Close

Strona 4 z 338 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 3379
  1. #31

    Domyślnie

    A przepraszam, zapomniałem
    Jest to X25-M 80GB G2

  2. #32

    Domyślnie Wszystko o... SSD

    Ja bym poszedl jednak w opcje calosc robocza na ssd a archiwum na hdd i kupil jednak 120tke.

    Mini osiagi masz typowe dla intela. Dobry odczyt wolny jak na ssd zapis.

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kichu Zobacz posta
    Ja bym poszedl jednak w opcje calosc robocza na ssd a archiwum na hdd i kupil jednak 120tke.

    Mini osiagi masz typowe dla intela. Dobry odczyt wolny jak na ssd zapis.
    Patrząc na wyniki kolegów posiadających Vertex'y, trochę zaczynam żałować, że posłuchałem się testów z różnych portali.
    Jak zwykle - oni swoje, a rzeczywistość swoje.
    Ale i tak nie narzekam, bo działanie programów na SSD jest naprawdę znacznie szybsze niż na zwykłym dysku.

  4. #34

    Domyślnie

    Mini, bez obaw, dysk masz świetny a różnicy między szybszym zapisem nie jesteś w stanie odczuć podczas normalnego użytkowania. Uszy do góry - dobry zakup
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  5. #35

    Domyślnie Wszystko o... SSD

    Dokladnie tak. Bo zapis tego intela jest na poziomie dobrego hdd minus czas dostepu. Takze jesli nie kopiujesz hurtem nascie giga to nie ma znaczenia.

  6. #36

    Domyślnie

    witam
    Ja sam wsadzilem 2x vertex 2e w raid 0 bez trim ( bo i tak nie dziala w raidzie )tylko z garbage collection , 3 miesiące i powiem ze chwale sobie.
    Jedyne co trzeba było zrobić to pogrzebać w Windows i bios poprzestawiać parę rzeczy - tempy / firefoxa inne ustawienia dysków wydłuża życie ssd .
    Działa stabilnie bez problemu , bardziej zauważalny wzrost wydajności jest jak wsadzisz ssd do laptopa tam to dopiero śmiga.
    osx z 50 sek startu zszedł na 15 i nie muszę się martwic tak bardzo o mechaniczne uszkodzenia.


    Co do windows i startu to działa szybko jak system jest nówka później jego szybkość startu idzie w dol wraz z instalacja nowego softu i aktualizacji.
    Stare mechaniczne hdd moje miały po 150 mb/s ssd wyciągają 500mb/s z groszami.
    Wiekosc klastrów tez jest ważna .
    Moj komp to stary quad z 3 lenia płyta która na zimnym starcie nie widzi ssd trza jej wcisnąć reset - później już idzie ale to już lata i brak możliwości aktualizacji biosu.



    ale tu cyferki nie są aż tak ważne - cs , lightroom , capure one tu dopiero widać potęgę ssd vs hdd.


    Darek
    Ostatnio edytowane przez dzygit ; 15-02-2011 o 06:21

  7. #37

    Domyślnie

    Taka ciekawostka. Intelowi SSD to produkuje Kingston (któremu Intel udostępnił technologię)...

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    A ja mam może trochę dziwną propozycję...
    Może bylibyście w stanie zmierzyć czas uruchomienia Windowsa na waszych SSD?
    Czas uruchomienia Windows nie jest dobrym testem bo zależnie od konfiguracji może startować nawet 2x wolniej lub szybciej. Jeśli już, to proponuję taki test uruchomienia PS. To kobyła, ładuje kupę plików przy starcie i prędkość dysku jest bardzo odczuwalna. Przykładowo na moim komputerze CS4 uruchamia się w czasie:
    Intel X25-M - 3 sek
    OCZ Vertex2 - 4 sek
    2xOCZ Vertex2 - 2 sek

    Cytat Zamieszczone przez Peter Zobacz posta
    Taka ciekawostka. Intelowi SSD to produkuje Kingston (któremu Intel udostępnił technologię)...
    Z tego co mi wiadomo to jedna (najdroższa) seria Kingstona jest Intelem X25-M.

    Cytat Zamieszczone przez dzygit Zobacz posta
    Stare mechaniczne hdd moje miały po 150 mb/s ssd wyciągają 500mb/s z groszami.
    Tylko w "teście" ATTO.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 15-02-2011 o 11:06
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  9. #39
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Peter Zobacz posta
    Taka ciekawostka. Intelowi SSD to produkuje Kingston (któremu Intel udostępnił technologię)...
    Jako ciekawostkę powiem Ci, że gdyby nawet był to Jan Kowalski z Głuchej Dolnej, to musiałby spełniać wymagania INTELa, jeśli więc Kingston się, mówiąc kolokwialnie "wyrabia", to niech robi je Kingston, mnie to ganz egal.
    Medice, cura te ipsum.

  10. #40

    Domyślnie

    Aha. Intelo-Kingstona łatwo poznać bo ma 80 lub 160GB pojemności. Pozostałe Kingstony 64, 128, 256GB.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 4 z 338 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •