Close

Strona 337 z 338 PierwszyPierwszy ... 237287327335336337338 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 361 do 3 370 z 3379
  1. #3361

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zvierzak Zobacz posta
    @notdot spróbuj wyłączyć jedną z kart w biosie
    @zvierzak obawiam się, że nie mam takiej opcji w biosie, szukałem, zaglądałem w każdą opcję, mam tylko możliwość przypisania rożnych wielkości pamięci do karty intela, ale nie mam opcji by ją wyłączyć
    jakieś inne rady, szczególnie czemu ten panel nvidia nie pozwala na zmianę ustawień, tym bardziej, że wszelkie porady znajdowane na necie piszą, by robić to właśnie przez ten sterownik i ustawienia
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  2. #3362

    Domyślnie

    @notdot
    Intergrated Peripherals lub Advanced Chipset Features ustaw na disabled, lub poszukaj "onboard vga" i zaznacz "disabled, lub "first init display" - ustaw na PCI-E lub AGP

    jeżeli to nie pomoże to spróbój przeinstalować sterowniki tylko daj czystą instalację może coś nawaliło.

    Próbowałeś przestawić tu: Panel sterowania -> Panel sterowania NVIDIA ->Zarządzanie Ustawieniami 3D -> Ustawienia Globalne -> Wybierz preferowany procesor graficzny

    poszukaj w ustawieniach czegoś takiego "Wybierz preferowany procesor graficzny dla tego programu" tam możesz przypisać konkretny program

  3. #3363

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zvierzak Zobacz posta
    @notdot
    Intergrated Peripherals lub Advanced Chipset Features ustaw na disabled, lub poszukaj "onboard vga" i zaznacz "disabled, lub "first init display" - ustaw na PCI-E lub AGP
    poszukam jeszcze raz ale nie wydaje mi się bym miał coś takiego

    Cytat Zamieszczone przez zvierzak Zobacz posta
    Próbowałeś przestawić tu: Panel sterowania -> Panel sterowania NVIDIA ->Zarządzanie Ustawieniami 3D -> Ustawienia Globalne -> Wybierz preferowany procesor graficzny

    poszukaj w ustawieniach czegoś takiego "Wybierz preferowany procesor graficzny dla tego programu" tam możesz przypisać konkretny program
    no właśnie już pisałem że u mnie to nie działa, mogę wybrać preferowany nvidia, ale to nie zmienia nic, programy nadal działają na intelowskiej, a włączenie tych ustawień jeszcze raz sprawia, że ustawienia wracają do poprzednich, czyli intel
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  4. #3364

    Domyślnie

    Temat trochę umarł, ale odkopię
    Przy okazji szukania większego dysku do NASa, zauważyłem że obecnie np. seagate określa w TB roczne obciążenie dysku. Przyznam że trochę mnie to zdziwiło, zwłaszcza jak zobaczyłem poziom tego obciążenia.
    Dla przykładu:
    Iron wolf - dyski do 10TB - roczne obciążenie 180TB, gwarancja ograniczona 3lata (łączne obciążenie w okresie gwarancji - 540TB; 360TBW zapisu ma gwarantowane jeden z najtańszych ssd konsumenckich - crucial mx300 - 1TB )
    Iron wolf pro - dysk do 10TB - roczne obciążenie 300TB, gwarancja ograniczona - 5 lat (łączne obciążenie w okresie gwarancji 1500TB; tyle samo samych zapisów -TBW- ma gwarantowane średniej obciążalności dysk enterprise samsung SM863 - 240GB !! )
    Biorąc pod uwagę że mówimy o obciążeniu zapisu i odczytu to te wartości wydają się niezbyt okazało - zwłaszcza wersji podstawowej.
    W tym kontekście gwarantowane TBW obecnych SSDkóow, nawet tych z TLC nie wydaje się już taka śmiesznie mała, zwłaszcza że tyczy się tylko zapisu - zapis jest zupełnie nielimitowany, podczas gdy w przypadku "limitowane" jest łączne obciążenie. Sądzę że to trochę uzmysłowi realne wartości obciążeń dysków i mitu nietrwałego SSD w stosunku do niezniszczalnego HDD
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #3365

    Domyślnie

    Odkopię temat
    Potrzebuję SSD do laptopa, który ma 4 linie PCIe 2.0, więc monsterów prędkości nie potrzebuję (dysk M.2). Co sądzicie o nowych dyskach na kościach QLC, np. intel 660p/Crucial P1? Min. 500 GB, a chętnie zerkam w stronę 1 TB intela, bo cena dość przyjemna.
    Dysk raczej nie będzie katowany, laptop używany do zdjęć, nic poza tym.

  6. #3366
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Crucial P1 mimo mojej niechęci do QLC w testach wypada bardzo dobrze, chyba kwestia też że jednak Micron zawsze dobrze sobie radził z nowościami i jak inni mieli problemy z TLC to u nich było już super, więc i QLC jest szansa że będzie ok, brałbym śmiało do laptopa, a jak nie to możesz kupić Crucial MX500 bo tanie są.

  7. #3367

    Domyślnie

    Crucial P1 i intel 660p to podobno bliźniaki, tylko z ciut innym softem. W niektórych testach raz jeden lepiej sobie radzi, raz drugi. No i oba dość słabo wypadają po zapełnieniu powyżej 80%, ale to chyba dość typowe dla gęstych ssd.
    MX500 niestety dość wolne, nawet te m.2, więc odpada.

  8. #3368
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Widzę masz PCIe to faktycznie MX500 nie warto, ile masz tam miejsca bo czasami nie wchodzą te największe M.2 i trzeba szukać malutkich jak np Corsair 510 itp.

  9. #3369

    Domyślnie

    To MBP 13 z 2015, więc miejsce jest. Bardziej martwię się temperaturami dysków, bo niektóre samsungi potrafią się solidnie grzać. No i coś bardziej energooszczędnego, bo laptop często na baterii pracuje.
    Sadownicy w końcu wprowadzili natywną obsługę dysków NVMe do ostatniego systemu i wymiana dysk zrobiła się łatwa.

  10. #3370

    Domyślnie

    Cześć chciałbym coś się dowiedzieć na temat dysków SSD.W lipcu zamierzam kupić cztery Dyski SSD 860 QVO SATA III 2,5 cala 4 TB do mojego NASA QNAP TS-453 PRO i nigdzie nie mogę się dowiedzieć czy będą ze sobą współdziałały bo to nowość.
    Nikon D 750 Nikkor 14-24 f/2.8 G Nikkor 24-70 f/2.8 G Nikkor 70-200 f/2.8 G Nikkor 50 f/1.8 G Nikkor 85 f/1.8 G Sigma A 20 f/1.4 Sigma A 24-35 f/2.0 Sigma A 105 f/1.4 Tamron 150-600 G2 Nikon D 500

Strona 337 z 338 PierwszyPierwszy ... 237287327335336337338 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •