala robić wspaniałe zdjęcia.
    Zdjęcia znajdziesz np. tutaj: http://pl.pixel-peeper.com/cameras/?camera=11

    Dla mnie super-wkurzający i czasochłonny był sposób zmiany ISO, ale dla osób przyzwyczajonych do analogów, to pewnie żadna przeszkoda.
    Dzięki za link do pełnowymiarowych sampli, o to mi właśnie chodziło, chcę utwierdzić się w przekonaniu, że tym sprzętem nadal można robić dobre zdjęcia. Aparat wybrałem dlatego, że wydaje mi się bardzo solidny i ma jeszcze matrycę CCD, a nie CMOS, D70 D70s jakoś nie leży mi w ręku i sprawia wrażenie tandety, a D200 jest dużo droższy.

  10. #10

    Domyślnie

    Z Waszego doświadczenia to lepiej tym sprzętem robić w RAW czy TIFF? Czy ktoś z Was ma może jakieś portrety zrobione tym aparatem?

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •