Close

Strona 1 z 338 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 3379
  1. #1

    Domyślnie Wszystko o... SSD

    Jako, że to bardzo ciekawe urządzenia i szalenie przydatne w komputerach roboczych, pomyślałem że można utworzyć oddzielny wątek dotyczący samych dysków SSD. Na forum widać rosnące zainteresowanie dyskami, ale informacje o nich są porozrzucane po różnych wątkach.

    Wszelkie testy, opinie, zapowiedzi nowości, artykuły i wskazówki dotyczące ich obsługi i konserwacji (wiem np. że nie należy ich defragmenować) będą na pewno mile widziane.

  2. #2

    Domyślnie

    Trochę ciekawostek o użytkowaniu, konserwacji dysków SSD można poczytać na stronie OCZ - tę akurat znam bo użytkuję ich dyski ale pewnie jest tego co nie miara.
    http://www.ocztechnologyforum.com/fo...p?306-SSD-ABC-..
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  3. #3

    Domyślnie

    A ja mam pytanie do posiadaczy OCZ Vertex2. (120GB)

    Zastanawiam się nad kupnem, jednak jak zacząłem o nich czytać w google to okazało się, że niektórzy narzekają na to że bzyczą, albo stukają.
    np: tu

    I chcialem zapytać, czy ktoś z Was ma ten dysk i ma/nie ma podobnych problemow z tym dyskiem?

  4. #4

    Domyślnie

    ja mam 120, dziala ok

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mypod Zobacz posta
    A ja mam pytanie do posiadaczy OCZ Vertex2. (120GB)
    Zastanawiam się nad kupnem, jednak jak zacząłem o nich czytać w google to okazało się, że niektórzy narzekają na to że bzyczą, albo stukają. I chcialem zapytać, czy ktoś z Was ma ten dysk i ma/nie ma podobnych problemow z tym dyskiem?
    Co może stukać w urządzeniu nie posiadającum ruchomych części? Testuję takie dyski od około 3 miesięcy w układzie RAID0. Pojedynczy Vertex2 pomimo znacznie wyższych parametrów na papierze, jest znacznie wolniejszy od Intela X25 który przyjmuję jako referencyjny. Natomiast dwa Vertexy w macierzy są nieco szybsze od jednego Intela. Łączna pojemność takiego układu jest większa (240GB OCZ, 160GB Intel) przy podobnej cenie.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #6

    Domyślnie

    co to znaczy znacznie wolniejszy, moj vertex bez problemu wyciaga transfery grubo ponad 200mb/sek
    Ostatnio edytowane przez kichu ; 14-02-2011 o 18:50

  7. #7

    Domyślnie

    No ja kupie na 99% ten dysk http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=7807585, widzialem go w akcji...wow.
    A jak cudensko stanieje (jak wszystko co nowe) to zamienie na wiekszy

  8. #8

    Domyślnie

    i mnie bardzo interesuje ten OCZ.

    Tomku, mógłbyś nieco rozjaśnić sytuację z Intelem?
    Dodatkowo, jest kilka wersji - X25-V, X25-M, X25-E - z bardzo dużą rozbieżnością cenową...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    Tomku, mógłbyś nieco rozjaśnić sytuację z Intelem?
    Nie mogę odnaleźć notatek z bezpośredniego porównania Intela z Vertexem, ale to co wypisuje OCZ (275MB/s odczyt i zapis) mocno mija się z prawdą. Intel natomiast wyciska dokładnie tyle ile podaje producent.

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    Dodatkowo, jest kilka wersji - X25-V, X25-M, X25-E - z bardzo dużą rozbieżnością cenową...
    Chodzi oczywiście o tańszy X25-M.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #10
    Rozmowny Awatar Articool
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Tomaszów Mazowiecki/Radomsko
    Posty
    681

    Domyślnie

    Również wahałem się pomiędzy intelem X-25-M 80GB a OCZem Vertex 2 60GB. Wybrałem ten drugi z racji iż:

    1. Przeznaczenie tylko i wyłącznie system plus oprogramowanie dlatego 60GB w zupełności wystarcza
    2. Niższa cena
    3. Porównywalna wydajność do Intela
    Według powszechnie dostępnych testów w sieci Intel ma niewielką przewagę w odczycie małych plików

    Jestem mega zadowolony z zakupu, komp odżył i zasuwa aż miło.

    PS Tom01: Porównywałeś te dyski w jakiś programach testowych? Jeżeli tak to w jakich i czy mógłbyś przedstawić wyniki?

    Slon: Dyski różnią się wydajnością w sposób rosnący do kolejności w jakiej je przedstawiłeś.

Strona 1 z 338 1231151101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •