Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Julka

  1. #1

  2. #2

    Domyślnie

    Nie sądziłem, ze to kiedyś napisze .. po raz pierwszy nie wiem czy mi się zdjęcie podoba czy nie.
    D90 + N18-105VR + SDV - 10 | Canon 50D + C17-85 + Sherpa 250R
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  3. #3

    Domyślnie

    A dlaczego w glamour ?
    To jest moim zdaniem, ciekawy, diaboliczny dośc portret
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  4. #4

    Domyślnie

    Użycie nadmuchu na włosy zdało by egzamin gdyby modelka miała rozpuszczne włosy,
    przy spiętych ten nieład (niby naturalny) wygląda to trochę dziwnie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lechupe Zobacz posta
    A dlaczego w glamour ?
    To jest moim zdaniem, ciekawy, diaboliczny dośc portret
    Chyba dlatego że modelka była po mocnym make up-ie i sesja miała być a'la glamour. - Sam nie wiem :P hehe

    Nie było tu nadmuchu na włosy, styliska się ze mną jeszcze kłóciła że tak ładniej wyglądają, i cóż, zdjęcia z bardziej opanowanymi włosami mi się mniej podobały.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adasb82 Zobacz posta
    Nie sądziłem, ze to kiedyś napisze .. po raz pierwszy nie wiem czy mi się zdjęcie podoba czy nie.
    Kurcze mam takie samo odczucie patrząc na to zdjęcie.
    podpis niezgodny z regulaminem forum

  7. #7

    Domyślnie

    To jest jedno z tych zdjęć, które ciężko ocenić nie znając dorobku autora (autorów). Bo z jednej strony można potraktować jako dojrzałą pracę i wizję artysty, pokazującego podlotka, trochę wyrośniętą już lolitkę, ale nadal na skraju dojrzałości, traktującej szminkę jako wyzwolenie, lecz wciąż tkwiącej w szkolnych kołnierzykach. Tu już rozbijamy się w ocenie o gusta, styl autora, wypracowany być może latami. Z drugiej strony może to być zwykły pstryk studyjny z dziwnym makijażem i niekoniecznie lekką obróbką. W takich przypadkach wypadałoby zapytać: co autor miał na myśli. Ale zdecydowanie lepiej, gdy obraz broni się sam. Zatem ja założę wersję pierwszą i napiszę, że uwag brak i zdjęcie wyszło całkiem nieźle.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    To jest jedno z tych zdjęć, które ciężko ocenić nie znając dorobku autora (autorów). Bo z jednej strony można potraktować jako dojrzałą pracę i wizję artysty, pokazującego podlotka, trochę wyrośniętą już lolitkę, ale nadal na skraju dojrzałości, traktującej szminkę jako wyzwolenie, lecz wciąż tkwiącej w szkolnych kołnierzykach. Tu już rozbijamy się w ocenie o gusta, styl autora, wypracowany być może latami. Z drugiej strony może to być zwykły pstryk studyjny z dziwnym makijażem i niekoniecznie lekką obróbką. W takich przypadkach wypadałoby zapytać: co autor miał na myśli. Ale zdecydowanie lepiej, gdy obraz broni się sam. Zatem ja założę wersję pierwszą i napiszę, że uwag brak i zdjęcie wyszło całkiem nieźle.
    ...bardzo ciekawa koncepcja.
    Jeżeli obraz stworzył artysta z dorobkiem - to jest to dzieło.
    Jeżeli obraz napaćkał amator - to jest to kicz.
    Bardzo interesująca koncepcja klasyfikacyjna.

    -----------------------------------------------------------
    Moim zdanie wyszło ciekawie. Nie wiem czy ładnie. Za pierwszym podejściem skojarzyło mi się z jakimś /nie pomnę tytułu/ filmem o tematyce kobiecego więzienia.
    Tutaj jest... podpis

  9. #9

    Domyślnie

    Ano tak to bywa. Jeżeli ktoś namaluje czarną kropkę na czerwonym tle i uzna, że to skończony obraz, to ocena jest moim zdaniem zależna od autora. Bo taki obraz może wykonać dziecko w przedszkolu. I powie, że to mrówka na lizaku. Nie zostanie to jednak uznane za dzieło. Natomiast wystarczy spojrzeć na uznane dzieła malarskie i okaże się, że taki sam obraz odnajdziemy tam bez trudu.

  10. #10

    Domyślnie

    Masz rację. Z tym, że najczęściej jest to teoretyczna dobudówka do formy. Im więcej w teorii uogólnień, wyszukanego nazewnictwa - tym bardziej kreowany jest prestiż dzieła /?/.
    Chociaż czasami większą wartość ma mrówka na lizaku, niż skończona forma "dzieła".
    Wczoraj byłem na wernisażu - właśnie takim balansującym pomiędzy lizakiem i "skończonością"
    Tutaj jest... podpis

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •