Close

Strona 2 z 338 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 3379
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Nie mogę odnaleźć notatek z bezpośredniego porównania Intela z Vertexem, ale to co wypisuje OCZ (275MB/s odczyt i zapis) mocno mija się z prawdą. Intel natomiast wyciska dokładnie tyle ile podaje producent.
    vertex 2 120gb


    intel-x25-m 160gb


    intel zapis ma o polowe wolniejszy, przy odczycie roznica na korzysc vertex 2, choc de facto w normalnym uzyciu pomijalna

    zarowno intela jak i vertexa porownywalem tez w bardziej lopatologiczny sposob - kopiowalem 50gb nefow z dysku na dysk

    w laczac ssd-ki w raid warto pamietac, ze cena jaka za to placimy jest brak obslugi TRIM (pod Winda)
    Ostatnio edytowane przez kichu ; 14-02-2011 o 19:41

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Articool Zobacz posta
    PS Tom01: Porównywałeś te dyski w jakiś programach testowych? Jeżeli tak to w jakich i czy mógłbyś przedstawić wyniki?
    Porównywałem przez kopiowanie bardzo dużego pliku oraz wielu małych. Ponadto posiłkowałem się Xbench'em. Jak napisałem, posiałem gdzieś zapisy odnośnie Intela a nie mam jak w najbliższym czasie przeprowadzić pomiarów jeszcze raz. W każdym razie, w pojedynku jeden na jeden w wygrywał zdecydowanie X25-M. Przede wszystkim ma dużo równiejsze transfery przy małych i dużych plikach. Vertex2 przy małych plikach przysiada bardzo mocno. W układzie dwa OCZ'e na jednego Intela wygrywają OCZ'e i są około 30% szybsze.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 14-02-2011 o 19:43
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #13

    Domyślnie

    pomijasz w swojej ocenie fakt, ze mowiac o malych plikach mowimy o plikach do 32kB (slownie trzydziesci dwa
    kilobajty) - przy tego typu plikach transfery i tak oscyluja na poziomie 200mb/sek, wiec policz sobie ile plikow musielibysmy tutaj kopiowac

    przy mniejszy przy obu dyskach widoczny jest spadek predkosci, ale przelozenie tego na realna prace jest zadne

    nawet jesli przy operacjach na plikach 1kb roznica osiagow miedzy vertex a intelem wynosi 27648 vs 21550 kb to mowimy tu o tym, ze intel w sekundzie skopiuje 27 tys plikow 1kb a vertex 20 tys tych plikow

    tylko ze przy normalnej pracy biurowo-zdjeciowo-domowej roznice te nie maja de facto prawie zadnego przelozenia na normalna prace

    mam w pracy jeden taki program (edytor tekstu sprzegniety z baza danych i kazdy dokument trzymany jest w osobnym pliku po 10-15kb kazdy) - na przestrzeni 5 lat zebralo mi sie jakies 20-30 tys dokumentow (takich malych plikow) - ale to jest generalnie egzotyka

    natomiast w domowo-zdjeciowych zastosowaniach nie maja praktycznie zadnego znaczenia

    natomiast vertex zdecydowaniu goruje nad intelem predkoscia zapisu (o polowe)
    Ostatnio edytowane przez kichu ; 14-02-2011 o 20:04

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kichu Zobacz posta
    pomijasz w swojej ocenie fakt, ze mowiac o malych plikach mowimy o plikach do 32kB
    Nie miałem takiej drobnicy. Kopiowałem po prostu jakiś folder z bibliotekami.

    Cytat Zamieszczone przez kichu Zobacz posta
    natomiast vertex zdecydowaniu goruje nad intelem predkoscia zapisu (o polowe)
    Przy dwóch zgadzam się, dlatego wziąłem je właśnie. Jeden jakoś mnie nie powalił. Zainstalowałem system na jednym Vertexie2 i nawet bez testów, w porównaniu do X25-M poczułem jakby komputerowi nagle podcięto skrzydła. Za to na dwóch śmiga aż miło. Na trzech realne byłoby wysycenie przepustowości SATA.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #15

    Domyślnie

    ja mam vertexa w domy a intela w pracy - na obu win 7 x64 i roznic w codziennej pracy poza predkoscia zapisu przy kopiowaniu na korzysc vertexa (jak leci wieksza ilosc) na codzien nie widze

    na oby system zap...dala, winda startuje w 10 sekund itd.

  6. #16
    Rozmowny Awatar Articool
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Tomaszów Mazowiecki/Radomsko
    Posty
    681

    Domyślnie

    Dokładnie, różnice są naprawdę niewielkie w codziennej pracy. Oba są godne polecenia.

  7. #17

    Domyślnie

    No i niestety kolejny wątek zaśmiecony bajaniem Toma... wiem ale nie powiem, testowałem ale wyników nie mam, na nic benchmarki idące w setki na przeróżnych portalach pokazujących WYRAŹNĄ przewagę Vertexa nad tym Intelem - Tom wie swoje, producent łże jak pies a my jesteśmy zobowiązani mu wierzyć "bo skoro on tak twierdzi to tak jest"... ten Intelowy flejm jest już skrajnie żenujący
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  8. #18

    Domyślnie

    odnioslem podobne wrazenie - marketing, ogolniki, brak konkretow

  9. #19

    Domyślnie

    po prostu wypisuje bzdury, ktorych w zaden sposob nie potrafi uzasadnic. nudy Panie Tom, nudy, w kazdym watku sprzetowym to samu uprzykrzanie zycia forumowiczow swoimi banialukami.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  10. #20

Strona 2 z 338 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •