Close

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 67
  1. #41

    Domyślnie

    Za te śmieszne pieniądze za które go kupiłem, dobry będzie nawet jako ekspodat na pólce. A cena za kilka/kilkanaście lat na pewno wzrośnie.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cosnek Zobacz posta
    Za te śmieszne pieniądze za które go kupiłem, dobry będzie nawet jako ekspodat na pólce. A cena za kilka/kilkanaście lat na pewno wzrośnie.
    Bo wyginą nowsze to ten się ostanie?

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    Bo wyginą nowsze to ten się ostanie?
    Chodzi o to że zawsze przychodzi moda na retro, tak jak teraz na manuale z filmem 35mm. Klasyk w dobrym stanie zawsze będzie trzymał cenę, czego nie można powiedzieć o papierowym pieniądzu. To inwestycja. Chociaż nie jestem pewien czy to zrozumiesz.

  4. #44

    Domyślnie

    Już teraz fotografujących aparatami jest garstka.
    Gdy millenialsi będą mieli po 50 lat nie będą wiedzieli do czego ten przedmiot służył.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cosnek Zobacz posta
    Chodzi o to że zawsze przychodzi moda na retro, tak jak teraz na manuale z filmem 35mm. Klasyk w dobrym stanie zawsze będzie trzymał cenę, czego nie można powiedzieć o papierowym pieniądzu. To inwestycja. Chociaż nie jestem pewien czy to zrozumiesz.
    Ależ rozumiem, mam też kliszowe. Tylko nie wiem czy akurat d100 czy d200 i czy w ogóle będą drożeć? Czy cyfrowe to klasyki w ogóle? Matryca ccd mogłaby być tu pewnym wyznacznikiem? Czy solidność - ale bywa różnie.

    Jakiś czas temu kupiłem Canona 5d mk1, ten 'classic' i jestem zachwycony efektami. Nie przeszkadza ten nijaki LCD.
    Ostatnio edytowane przez jurkarol ; 19-05-2022 o 21:08

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cosnek Zobacz posta
    Kupiłem właśnie D100 na aukcji, za grosze. Nie mogę się doczekać przesyłki, będę porównywał ze swoim D200. Nikkory ze śrubokrętem też są tanie, ehh fajne czasy.
    będzie PAN zadowolony, zrób dobrą fotkę, a nikt się nie będzie pytał czym to było robione
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  7. #47

    Domyślnie

    No to teraz kolega musi zacząć dokładnie planować te "dobre fotki". Zakres czułości słabiutki, używalne praktycznie ISO200 - ISO400 (ISO800 raczej dla mało widzących szum), czyli tylko bardzo dobre warunki, albo statyw. Szybka akcja raczej odpada, bo fps-ów malutko, a do tego tylko pięć punktów AF i słabiutkie śledzenie. Do krajobrazu takie 6MPix też d..y nie urywa, bo jak przyjdzie zrobić na ścianę takie zdjęcie w formacie 150x100, to dość kiepsko to wyjdzie. Ale może zdjęcia do legitymacji szkolnej wyjdą OK. Niedawno wielu tu narzekało, że 11Mpix dla 120fps w Z9, to stanowczo za mało, żeby to się mogło do czegoś przydać. Może trochę przesadzam, bo przecież kiedyś wszyscy robiliśmy zdjęcia takimi wynalazkami, jakieś piętnaście może dwadzieścia lat temu. Ale świat się zmienił właśnie o te piętnaście lat i teraz takie "powroty" kojarzą się bardziej z masochizmem, niż z fotografią.
    Jacek

  8. #48

    Domyślnie

    oj to negatyw to już samo uśmiercanie, mam z d100 dużo odbitek 15x21, oczywiście, że teraz nowsze, lepsze, szybsze itd, pod warunkiem, że ktoś o tym wie lub tego nie potrzebuje
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  9. #49

    Domyślnie

    To jeszcze warto kupić Fuji s5 pro póki są i działają. Niedawno ktoś chciał sprzedać 2 sztuki za 1500 zł w bardzo dobrym stanie, przebiegi ok 40tys.

  10. #50

    Domyślnie

    Stare samochody np wszystkim dobrze znany "Maluch" też dla większości ludzi jest rupieciem nie nadającym się do niczego a jednak są ludzie, którzy je kochają i nawet jazda takim czymś sprawia im przyjemność. Dlatego egzemplarze w ładnym stanie mają teraz wysokie ceny.

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •