Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 67
  1. #21

    Domyślnie

    Tych puszek juz sie nie naprawia,jak sie zepsuje kupuje sie nowa na e bayu. d100 albo fuji s2.sam nie wiem czy sobie nie kupie znow d100 chociazby dla samego mienia.
    D800E ,D7000, D300S, SIGMA SD14.

  2. #22

    Domyślnie

    Szczerze mowiac nie wiem czemu ci tak bardzo zalezy na D100 w chwili obecnej D200 mozna znalesc ponizej 1500zl a to juz jest duzo lepszy aparat
    Fotografia dla zabawy nie dla zarobku!!!
    D600,Zeiss 35mm F2,N 60/2.8D,N 85mm 1.4 AI-S,N 105mm 2.5 AI-S,N 105mm DC,N 28-80mm f/3.3-5.6g,Tamron 19-35mm

  3. #23

    Domyślnie

    Podzielam zdanie Szuwara, tak jak On posiadam oba modele, tj. D100 i D200
    D100 wciąż w użyciu, lubię GO

  4. #24

    Domyślnie

    już nie raz o tym mówiłem, używałem D100 razem z D50 i D200, D100 ma inny "obrazek" on naśladuje analog, już następne modele tworzą "nową wizję cyfry", ktoś wychowany na analogu polubi obrazek z D100, wykonanie, ergonomia to tylko plusy (tam się nic nie odkleja i nic nie zaciera), co do portretu to długo w studio używałem D100 gdy D200 leżał w torbie, właśnie za "naturalność" obrazowania
    https://picasaweb.google.com/Bogdi64...07735317343650
    https://picasaweb.google.com/Bogdi64...42166375854818
    https://picasaweb.google.com/Bogdi64...25535207929570
    https://picasaweb.google.com/Bogdi64...25559197967666
    Ostatnio edytowane przez bogdi64 ; 07-03-2011 o 22:52
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  5. #25

    Domyślnie

    Mialem D100 ladne pare lat i NIGDY na niego nie psioczylem. Dla mnie to byla SUPER pucha (nawet w dobie D200).

    To, ze aparat jest stary nie znaczy, ze nie bedzie robic bdb fot. Oczywiscie, ze technika poszla do przodu (sam sie przesiadlem na D300 i to byla przepasc), ale relatywnie do kosztow ta pucha zdecydowanie nadal spelnia swoja misje.

    Pewnie jakbym nie sprzedal D100 to nadal bym do niej czasami wracal.

    pozdr
    ______________________________
    D300 i kilka szkielek
    Moje fotki

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    już nie raz o tym mówiłem, używałem D100 razem z D50 i D200, D100 ma inny "obrazek" on naśladuje analog, już następne modele tworzą "nową wizję cyfry", ktoś wychowany na analogu polubi obrazek z D100
    Ty serio?
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  7. #27

    Domyślnie

    Kiedy pisze, ze d100 to staroc, mam na mysli, ze jest stary i prawdopodobienstwo awarii rosnie coraz szybciej z kazdym dniem. Nikt tego nie naprawi za rozsadna kase (taniej kupic dzialajacy).
    O samym aparacie napisano wiele, wiec nie bede dodawal niczego od siebie apropos technikaliow.
    Podoba mi sie bardzo generowany obrazek. Bardzo naturalny. Zdecydowanie bardziej niz z d200, ale pare rzeczy mozna podciagnac z NEF'a.
    Aparat nie spisze sie w fotografowaniu intensywnych czerwieni. Do tego celu nawet nie wyciagalbym go z torby. Moje kwiaty wychodzily masakrycznie pokracznie (fioletowe przebarwienia).
    Znakomity w IR. Tego mi brakuje w d90. Reszty brakuje mi mniej, bo nie uzywam starych lamp ani gwozdzi aparatem nie przybijam. Z manualnymi szklami d100 nie gada (ostrze sobie zeby na manualna portretowke), wiec po co mi on? Tez obstawialbym raczej d200.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    już nie raz o tym mówiłem, używałem D100 razem z D50 i D200, D100 ma inny "obrazek" on naśladuje analog, już następne modele tworzą "nową wizję cyfry", ktoś wychowany na analogu polubi obrazek z D100,

    Cytat Zamieszczone przez JacekCz Zobacz posta
    Ty serio?

    Ja sądzę, że bardzo serio i ja też serio napiszę, że się w pełni zgadzam z tym stwierdzeniem. Zamieniłem D100 na D200 i nie żałuję, absolutnie , ale faktem jest D100 generowało obrazek bardziej zbliżony do analoga.

    Oczywiście to moje subiektywne spostrzeżenie

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szuwar Zobacz posta
    Ja sądzę, że bardzo serio i ja też serio napiszę, że się w pełni zgadzam z tym stwierdzeniem. Zamieniłem D100 na D200 i nie żałuję, absolutnie , ale faktem jest D100 generowało obrazek bardziej zbliżony do analoga.
    Analoga czyli konkretnie co masz na myśli?

    Bo takie stwierdzenie, to ma wymiar wyłącznie sentymentalny.
    Wiesz, to i ludzie słyszą płytę analogową (po prostu większy poziom zniekształceń i zakłoceń); pomińmy tych, którzy słyszą w torze cyfrowym świeżo kupione złocone wtyczki po 50USD sztuka.

    Z tego co tu koledzy "zeznają" to najwyżej kłopoty z liniowością koloru. W geometrii nie może być różnic, odwzowowania są takie same na płaską matrycę/klatkę, obraz tworzy obiektyw.
    Nam nadzieję, że "podobieństwo do analoga" nie oznacza podobieństwa do Orwochromu?
    Ostatnio edytowane przez JacekCz ; 13-03-2011 o 22:40
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacekCz Zobacz posta
    Analoga czyli konkretnie co masz na myśli?

    Bo takie stwierdzenie, to ma wymiar wyłącznie sentymentalny.
    Wiesz, to i ludzie słyszą płytę analogową (po prostu większy poziom zniekształceń i zakłoceń); pomińmy tych, którzy słyszą w torze cyfrowym świeżo kupione złocone wtyczki po 50USD sztuka.

    Z tego co tu koledzy "zeznają" to najwyżej kłopoty z liniowością koloru. W geometrii nie może być różnic, odwzowowania są takie same na płaską matrycę/klatkę, obraz tworzy obiektyw.
    Nam nadzieję, że "podobieństwo do analoga" nie oznacza podobieństwa do Orwochromu?
    po prostu ten aparat trzeba było poznać i to dobrze, bo uważam, że był aparatem dość wymagającym, a skoro twierdzisz, że to tylko sentymentalizm - to znaczy, że nie miałeś do czynienia z D100, albo go "nie poznałeś", miałem (jeszcze raz piszę) trzy korpusy jednocześnie, dlatego znów podpisuję się pod moją (jak widzę nie tylko) opinią
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •